Головна / Про освіту / Кредитування під заставу – ломбард

Кредитування під заставу – ломбард

Ринок фінансових ресурсів пропонує своїм споживачам широкий спектр різноманітних послуг і способів їх отримання. Причому активними гравцями в даному сегменті вже давно є не тільки банки і страхові компанії , а і кредитні спілки та ломбарди . Останні, щоправда , займаються тільки кредитуванням готівкою. Причому кредитують тільки фізичних осіб .

Основна особливість таких кредитів – вони є заставними . Як заставу приймаються вироби з дорогоцінних металів і з дорогоцінними каменями , дуже рідко – щось інше ( автомобілі , земля , цінні папери). Причому оцінка застави здійснюється в самому ломбарді . Спочатку заставу приймається на зберігання до моменту погашення клієнтом кредитних зобов'язань , в іншому випадку заставу реалізується для покриття витрат і компенсації ризиків ломбарду. Крім кредитування , оцінки та реалізації заставного майна до переліку послуг ломбардів входить і страхування позичальника на строк кредиту на випадок втрати роботи або його непрацездатності .

Істотна перевага ломбардів – швидкість оформлення кредитів . У той час як банківські установи вимагають купу додаткових документів (довідка про доходи , закордонний паспорт) , а іноді і поручителів , при цьому приймаючи рішення по кредиту іноді кілька днів , ломбарди занадто спростили цю процедуру і гроші можна отримати майже миттєво. Але тут нічого дивного , адже ризики банківської установи набагато більше , а ломбард за рахунок отриманого застави страхує себе від проблемних клієнтів . Та й працюють ломбарди в більшості випадків без вихідних.

Але слід знати , що відсотки у ломбардах досить високі , а термін кредиту обмежений кількома місяцями. Але якщо за цей час позичальник не повертає тіло кредиту і відсотки за користування ним , то застава переходить у майно ломбарду.

Такі кредити дуже вигідні для фізичних осіб – підприємців , які часто терміново потребують коштів , а часу на подачу документів до банку немає.

Особливою популярністю дані фінансові установи користувалися в часи кризи , коли інші учасники ринку мали обмежені ресурси для кредитування. Саме ломбарди завжди були і будуть найбільш витривалими до проблем в економіці Навіть навпаки , вони на цьому виграють.

Хоча багато людей відносяться до ломбардів скептично , але треба знати , що кожен ломбард є офіційно зареєстрованим не тільки як юридична особа , а й як фінансова організація . Це створює додаткові труднощі при реєстрації , а його власників та персонал перевіряють більш ретельно.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 14 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!