Головна / Про освіту / У навчальному закладі від батьків школярів не можуть збирати кошти на ремонт

У навчальному закладі від батьків школярів не можуть збирати кошти на ремонт

Навчальний заклад, який отримує фінансування з державного бюджету, не має права вимагати від батьків школярів гроші на ремонт школи чи придбання меблів.

Про це нагадав начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

У ст. 61 Закону України «Про освіту» прописано, що фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування.

Цими додатковими джерелами справді можуть бути гроші батьків-благодійників.

Але виключно на добровільних умовах. Проте не може бути так, що батькам на зборах оголошують суму, яку треба здати, як це буває. Адже відомі випадки, коли на зборах просять від 100 до 1000 грн. на різного роду речі, які купують для класу. Чи то нові пластикові вікна та двері, чи фарбу для ремонту. Якщо у школі вимагають так званих «добровільних» внесків у ледь не примусовому порядку, батькам слід об’єднатися, звернутися до місцевої влади, а якщо не подіє – до прокуратури міста із відповідною заявою, де вказати усі обставини справи

Начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Грень доводить до відома громадян, батьків школярів, що усі українські школи повинні публікувати свою фінансову звітність на власних інтернет-ресурсах або на ресурсах місцевих відділів і департаментів освіти.
Тобто, вся фінансова інформація та документи мають бути у відкритому доступі, аби кожен з батьків міг ознайомитися з ними та вирішити, чи варто добровільно здавати гроші на фонд школи чи інші потреби, і таким не має займатися батьківський комітет.

Якщо документів з якоїсь причини ви не знайшли, то слід спершу звернутися з цим питання до адміністрації школи, а далі – в управління освіти.

“Фінансування навчальних закладів здійснюється за рахунок бюджетних коштів, отже, якщо у школі бракує грошей на фарбу чи прибиральницю – це не має турбувати ні учня, ні його батьків.
Щороку навчальний заклад формує бюджетний запит, відправляє в управління освіти і, відповідно до їхніх потреб, надаються кошти”, – пояснив Тарас Грень. І якщо у школі не вистачає коштів або їх нема, то адміністрація погано попрацювала або взагалі не подала бюджетний запит, а потім перекладає це на плечі батьків.

Загрузка...

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!