Про освіту

Чи бути школі в Жужелянах? Голова Сокальської районної ради зустрівся із педагогічний колективом

14 січня голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із педагогічним колективом та батьками Жужелянської загальної школи І ступеня. В розмові також взяли участь начальник відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Руслана Антонюк та сільський голова Жужелянської сільської ради Володимир Мончук. Присутні обговорили майбутнє початкової школи, подальші перспективи щодо наповнюваності класів.

Директор  Жужелянської загальної школи І ступеню Ірина Кунах розповіла про побоювання педагогічного колективу та батьків стосовно можливого закриття даного навчального закладу, через  його малокомплектність. Сьогодні тут навчається 8 дітей. Але є в наступних роках очікується збільшення кількості учнів, зокрема до 15 школярів у 2020-2021 навчальному році. Тому, за словами керівника, школа має майбутнє і таке село, як Жужеляни повинно мати освітню установу на своїй території.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько розповів що питання оптимізації навчальних закладів на сьогодні стоїть доволі гостро, через малу наповнюваність класів. «Освітні установи, де навчається дуже мало школярів, можуть бути понижені в ступені або можуть стати філією опорної школи. Повне призупинення навчального процесу – це вже крайній метод, який на Сокальщини також застосовувався. Зокрема, були закриті школи в Угринові і в Залижні. Жужелянська загальна школа наступного року, виходить із зони ризику, через збільшення кількості учнів і тому вона буде надалі нормально функціонувати», – наголосив Микола Пасько.

Голова районної ради також ознайомив батьків із змінами, які відбулись в освітній галузі Сокальського району, в зв’язку із прийняттям нового закону України «Про освіту». Зокрема, кардинально змінено підходи щодо фінансування навчальних закладів. Вони отримали можливість самостійно розпоряджатись своїми коштами. Завдяки ефективній роботі комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти» у 2018 році було зекономлено 14 млн. грн.. освітньої субвенції. З них, 50% скерували на загальні потреби шкіл. Решту коштів  пропорційно розділили між всіма навчальними установами Сокальського району, які самостійно приймали рішення на що їх скерувати.

Відтак очільник райради запевнив, що Жужелянську школу не будуть закривати, але після завершення реформи місцевого самоврядування і створення об’єднаних територіальних громад, це питання вже буде вирішувати ОТГ.

На завершення зустрічі голова Сокальської районної ради Микола Пасько та керівник відділу освіти Руслана Антонюк оглянули навчальні класи Жужелянської загальної школи І ступеня.

65791195
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.