Про освіту

Літературно -мистецький музей “Літературна Сокальщина” – 13 років діяльності

Літературно -мистецький музей “Літературна Сокальщина” за 13 років став світлицею творчості не тільки для учнів гімназії. Він став улюбленим місцем для місцевих поетів, з якими тут проводяться творчі зустрічі, тут збирається на засідання ЛМО “Колос”.

Цікаві експозиційні розділи, книги і світлини про визначних людей Сокальщини, прозові і поетичні надбання місцевих письменників, друковані часописи… – по зернинці учні відшукали факти про творчість надбужан, щоб донести до широкого кола і прославити літературну Сокальщину!

У цьому навчальному році кращі екскурсоводи музею “Літературна Сокальщина” Звір Максим, Ворожбит Софія, Стасюк Аліна гідно представили музей на обласному конкурсі музеїв навчальних закладів і зайняли почесне І місце.

На Всеукраїнському конкурсі в місті Чернігів 20-22 березня представляти Львівщину в літературному напрямку мав один учень.

За рішенням членів журі, почесну місію представляти Львівщину в літературному напрямку на Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв навчальних закладів “Край, в якому я живу” отримав Звір Максим.

Юний екскурсовод успішно презентував екскурсію музеєм “Літературна Сокальщина”, яка мала назву “Сокальщино, прибузький краю, тобою я горджусь і прославляю” у місті Чернігів 21 березня.
Команда Сокальщини гідно представила музей “Літературна Сокальщина” на Всеукраїнському конкурсі шкільних музеїв у Чернігові “Край, в якому я живу” і посіла ІІІ місце серед музеїв літературного профілю!

Учні 5(9) -А класу Сокальської гімназії Звір М., Ворожбит С., Стасюк А. представляли музей і на святковому березневому дійстві, присвяченому Дню письменника і поезії.
Презентували музей і на педраді перед учителями Сокальської гімназії.

Є що згадати і є чим гордитися Сокальським гімназистам. Бо ніхто не має бути байдужим до свого, рідного краю, де народився, де коріння сягає сивої давнини. Ми маємо знати: хто ми, чиї ми діти, яких батьків! Щоб самовіддано любити Україну, щоб плекати її красу і багатство, треба з дитинства навчитися шанувати свій рідний край…

Ми любимо музей «Літературна Сокальщина» просто тому, що він наш, ми дали йому життя. Ми вдячні музею за творчу атмосферу, можливість розвиватися, працювати у команді неординарних людей; за те, що можемо реалізуватися, знайти спокій і затишок для своєї душі.

Хай пам’ять про наших поетів з Сокаля
Летить по Вкраїні все далі і далі!
З Шевченком, Франком й Українкою поряд
Буяє в нас творчість, мов хвилі на морі.

Освіта Сокальщини

Голос Сокальщини на GoogleNews