Його відкрили за підтримки GIZ Ukraine у межах проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України».
Сьогодні, 10 квітня, у Червонограді дали офіційний старт роботі навчально-практичного центру «Відновлювальної енергетики». Інноваційний простір для виробничого навчання запрацював на базі ДПТНЗ «Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей».
Як розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький, НПЦ відновлювальної енергетики – перший, який відкрили за підтримки GIZ. Розпочали роботи торік. На створення центру залучили 12,6 млн грн. З них: фінансування GIZ – 6,2 млн грн, обласний бюджет – 4,6 млн грн, кошти ТГ – 1,3 млн грн, та понад пів мільйона – гроші зі спецфонду ліцею.
«Це вже 46 навчально-практичний центр в області і перший – у співпраці з GIZ. Львівщина лідирує в Україні за розвитком мережі НПЦ.
Дякую всім причетним до відкриття за співпрацю, співфінансування, системність і розуміння, куди рухається наша профтехосвіта.
Викладачі пройшли підвищення кваліфікації за напрямом відновлювальної енергетики. Тут навчатимуть електромонтерів, які спеціалізуються на «зеленій» енергетиці. Наша держава йде до децентралізованої енергетики, тому це вкрай потрібна професія.
Центр буде співпрацювати з промисловими підприємствами і компаніями, які розвиваються у галузі відновлювальної енергетики, тож це чудова нагода для студентів одразу знайти роботу за фахом», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
У центрі є лабораторія, майстерня, методичний кабінет, роздягальня, відпочинкова зона. НПЦ обладнаний гібридною сонячною електростанцією потужністю 15 кВт, що дає можливість центру бути повністю автономним, а також тепловим насосом типу повітря-вода, який забезпечує теплом в зимовий період та служить для охолодження в теплу пору.
Окрім цього, тут є лабораторні стенди для опанування навичок з електромонтажу та монтажу гібридної сонячної електростанції, верстаки для слюсарних робіт та монтажні столи для електромонтажних, лабораторна станція в комплексі: сонячний колектор, гібридна СЕС 3кВт і геотермальний тепловий насос, інтерактивне обладнання для навчання.
«Такий крок під час війни – дуже важливий. Зелена енергетика в майбутньому буде по всій країні, тому вкрай важливо для нашої інфраструктури, щоб її підтримувати, бо розуміємо, що ворог обстрілює інфраструктуру і тому я вважаю, що треба розвивати цю галузь для нашого майбутнього», – зазначив студент 1 курсу центру відновлювальної енергетики Максим Лакіза.
У НПЦ «Відновлювальної енергетики» навчатимуть монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики, монтажу опорних частин, кріплень систем відновлювальної енергетики, монтажу обладнання систем відновлювальної енергетики, налагодженню, перевірки та запуску систем відновлювальної енергетики, обслуговуванню та ремонту систем відновлювальної енергетики.
НПЦ створили для навчання здобувачів освіти за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок», на сьогодні саме за цією професією навчається 51 здобувач освіти. А одночасно в центрі матимуть змогу навчатися 60 студентів.
У майбутньому потенціал НПЦ «Відновлювальної енергетики» хочуть розширити. Зокрема, модернізувати лабораторію загальної електротехніки, встановити додаткові СЕС для забезпечення енергетичної незалежності навчального закладу. Також планують запровадити нову ліцензію «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики».
Довідково.
Процес справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону реалізовують в межах Програми «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ Ukraine) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.
Червоноградський мікрорегіон є пілотним, надалі таку практику планують впровадити на території інших областей України.