Про освіту

В Угнові планують перейменувати школу і присвоїти їй ім’я братів Онишкевичів

6 лютого голова Сокальської районної ради Микола Пасько та керівник комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Микола Мисак відвідали Угнівську ЗШ І-ІІІ ступенів. Разом із директором школи Оксаною Березою, вони оглянули шкільні приміщення, умови для перебування і навчання дітей, поцікавилися матеріально-технічною базою закладу, обговорили з керівником та працівниками їдальні питання харчування учнів, а також поспілкувалися з трудовим колективом і батьківським комітетом.

    Голова Сокальської районної ради зустрівся із педагогічним колективом Угнівської школи

Оксана Береза, яка очолює заклад з жовтня 2016 року, показала, що було зроблено за цей період: оновлена матеріально-технічна база, відремонтовано систему водопостачання та харчоблок. Завдяки обласному конкурсу проектів місцевого розвитку, а також прозорій системі закупівель, яку провів «Центр з обслуговування закладів освіти», в Угнівській школі замінені всі вікна.

Цього року навчальний заклад знову бере участь в обласному конкурсі. Мета – придбати навчальні прилади та нові меблі в кабінет фізики та хімії. Також в планах вчителів та батьків – перейменувати школу і присвоїти їй ім’я братів Онишкевичів, видатних діячів ОУН і УПА. Серед основних проблем школи – ремонт фасаду, даху та недостатнє освітлення.

В ході зустрічі Микола Пасько повідомив, що з 2018 року освітні заклади району працюють відповідно до нового закону «Про освіту». Всіх директорів звільняє або приймає на роботу, на конкурсній основі, Сокальська районна рада, як засновник. Вчителів та технічний персонал вже бере на роботу керівник школи.

Голова Сокальської районної ради зустрівся із педагогічним колективом Угнівської школи  Голова Сокальської районної ради зустрівся із педагогічним колективом Угнівської школи Голова Сокальської районної ради зустрівся із педагогічним колективом Угнівської школи

Окрім того, завдяки прозорій системі закупівель, минулого року було зекономлено 1 млн. 275 тис.грн. коштів районного бюджету та 14 млн.грн. освітньої субвенції. Тому, у 2019 році, усі школи Сокальщини отримали додаткові кошти на свої потреби. По Угнівській установі ця сума становить майже 100 тис.грн, а отримав навчальний заклад у минулому році на придбання обладнання та ремонт – 409 тис.грн, – додав наголосив Микола Пасько.

Доповнив інформацію очільника райради керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак. Він розповів про успішну реалізацію у 2018 році державної програми «Нова українська школа» та обласного конкурсу проектів місцевого розвитку в галузі освіти Сокальщини.

В ході спілкування присутні торкнулись проблеми доріг і зокрема траси Червоноград-Рава-Руська. В Угнівську школу «Школяриком» доїжджають учнів з сіл Карів, Піддубне, Михайлівка і через поганий стан дорожнього покриття виникають проблеми із транспортним засобом, а також є ризики виникнення аварійної ситуації. Микола Пасько повідомив, що минулого року, з районного бюджету, на ремонт доріг загального користування було скеровано 19 400,00 тис.грн. Серед інших районів Львівської області Сокальщина займає перше місце щодо виділення грошей на дороги, хоча вони належать не району, а обласній державній адміністрації. У 2019 році теж планується проводити ремонти дорожнього покриття за кошти району. Водночас  дорогу Червоноград-Рава-Руська, за міжнародними угодами, має зробити польська фірма, яка перемогла в тендері. Кошти на ремонт надала Польща у вигляді кредиту.

На завершення вчителі та батьки подякували районній раді за підтримку керівництва Угнівської школи та сприяння у вирішенні проблем освітнього закладу. В свою чергу Микола Пасько подякував місцевій громаді за ініціативність.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.