Про освіту

Готовимо школяра до ЗНО з англійської мови

Основна складова частина іспиту з англійської мови, як в Україні – це завдання на розуміння тексту. Деякі з секретів роботи з текстом я і постараюся розкрити для вас в декількох публікаціях.

Секрет 1 (найголовніший)

Для розуміння тексту вам потрібно мати хорошу лексичну базу, іншими словами у вас має бути великий лексичний запас. Ой, знову що щось не те. Давайте скажемо так – багато слів потрібно знати, або на худий кінець здогадатися, що вони означають. Ну ось, це вже зрозуміліше. Також варто зауважити, що крім екзамену з англійської, вам доведеться здавати ЗНО з математики. В цьому вам може допомогти сервіс EduGet. На сторінці сайту ви прочитаєте про умови та знайдете список уроків. Також ви можете звернутися за консультацією спеціаліста он-лайн.

Як поповнити свій словниковий запас?

Дуже просто – потрібно багато читати. Як сказав би класик з Ульяновська, про який я впевнений багато хто з вас навіть і не чули, «Читати, читати, і ще раз, читати». Читаючи книгу англійською мовою ви зустрічаєте нові слова. Лізти в словник лінь. Ви пропускаєте це слово і читаєте далі. Через два пропозиції ви знову зустрічаєте це слово і знову і знову і знову. Ви розумієте, що це слово важливе, а здогадатися про його значення ви не можете. Тут і доводитися відривати свою … від стільця шукати на полиці словник, покритий пилом і дивитися слово. Звичайно, краще якщо ви сидите за столом і перед вами ваш найкращий друг, товариш і брат, я навіть би сказав братан (я сподіваюся, ви здогадуєтеся, що я маю на увазі комп’ютер) і на ньому встановлений гарний словник. Тоді, без питань, можна подивитися і в комп’ютері. Подивившись одне слово, ви хочете не хочете, а зверніть увагу на слова, які використовуються з цим словом – синоніми, антоніми, прочитаєте пропозицію, де використовується це слово, і, повернувшись до своєї книги, ви подивіться на інші приклади використання цього слова в пропозиціях .
Читання корисно не тільки для поповнення лексики, а й для вивчення та практики граматики, але про це в іншій статті.

Повернемося до наших баранів, я маю на увазі до лексики. Існує безліч підручників для вивчення лексики. Який з них найкращий? Відповідь проста – той, який вам більше цікавий. Той, від якого як від хорошого фільму, неможливо відірватися. Є підручники, засновані на пов’язаному викладу тексту із завданнями. Кожен повинен вибрати підручник для себе.

Особисто я користуюся підручниками серії English Vocabulary in Use. Матеріал у цих підручниках розсортований за темами, до них йдуть вправи, і, звичайно ж, ключі для самоперевірки. Можна попрацювати з кількома уроками на одному з моїх сайтів.

Висновок: як не крути, а вчитися доведеться.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.