Про освіту

На виїзній нараді керівників закладів освіти у Сокалі обговорили готовність шкіл до навчального року

6 серпня в Сокалі відбулась виїзна нарада керівників органів управління освіти, яку організував департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації

В засіданні взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк, директор «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак,  начальник відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Руслана Антонюк, керівники органів управління освітою Жовківського, Радехівського, Кам’янко-Бузького районів, Червонограда, а також Великомостівської, Лопатинської, Радехівської, Кам’янко-Бузької ОТГ. Нараду проводив директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска.

В ході роботи учасники обговорили підготовку шкіл до нового навчального року, про режим роботи закладів в умовах карантинних обмежень.

Директор Центру інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка» Маргарита Носкова зробила підсумковий аналіз, чи впорались вчителі Львівщини із таким викликом, як дистанційне навчання, які найбільші проблеми виникали і як в майбутньому їх уникнути. Серед найгостріших питань – брак комп’ютерного забезпечення, невміння педагогів користуватись інформаційно-комунікаційними технологіями. Доповідач наголосила, що спрогнозувати як буде розвиватись пандемія неможливо і тому всі школи повинні мати кілька сценаріїв розвитку події, в разі потрапляння територій у червону, помаранчеву, жовту та зелену зони. Тому Маргарита Носкова дала кілька порад, яким електронними платформами найкраще користуватись під час дистанційного навчання, для проведення онлайн уроків, оцінювання учнів, опрацювання домашнього завдання.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько розповів, що районна рада, ще задовго до оголошення карантину, прийняла рішення про створення системи «ОКо». Це електронний ресурс, котрий накопичує інформацію із школи під час освітнього процесу та забезпечує зручний доступ до неї для учнів, батьків, вчителів та адміністрації школи. Система дозволяє побачити дані про успішність та відвідуваність учнів, розклад занять, задавати домашні завдання та налагодити комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу. Розробники потурбувались і про конфіденційність, батьки можуть побачити інформацію лише про свою дитину, а учні – лише про себе. «Хочу розповісти про досвід і напрацювання Сокальського району в галузі освіти. Вже другий рік в наших школах впроваджується система «ОКо», яка є елементом дистанційного навчання. Вона була розроблена на замовлення Сокальської райради. Окрім того, житель Сокальського району, який працює в корпорації «Microsoft», запропонував нам всі вигоди цієї освітньої платформи. Ми проводили навчання фахівців для роботи в системі ОКо і «Microsoft». Як результат, 59 шкіл району зареєстровані в інтернет-ресурсі «ОКо», а 40 на освітній платформі. Тому я звертаюсь з проханням до Маргарити В’ячеславівни, вивчити досвід Сокальського району, щоб нам допомогти правильно працювати в цьому напрямку», – зазначив Микола Пасько.  

В ході наради присутні також обговорили стратегію і Програму розвитку освіти Львівщини на 2021-2024 роки, про формування мережі закладів освіти в умовах нового адміністративно-територіального устрою. На завершення,  керівники органів управління освіти доповіли про  використання освітньої субвенції, зокрема в частині придбання засобів навчання та навчального обладнання для Нової української школи.

Голос Сокальщини на GoogleNews