Про освіту

Який ВУЗ в Польщі вибрати: приватний чи державний?

Незаперечною перевагою польської освіти є можливість вступити до вузів Польщі без іспитів. Практично всі приватні вузи Польщі приймають іноземних студентів без будь-яких вступних випробувань.

Зарахування ж в державні вузи Польщі часто відбувається на конкурсній основі, де умовою відбору може бути успішне проходження співбесіди або здача іспитів з деяких предметів, встановлених вузом в залежності від бажаної програми навчання. Найпрестижніші вузи Польщі, крім конкурсного відбору, вводять також квоти на прийом іноземців. Квота може поширюватись як на конкретну спеціальність, так і на весь вуз в цілому. Крім того ви можете продовжити своє навчання в польщі на магістратурі, або, знайшовши відповідний університет – завершити неповну вищу освіту в Україні та продовжити її у вищому навчальному закладі Польщі. В цьому вам допоможе проект proekt-obk.com – Освіта без кордонів.

Якість вищої освіти в Польщі не залежить про форми власності вузу, тому перевага надходження саме в приватні вузи Польщі в наявності, адже в цьому випадку зарахування до польського вузу гарантовано практично на 100%.

Готуючись обирати вищий навчальний заклад, спробуйте визначитися з критеріями, які є для вас важливими. Cформуліруйте для себе першочергові (те, що повинно бути обов’язково) і другорядні (те, від чого за певних умов можна і відмовитися) вимоги до майбутнього місця навчання. У той же час не варто шукати легких шляхів і вибирати напрямок за принципом «де вчитися легше» – навчання швидко набридне, а про особистому розвитку і говорити не доводиться.

Що ж стосується плати за навчання, то для іноземних студентів учеба як в приватних, так і в державних вузах Польщі є платною. Однак вартість навчання в польських держ вузах для іноземців в більшості випадків вище, ніж вартість навчання на аналогічних програмах в приватних вузах.

Навчання в приватному вузі також дозволяє крім теоретичних отримати ще й практичні знання з обраної спеціальності. Саме наявність практики роботи в резюме дає можливість після закінчення вузу бути більш конкурентоспроможним на ринку праці. Студенти приватних вузів мають можливість пройти стажування на підприємствах Польщі завдяки тісному зв’язку вузу з польськими роботодавцями, чого не можна сказати про держ вузи Польщі.

Враховуючи особливості вступу та навчання в приватних вузах Польщі, більшість іноземців воліють навчання саме в приватних вищих навчальних закладах Польщі.65133975

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.