Сьогодні, 6 травня, КУ Інститут міста спільно із ГО «Імпакт» та Центром професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова представили оновлений Освітній пакет із безпеки дорожнього руху, що містить інтерактивні матеріали, розроблені у Великій Британії та Східній Європі.
Як зазначають організатори, згідно із статистичними даними, станом на 2021 рік кожен п’ятий постраждалий у ДТП – дитина віком до 18 років. А відтак, девізи, що є основою пакету, можуть запобігти небезпеці серед дітей:
- «Зупинись, подивись, послухай»;
- «Будь видимим – будь у безпеці”».
«Ми, як місто, маємо забезпечити право дітей та молоді бути почутими, бути в безпеці, отримувати справедливе ставлення та захист. Це основні пріоритети міста у межах ініціативи UNICEF «Львів, громада дружня до дітей та молоді», яка діє у місті із 2018 року. Ми переконані, що така співпраця дозволить не лише інформувати про актуальність теми, але й вкотре нагадати про відповідальність з боку і водіїв, і пішоходів», – зазначив Олександр Кобзарев, керівник КУ Інститут міста.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова поширив інформацію про онлайн-навчання серед усіх дошкільних та шкільних закладів освіти, тому діти зможуть вивчати правила безпеки дорожнього руху за новими інтерактивними матеріалами. Їх педагоги можуть використовувати на уроках у формі гри, у літніх таборах чи позакласній роботі.
Додамо, що з 2019 року у Львові вже успішно впроваджений Освітній пакет щодо безпеки дорожнього руху, зокрема офлайн-навчання пройшли 18 вчителів та 12 вихователів. Пакет дає можливість вчителю і дітям проявити свою творчість, креативність та бажання навчатися новому.
«Вже 133 вчителів зареєструвались на навчання у межах цього пакету. Педагоги мають переглянути короткий онлайн-курс, пройти тест із засвоєння матеріалу. І після цього – отримають сертифікат та сам Освітній пакет. У ньому вже все є: теми, роздаткові матеріали, завдання, які можна виконувати з дітками», – розповіла Олександра Приставська, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Львова
Так, усі зареєстровані у рамках Освітнього пакету педагоги отримують доступ до 5-ти відеороликів, проходять навчання та отримують сертифікати. Після цього у школу чи садок надають один друкований примірник освітнього пакету. Якщо від однієї школи навчання пройде більше одного вчителя, то на друкованому примірнику є QR код, за яким можна завантажити усі необхідні матеріали.
«Для того, щоб достукатися до дітей, аби після навчання вони справді використовували отримані знання у власному житті, тези та повідомлення мають відповідати їхньому віку. На цьому акцент нашого Освітнього пакету – донести до дитини так, аби вона засвоїла цей урок на все життя» – підсумувала засновниця ГО «Імпакт» Оксана Романуха.
Усі охочі вчителі та учні можуть долучитись до впровадження Освітнього пакету, звернувшись до директора освітнього закладу та отримавши доступ до відеоматеріалів.