Про освіту

Понад два мільйони гривень – стільки коштів отримала Волицька школа за 2018-2019 роки

5 березня голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Руслана Антонюк, керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак, взяли участь у проведенні загальношкільних батьківських зборів у Волицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. На зустрічі також були присутні Волицький сільський голова Надія Білик та  директор ПАФ «Білий Стік», депутат Сокальської районної ради Олег Іванчина. В ході розмови йшлось про подальші стратегічні плани розвитку школи та про проблемні питання, які турбують вчителів чи батьків.

Зустріч розпочав голова районної ради. Микола Пасько подякував усім присутнім за те, що вони пишуть мікропроєкти та  активно беруть участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку, щоб покращити матеріально технічний стан освітньої установи.  Микола Пасько також нагадав, що школам надана можливість самостійно управляти коштами, які виділяються на навчальні заклади, а допомагає їм у  фінансових питаннях «Центр з обслуговування закладів освіти» (ЦОЗО). Далі очільник перейшов безпосередньо до аналізу коштів та видатків на школу за 2018-2019 роки. За цей період Волицький навчальний заклад отримав з бюджетів різних рівнів 2 млн.255 тис.грн. За ці кошти було придбано обладнання для ще одного класу Нової Української Школи, меблі, комп’ютерна техніка, замінені вікна та двері, зроблений капітальний ремонт туалетів та даху майстерні. Завдяки коштам з районного та сільського бюджетів, державній субвенції соціально-економічного розвитку, яка надійшла за сприяння колишнього народного депутата Олега Мусія та спонсорським коштам від ПАФ «Білий Стік» у Волицькій школі була капітально відремонтована покрівля.

Директор установи Ганна Кус продемонструвала як змінився освітній заклад. За допомогою слайдової презентації Голова Сокальської районної ради відвідав школу в селі Волицявона показала, що було придбано, які зроблені роботи. Вона також зауважила, що школа писала мікропроекти на покращення системи опалення, проте цього разу вони не стали переможцем в обласному конкурсі.  Незважаючи на поразку, колектив впевнений, що спільними зусиллями та при сприянні районної ради, можна втілити задумане у реальність. У свою чергу батьки одноголосно підтвердили, що школа змінюється у кращу сторону, хоча низка питань ще потребує вирішення. На їх думку проблема із системою опалення є найважливішою. Тому голова районної ради спільно із керівником ЦОЗО визначили що необхідно обстежити систему, визначити орієнтовну вартість робіт, а також підготувати пропозиції по можливих джерелах фінансування.

Також поскаржились батьки і на стан автобуса “Школярик”. Микола Мисак наголосив, що оновити шкільний автопарк планувалось ще минулого року. З районного бюджету було передбачено 3 млн.грн для співфінансування обласної програми «Шкільний автобус». Сокальщина повинна була б отримати 6 нових транспортних засоби. Але, через певні бюрократичні перепони, був придбаний лише 1 автобус для дітей із особливими потребами. Решту, 5 “Школяриків”, планують закупити вже цього року. Волицька  школа обов’язково отримає новий автобус, запевнив Микола Мисак.

Батьки з владою обговорили низку важливих питань стосовно покращення якості освіти, стану школи, матеріально-технічних засобів, освітнього простору, позашкільних закладів, зокрема Народного дому, роботу електронних сервісів Сокальщини, торкнулись також і проблем із перевізниками та стану доріг.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.