Про освіту

Мала академія наук стимулює працювати, шукати і знаходити

Щорічно слухачі Солкальської МАН беруть участь у конкурсах і конференціях, які проводять з метою всебічної підтримки обдарованої молоді та сприяння модернізації науководослідницької, пошукової, експериментальної, практичної діяльності школярів. Фахівці, що працюють в цій сфері, допомагають сформувати інтелектуальну молодь, яка тішить нас і наш район вагомими здобутками, адже забезпечує Сокальщині першість.

У Сокальській МАН нещодавно пройшов тиждень науки, протягом якого учні брали участь у заходах всеукраїнського і міжнародного значення. Дмитро Кішовар (на знімку вгорі), учень 10 класу Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5, слухач МАН, став учасником міжнародного конкурсу  "Юнацький водний приз2013" у м. Київ. "Всеукраїнський юнацький водний приз"  це національний етап міжнародного конкурсу "Стокгольмський юнацький водний приз", який щороку, починаючи з 1997ого, проводить Стокгольмський водний фонд. Мета конкурсу  залучити молодь до вирішення проблем збереження та раціонального використання водних ресурсів. Море вражень і диплом лауреата привіз зі столиці України Дмитро Кішовар!

У ІІІ етапі конкурсузахисту науководослідницьких робіт з історії і суспільствознавства наш район представляла, у складі команди Львівської області, Соломія Середа (на знімку внизу), учениця 11 класу Стенятинської ЗШ ІІІІ ст., і здобула вагомий результат  друге місце у напрямі соціологія, з темою роботи "Феномен львівської ідентичності". Ще задовго до ЗНО у її підсумковому вступному заліку з"явилося сорок балів.

Вчителі і учні  академії також взяли участь у Днях історичної науки у Львівському Українському католицькому університеті. У його фіналі відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Непізнана історія мого краю", серед них: Тарас Дем"янович (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва)  друге місце, цінний подарунок і грошова премія для екскурсії містами України.

У Міжнародній учнівській науковопрактичній конференціі "Україна очима молодих" взяли участь 87 учнів 911 класів загальноосвітніх навчальних закладів  члени Малої академії наук з різних областей України та Республіки Польща. З доповіддю і презентацією своїх робіт виступили Дмитро Колтонюк, учень 10 класу Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5 (секція релігієзнавсто), і Соломія Середа (секція соціологія). Нагородою для них стали збірки з тезами власних робіт і сертифікати учасників.

Сокальська МАН гостинно відчинила двері для тих, хто бажає навчатись у майбутньому, та їх батьків. Наші гості знайомились і з творчими об"єднаннями, вчителями, історією академії.

Підсумок тижня  учнівська науковопрактична конференція "Захоплюємось. Досліджуємо. Відкриваємо", присвячена пам"яті І. Г. Каспрука, першого директора, засновника Сокальської МАН. Презентували свої роботи 42 учні різних шкіл району.

Бажаємо юним науковцям не зупинятись на досягнутому і впевнено крокувати крізь терни до зірок. Щиро віримо, що наших молодих дослідників чекає велике майбутнє. А наше з вами майбутнє певною мірою залежить від бажання молоді вчитися. Ми вдячні їм за сумлінність, а вчителям  за добру працю.

Ольга СТАСЮК,
методист Сокальської МАН.

65657194
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.