Головна / Про освіту / Летіть, журавлики, летіть…

Летіть, журавлики, летіть…

Ще один журавлиний ключ випускників відлетів у вирій. Цьогоріч школи Сокальського району закінчили 647 випускників. За відмінне навчання сорок дев`ять отримали золоті та срібні медалі.

Випускники, юні, красиві, крокували центральною вулицею міста. Їх вітали сокальчани. Батьки втирали щасливу сльозу і подумки благословляли своїх дітей у самостійне життя. Ось і площа Січових стрільців, заквітчана сцена. Педагоги, випускники Сокальської гімназії, а далі Сокальських другої, третьої, четвертої, п`ятої і Жвирківської шкіл заходять на площу. Медалісти стоять у центрі. Кращі випускники несуть квіти до пам`ятника Тарасові Шевченку. Розпочали урочистості методисти райметодкабінету Галина Матвіїв та Євген Борнак. А далі свято вели випускники – Діана Трохімчук та Віталій Ковалишин. Митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук благословив випускників у щасливу самостійну дорогу. Начальник відділу з питань освіти, сім`ї та молоді РДА Роман Монастирський відзначив дуже добрі результати у навчанні та успішну участь учнів Сокальщини в обласних та всеукраїнських олімпіадах, побажав випускникам успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання, стати студентами, здобути ґрунтовні професійні знання, і щоб Сокальщина лише гордилася своїми синами та дочками. Сердечно привітала юнь Сокаля, котра в цей день попрощалася зі своїми рідними школами, голова РДА Наталія Карташова. Наказ начальника відділу з питань освіти, сім`ї та молоді Сокальської РДА про нагородження за відмінне навчання випускників шкіл Сокаля та Жвирки, зачитала головний спеціаліст відділу Любов Тот. Материнське слово, сердечне і мудре, мала Леся Ковалишин, котра також подякувала за науку, виховання усім педагогам району. Активних, у громадському та спортивному житті району, випускників нагородили грамотами.

Маленькі журавлики Сокальської дошкільної установи №8 ключем пролетіли повз ряди випускників. Хтось у цих милих малюках впізнав себе, зворушливими були їх віршовані привітальні строфи. А ось пари закружляли в останньому шкільному вальсі… Далі у небо полетіли білі голуби. На сцені співали прощальну пісню випускниці шкіл, зворушливим був спів доньки Орисі та мами Галини Шпак. Батьки за давнім українським звичаєм благословляли дітей короваєм та пригорщами золотого зерна, на щасливе життя. А родина Дмитрів гармонійно, багатоголосо співала про родину. У цей час матері підняли вишиті рушники, обереги українського роду, і під ними виходили з площі їх, ще вчора маленькі, а сьогодні, наче й дорослі діти. Летіть, журавлі, у чисте блакитне небо. Високого і щасливого вам польоту.

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!