Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Любов i турбота – ключ до серця малечі

На подвір"ї дитячої дошкільної установи села Войславичі затишно. Під вікнами цвітуть айстри, чорнобривці, майори. Тут же мальовничий куточок, де є озерце з іграшковими жабкою, черепашою, поросятком та хом"ячком, які немов би тут присіли відпочити. Неподалік стіжок сіна, віз, вулик і криничка… Все це зробили власноруч працівники дитячого садочка. Хлопчики та дівчатка люблять цей куточок живої природи і залюбки тут бавляться.

Подвір"я дитячого садочка  велике, є де дітям побігати та пограти в лови. Праворуч  ігровий майданчик з гірками. Тут якраз було весело та гамірно. Це бігали та бавились вихованці старшої групи. За ними дивилися вихователі Людмила Веклин та Галина Гій. Дошкільнята, помітивши мене, дружно привіталися: "Добрий день". Вони розповіли, що їм тут добре, вони співають, бавляться, віршики вчать. Вихователі та їх помічники до них уважні та лагідні. Годують їх смачно, дають соки, фрукти та печиво. Меню у дитсадку різноманітне. Щодень малюкам дають вранці молочні каші, канапки з твердим сиром, а на обід  м"ясне або рибу з гарніром.

В цей час в молодшій групі було музичне заняття, яке проводили вихователі Леся Дроник і Зоряна Король. Малеча співала українські пісні та розповідала віршики. На подвір"я долинав дзвінкий спів хлопчиків та дівчаток.

Приміщення Войславицького дитячого садочка просторе і затишне. В ігровій кімнаті багато іграшок.

Наш дошкільний заклад відвідують 35 дітей з Войславич, Тудоркович та Старгорода,  розповідає завідуюча дитячим садком Лариса Киба, яка тут працює уже 25 років.  Наймолодшій вихованці  Насті Кучук  півтора року, а найстаршим  по шість.

Влітку діти приїжджають на рейсовому автобусі, а з вересня  на "Школярику". Із Старгорода їх супроводжує завідуюча дитсадка, а з Тудоркович  вихователь Леся Дроник.

У коридорі та кімнатах впадають в око тематичні куточки, зокрема, присвячені українським народним звичаям та традиціям. Пані Лариса пояснила, що садочок працює за народознавчим напрямком. Вихователі разом з дітьми зібрали багато вишивок, старовинних речей і посуду, зробили макет печі і розмістили їх у світлиці. У дитячій дошкільній установі проводять різні форми роботи з дітьми, зокрема, інтегровані заняття "Український славний рід", "Люби і знай свій рідний край", "У мальовничому селі" та інші. Хлопчикам та дівчаткам цікаво на них, адже отримують багато корисної інформації.

Помітно й те, що почуття краси у дітей виховують з перших кроків. Кімнати та коридори прикрашені виробами, які виготовили вихователі. Кожна група має своє неповторне обличчя. Адже дитячий садочок  це місце гармонії та затишку, де діти відчувають себе комфортно, немов у родинному колі, а також отримують можливість для вільного творчого розвитку.

Вихователь Леся Дроник, яка три роки тому після двадцятирічної перерви повернулася на роботу у дитсадок, відзначає, що все дуже змінилося. І їй довелося знову сідати за книжки і все вивчати заново. Нині акцент у роботі робиться на народознавство, на вивчення українських звичаїв та традицій.

І це добре,  доповнює колегу Галина Гій.  Бо не можна побудувати Україну, не знаючи свого коріння та історії рідного краю. Наші вихованці вивчають •багато народних українських пісень, малюють малюнки на цю тему, оформили світлицю. Діти знають багато козацьких, партизанських пісень і коли вони їдуть в автобусі з Тудоркович у Войславичі, то співають. Їх підтримують дорослі.

Невдовзі переконалася у тому, що діти знають дуже багато пісень і гарно співають  у них розпочалася репетиція до свята обжинків.
П’ятнадцять років працює вихователем Людмила Веклин. За її словами, садочок змінюється як зовні, так і всередині. Багато у цьому допомагає сільська рада, зокрема сільський голова Іван Чернієвський, який турбується аби у дитячій установі було затишно і комфортно. Позаторік місцева влада придбала бойлер для нагрівання води і холодильник. Торік  нову електроплиту, а в цьому році виділила кошти на пральну машину та посуд. Батьки вихованців теж допомагають чим можуть. Вони придбали кріселка для дітей. Не стоїть осторонь і відділ освіти РДА, у цьому році виділено п’ять тисяч гривень на три пластикові вікна, які уже вставили.

Сільський садочок щороку змінює своє обличчя, стає сучасним та комфортнішим. До речі, невдовзі на його основі планують створити навчальновиховний комплекс "школасад". Адже поруч, через дорогу, є місцева школа. І дітям буде зручно. Завідуюча дитячою дошкільною установою Лариса Киба мріє аби дітей у садочку з кожним роком ставало все більше. Але, на жаль, поки що у селах, що належать до Тудорковицької сільської ради, народжується не так багато хлопчиків та дівчаток. Нині всього у п’яти селах налічується 81 дитина до шести літ. А хотілося б, щоб з кожним роком приходило все більше дітей у цей чарівний храм дитинства, де вміють любити, виховувати, навчати!

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Exit mobile version