Про освіту

Кожній дитині потрібна родина

Діти – це безмежна радість, ще не зіпсована щирість, відвертість, їх майбутнє залежить від нас, а наша старість – залежить від них. У Міжнародний день захисту дітей в Сокальському НВК "ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей" відбулися урочисті заходи, які організувала служба в справах дітей Сокальської райдержадміністрації. В актовій залі зібралися діти з прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу, які перебувають під опікою та піклуванням, а також діти, які опинились в складних життєвих обставинах. 

Усіх присутніх привітала начальник служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації Галина Федаш. Вона наголосила, що День захисту прав дітей – це прекрасне свято радості та одвічної надії, адже в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій та сподівань. Конвенція ООН оголосила захист прав, життя і свободи дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. 

На первинному обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей Сокальської районної державної адміністрації перебуває 127 дітей. З них: діти-сироти – 25, діти, позбавлені батьківського піклування – 98, діти, які залишилися без батьківського піклування – 4.

У Сокальському районі проживає 9 прийомних сімей, в яких виховують 8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та 4 особи з їх числа; 66 сімей опікунів, піклувальників, в яких проживають та виховуються 100 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

Молитву за дітей усі присутні в залі мовили разом із митрофорним протоієреєм, настоятелем храму Вознесіння Христового о. Володимиром Жарським, котрий розповів повчальну притчу про дітей, а до малят звернувся з побажанням добре вчитися, бути чемними, милосердними, ходили в храм Божий. 

Директор Сокальського НВК "ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей" Наталія Драган побажала батькам здоров'я, сили і терпіння поставити на ноги дітей, за яких взяли відповідальність, а дітям – мирного неба, щасливого дитинства, усмішок. 
Юрист ДП "Датський текстиль" Марта Коновалова зазначила, що наша європейська держава визнає дитину найвищою соціальною цінністю, її життя і здоров'я є пріоритетами. Вона зауважила, що батьки повинні намагатись забезпечити щасливе дитинство своїх дітей, щоб вони росли здоровими і щасливими.

В залі в перших рядах сиділи ще зовсім маленькі дітки, а поруч з ними – опікун Микола Шагаров, який є одночасно президентом фонду "Дитячі стежинки". Він з підтримкою своєї дружини Надії, синочка Артема, вірних друзів, помічників створив у липні 2015 року в м. Великі Мости соціально-реабілітаційний центр опіки дітей. М. Шагаров зазначив: "Діти – це подарунок від Господа, це велика нагорода, ми з дружиною дуже тішимося, що 22 дитини знайшли прихисток, добре слово і опіку у центрі. Я вдячний Богові, що дозволив нам турбуватися про найдорожче, про найцінніше, що може мати сім'я – дітей. 

Я наро-дився у багатодітній родині, нас було тринадцятеро, в 2007 році Президент України Віктор Ющенко нагородив мою маму почесним званням "Мати-героїня", я знаю усі ці труднощі, що таке багатодітна сім'я. Можливо, саме це було поштовхом для подальшої праці з дітьми. Дякую своїй найдорожчій дружині Надії, з якою ми разом піклуємось про діток. Чужих дітей не буває, тому ми усі повинні захищати і молитись за дітей". 

Коли до свого опікуна та його дружини вибігли усі 22 дітини, в залі у багатьох присутніх на очах бриніли сльози радості. Ці діти мають щасливе дитинство, люблячих опікунів, а ще зовсім недавно вони були у державних дитячих будинках. Це важка праця, виховати 22 дитини, тому бурхливі оплески лунали для Миколи та Надії Шагарових. 

В нашому районі також діють два дитячі будинки сімейного типу. Перший – у Цеблові, мамою-вихователькою десяти дітей є сестра Ангеліна, яка є членом Згромадження сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії УГКЦ м. Львів. Вона любов'ю та ласкою оточила діточок. А другий – знаходиться в с. Стремінь, він переїхав через війну на сході із Луганщини. Галина та Василь Бузівки виховують шестеро дітей, вони долають труднощі, налаштовані оптимістично, в любові виховують своїх дітей. 

З такими щирими людьми виявив бажання познайомитись Президент України Петро Порошенко, зустріч відбулася на Різдвяні свята у Львові. Усі діти, які були присутні на святі, отримали цінні подарунки.

Головним спонсором подарунків виступило ДП "Датський текстиль", долучились підприємці: магазини "Корона", "Тетяна", "Українські ковбаси", "Флірт", "Дельта", "Сокальські ковбаси", "Оазис", "Півончик", "Кокетка", "Дитячий світ", "Оберіг", "Стильний одяг", студія краси Ольги Ланової. 

Після нагородження подарунками, відбувся святковий концерт за участю вихованців Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості (директор Марія Поліщук). Опісля дітки та їх батьки продовжили спілкування за святковим фуршетним столом, який організували спонсори. 

В День захисту дітей ці хлопчики і дівчатка були безмежно щасливі. На жаль, не всі діти охоплені сімейними формами виховання – 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають у державних закладах та потребують батьківської опіки, сімейного затишку. Тож зробити добру справу може кожен із нас.

Ольга ДИЛИН.

Фото Юлії Сорочук

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.