Про освіту

ГОЛОВНА НАРАДА ОСВІТЯН РАЙОНУ

На традиційну серпневу нараду зібралися освітяни Сокальського району в стінах Сокальської четвертої школи.

Поблагословив присутніх отець Ярослав Валюх. З доповіддю виступив начальник відділу освіти Роман Монастирський:

– Напередодні навчального року освітяни підводять підсумки минулого і окреслюють  нові завдання, над вирішенням яких потрібно працювати протягом навчального року.

Однак цей навчальний рік, на превеликий жаль, ми змушені розпочати  без визначення  пріоритетних напрямків,  поставлених завдань. Новий навчальний рік ми, як ніколи, розпочнемо без чітко визначених начальних планів і програм для 10-их класів. Усі настановчі серпневі засі-дання державного, обласного рівня з питань інструктивно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу та викладання усіх предметів перенесено на вересень.
 

Як правило, новий нав-чальний рік ставить перед нами багато проблемних питань, на добру половину яких  ми ще  не отримали відпо-віді. Зокрема: перспектива профільного навчання у старшій школі; навчальні плани, програми, підручники для 10-их класів в системі 11-річної школи, шляхи вирішення про-блеми охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою відповідно до вимог чинного законодавства, майбутнє випускників 2011 року; доля проекту поло-ження про атестацію  педагогічних працівників на основі комплексних характеристик і кредитно-модульної системи підвищення кваліфікації та інші. (Основні тези доповіді будуть надруковані в наступному номері газети).
 

У минулому році у навчальних закладах району була впроваджена така новація: кожна школа обра-ла свій на-прям по-за-клас-ного виховання, про це вела мову завідуюча районним метод-кабінетом Галина Гібляк. Більш конкретно про успіхи цього нововведення розповідали: методист РМК Галина Матвіїв, директор Сокальської ЗШ №3 Микола Бобрецький, заступник директора Великомостівської ЗШ Олена Гладка, директор Варязької ЗШ Ярослав Гаврилів, заступник директора Двірцівської ЗШ Наталія Глюз, вихователь-методист Сокальського НВК ЗШ I ст.-дитячий садок Мирослава Войтко.
 

Про соціальні питання, брак фінансування на оздоровлення та інші допомоги вела мову у своєму виступі голова РР профспілки працівників відділу освіти Ольга Семеняка. А також висловили свої по-ба-жання щодо роботи освітніх закладів і привітали педагогів з початком навчального року голова РДА та заступник голови райдержадміністрації Микола Мисак та Марія Христинич. Педагогам-ювілярам вручили грамоти та квіти.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews