Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Громадянське суспільство потребує правових знань

У Великомостівському навчально-виховному комплексі школи-ліцею всю правову роботу проводять у двох напрямках – це профілактика правопорушень та проведення просвітницько-правової роботи. Класні керівники аналізують схильних до правопорушень учнів, за ними закріплені наставники, які проводять відповідну роботу. В школі працює рада профілактики, на зустрічі з учнями приїжджають правоохоронці. Вчителі ведуть контроль за станом відвідування учнями уроків, заведено листок, в якому відзначають спізнення, прогули тощо. В школі проводять тижні правових знань, працює клуб «Закон і ми». Все це дає хороші результати: ось уже два роки учні не скоюють правопорушень.

Про все це на засіданні міжвідомчої координаційнометодичної ради з правової освіти населення розповіла директор Великомостівської школиліцею Галина Стадницька. Її доповнив заступник з навчальновиховної роботи Петро Носаль. Він, зокрема, висловив подяку місцевим пожежникам, які проводять з учнями цікаві заняття, а також попросив вести контроль за режимом роботи барів. Заступник директора з навчальновиховної роботи Сокальського професійного ліцею №3 Ярослава Гурська підкреслила, що в училище з кожним роком приходить все більше дітей, батьки яких позбавлені батьківських прав, а також ті, у кого батьки виїхали на заробітки за кордон. Деякі з них тижнями на приходять на заняття, а правоохоронці не допомагають їх розшукувати, не бачили тут і дільничного інспектора. Самим же майстрам важко шукати учнів, адже вони живуть не тільки на Сокальщині, а й на Волині. Проблемним залишається і влаштування дітейсиріт на роботу та забезпечення їх житлом.

Методист РМК відділу освіти Андрій Дзьоба повідомив, що вже формують банк даних про учнів, схильних до правопорушень, який будуть поновлювати щокварталу. Він також підкреслив, що в усіх школах необхідно оновити куточки правових знань, наводити конкретні приклади порушень, вказувати телефони, куди може звернутися дитина, якщо порушують її права. Ця робота повинна бути якісною і системною.
Голова ради, керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич наголосила, що просвітницькоправову роботу потрібно проводити спільно з працівниками Народних домів, бібліотек, громадськістю, що ще мало заходів присвячені тлумаченню Закону, що забули про проведення вечірніх рейдів тощо.

Про стан злочинності серед неповнолітніх у першому кварталі ц. р. вів мову працівник кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУ МВСУ Роман Сивак. Він навів цифри: у цьому році неповнолітні скоїли 5 злочинів, в т. ч. 4 – це незаконне заволодіння транспортом, 1 – крадіжка. На обліку стоять 29 неповнолітніх і 9 неблагополучних сімей. Зафіксовані випадки неналежного виховання батьками дітей, насильство в сім’ї тощо. Неповнолітнім продають спиртне, вони палять в громадських місцях. Щоб зарадити цьому необхідно ширше залучати дітей до роботи в гуртках, мати банк даних дітей, схильних до правопорушень, ширше і без формалізму проводити правову освіту на сторінках шкільних газет, покращити якість виступів правоохоронців. Начальник служби у справах дітей РДА Галина Федаш розповіла, яка робота проводиться з батьками і дітьми, підкресливши, що працівники дбають насамперед про збереження сім’ї. В Угнівському будівельному ліцеї набрали учнів і не цікавляться умовами їх життя, не повідомляють про правопорушників.

Становлення громадянського суспільства потребує правових знань, підкреслив заступник голови районної ради Володимир Чуб. Працювати є над чим. Ця робота повинна бути якісною, результативною, до неї потрібно залучати органи місцевого самоврядування. Для цього повинна бути координація всіх служб району. Не потрібно також забувати і про вміння відстоювати свої права.

Підсумовуючи засідання, Марія Христинич акцентувала увагу присутніх на тому, що потрібно відійти від формалізму, не боятися виявляти правопорушників, неблагополучні сім’ї, залучати до роботи з ними психологів, священиків, фахівців, цікавих людей. Необхідно поновити вечірні рейди і доводити виявлене до кінця; проводити роботу з батьками, виступати на батьківських зборах, конференціях, широко подавати інформацію, пропагувати правові знання.

Валентина БЛУДОВА.

Exit mobile version