Про освіту

КНИГИ – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ ЖИТТЯ

В цю післяобідню пору в Сокальській районній бібліотеці для дітей, як і має бути, було затишно і тихо.

Скоро прийдуть перші читачі, бо уроки вже закінчилися,  сказала заступник директора по роботі з дітьми Сокальської центральної районної бібліотечної системи Христина Дасюк.

І справді, незабаром з’явився перший читач  десятикласник другої школи Дмитро Нищерет. Зайшовши в читальний зал, хлопець попросив літературу з історії України.

В нас зараз проходить конкурс про Україну, тож хочу щось цікаве намалювати,  пояснив юнак.

Послугами бібліотеки він користується п’ять років, захоплюється фантастикою, тут шукає матеріали для рефератів. Чимало школярів нині користуються Інтернетом, та все ж приходять в бібліотеку  щоб взяти потрібний посібник, словник, книгу чи журнал. Бо книгу ніщо не замінить: вона навчає, виховує, творить людину.

Після Дмитра в читальний зал зайшла мама четвертокласниці і попросила матеріали для реферату, бо донька захворіла.

Ми завжди допомагаємо учням підготуватись до уроків, знайти потрібні книги,  сказала бібліотекар Галина Мочалова, підшукуючи необхідне. 

Діти також користуються енциклопедіями, словниками, газетами, журналами, яких у нас багато.

Книжковий фонд бібліотеки складає більше двадцяти двох тисяч,  розповіла пані Христина.  Маємо багато різноманітної дитячої художньої літератури, енциклопедій, словників, які регулярно поповнюємо. Книги підбираємо і купуємо ті, які найчастіше замовляють наші читачі. Так само постійно поповнюємо серію "Сучасна українська проза", в яку, зокрема, входять книги популярних авторів – В. Ільченка, Г. Вдовиченко, І. Роздобудько та ін. Щороку проводимо зустрічі з львівськими письменниками і поетами. Словом, прищеплюємо дітям любов до рідної мови.

Бібліотекарі Ганна Кошлай, Наталія Козак, Галина Мочалова обслуговують більше двох тисяч юних читачів. І жоден з них не йде з бібліотеки без потрібної літератури чи книги. Читачі постійно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі "Найкращий читач України" і перемагають в ньому. В минулому році переможницею цього конкурсу стала учениця другої школи Зоряна Саламанчук. Активними читачами бібліотеки є Настя Федащук (Поторицька школа), Ярина Петринка, Настя Матвійко (третя школа), Мар’ян Гелик (гімназія), Ілля Власов (друга школа), Володя Мокриденко (школаінтернат) та інші. Приходять в бібліотеку і сім’ями: Андрій та Софія Середи, Ростислав та Станіслав Лісецькі, Сергій та Данило Реді, Софія та Ярина Притулюки та інші. Послугами бібліотеки користуються не тільки учні сокальських, а й більшості шкіл району. А під час літніх канікул сюди приходять діти, які приїхали погостювати до рідних. Зрештою, тут обслуговують всіх бажаючих, в тому числі і дорослих, бо без інформації, знань нині не обійдеться ніхто.

…Сьомий десяток літ працює дитяча книгозбірня у Сокалі. Сюди приходили ми, наші діти, внуки. Сподіваюсь, не забудуть дороги в бібліотеку і наступні покоління, бо яке дитинство без книги, що є найціннішим скарбом життя.

Валентина БЛУДОВА.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews