Про освіту

Лучицька школа збирає друзів дитинства

Під таким гаслом вже традиційно, на початку лютого, щороку проводиться вечір зустрічі з випускниками попередніх років.

Деяких однокласників їх шкільні друзі не бачили багатобагато років. Адже доля порозкидала мільйони молодих українців по світу в пошуках заробітку, кращого життя. Та вони за тисячі кілометрів, як птахи, позліталися до рідних домівок, до рідної школи.

Прибули на зустріч із дитинством, із юністю, із наставниками, щоб розповісти про свої досягнення і успіхи, перемоги, а, можливо, і невдачі. Приїхали, щоб хоча б ще один раз почути розумну пораду, мудре слово вчителя, якому вже посріблила ніжно скроні сивина, але він завжди залишається в пам’яті учнів молодим, енергійним, життєлюбним і справедливим як 10, 20, 30 чи 40 років тому.

У Лучицькому НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок» урочиста академія розпочалася виконанням гімну школи, автором слів якого є багатолітній колишній вчитель школи Володимир Полянчук, а автором музики – наша випускниця Ольга Дзік. У програмі виступу теперішніх учнів були і прекрасні вірші, і пісні, і танці. Випускників усіх років вітали і прекрасна вокальна група вчителів, вчительське тріо. А вчителі повели своїх вихованців назад у дитинство, у прекрасні шкільні роки. Все було: і радість, і захоплення, і переживання, і печаль. А потім – вітання від ювіляріввипускників Галини Вікарчук, Світлани Кондратюк, Людмили Біди, Павла Бойка, які, кожен посвоєму, від імені своїх однокласників висловлювали подяку рідній школі, вчителям. Серед тих, хто закінчив нашу школу, є відомі науковці, військові, поети, шановані медики та вчителі, представники робітничих професій, які стали майстрами своєї справи. Ведучі захоплюючого заходу перегорнули у пам’яті присутніх сторінки безтурботного дитинства, згадали історію школи. Під звуки чарівних мелодій гості подивилися презентацію світлин кожного ювілейного року випуску. Які були враження, позитивні емоції, коли на екрані всі побачили чорнобілі світлини 70х, 80х, 90х років минулого століття! А випускники 2003 року переглянули фільм про свій клас, який зняв Ростислав Антонюк, тато одного з випускників. А підготувала разом з учнями це прекрасне дійство випускниця школи, педагогорганізатор Ірина Мамчур.

Хвилиною мовчання присутні вшанували вчителів і випускників, які відійшли у вічність.

До пізнього вечора світилися вікна класів, де випускники разом зі своїми вчителями мандрували країною дитинства, згадували минуле, ділилися планами.

Необхідність таких зустрічей очевидна, оскільки і вчителі, і їх вихованці отримали нову порцію позитивної енергії, новий імпульс до життя, до творчості, до роботи. І ми, педагоги, довго будемо пам’ятати ті щирі слова подяки, які прозвучали із уст випускників на нашу адресу. Такі зустрічі не забуваються.

Степан БОЙКО, директор Лучицького НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок».

Фото Ірини МАМЧУР.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.