Про освіту

На колегії Сокальського РДА розглянуто питання стану готовності загальноосвітніх навчальних закладів району до нового навчального року

Під час засідання чергової колегії Сокальської РДА розглянуто питання стану готовності загальноосвітніх навчальних закладів району до нового навчального року; про роботу виконавчого комітету Межирічанської сільської ради щодо виконання ним делегованих повноважень органів виконавчої влади; про підсумки оздоровчої кампанії «Літо-2011».

З першого питання доповідав начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський, який зазначив, що у 20112012 н. р. в районі функціонує 68 освітніх та 6 позашкільних закладів освіти. У всіх установах освіти проведено капітальні і поточні ремонти. Значно покращилася матеріальна база навчальних кабінетів математики, фізики в опорних школах. Встановлений лінгафонний кабінет в Сокальській гімназії. Проведено поточні ремонти у 38 дошкільних закладах району. У декількох замінили вікна, а у дитячому навчальному закладі №1 встановили шатровий дах. Частково його перекрили у дитсадку №8 та розпочали ці роботи у Великомостівському ДНЗ. Оновлені ігрові та спортивні майданчики.
На колегії заслухали директора Сокальського професійного ліцею Ольгу Красільчук, заступника директора Державного навчального закладу «Угнівський аграрнобудівельний ліцей» Володимира Муху, заступника директора комунального закладу Львівської обласної ради «Сокальська загальноосвітня санаторна школаінтернат ІІІІ ст. для дітей, хворих на сколіоз ім. Т. Шевченка» Лідію Дещицю, які проаналізували стан підготовки навчальних закладів до нового навчального року.

Далі присутні заслухали Межирічанського сільського голову Івана Сироїда, який розповів про роботу виконавчого комітету щодо виконання ним делегованих повноважень органів виконавчої влади. Співдоповідала з цього питання керівник апарату Сокальської РДА Марія Христинич. Вона відзначила, що Межирічанська сільська рада – одна з кращих у районі, уже третю каденцію працює головою Іван Сироїд та шосту – секретар Оксана Гриб. Вони – досвідчені та компетентні працівники, що підтвердила комплексна обласна перевірка. У них можуть запозичувати досвід роботи новообрані голови місцевого самоврядування. У сільській раді дбають про соціальноекономічний розвиток сіл. Серед наболілих проблем, які потребують вирішення, є ряд екологічних, зокрема, підтоплення і затоплення населених пунктів, які виникли внаслідок діяльності шахт ДП «Львіввугілля». Тому не випадково тут працювала урядова комісія під керівництвом Віктора Балоги за участю голови ОДА Михайла Цимбалюка та представників місцевої влади. Відтак Міністерство енергетики і вугільної промисловості склало план заходів, де передбачені конкретні дії щодо охорони навколишнього середовища і запобігання підтоплення Межиріччя та Бендюги.

Голова РДА Микола Мисак наголосив, що є чимало питань, над якими ще треба працювати виконкому Межирічанської сільської ради. І на це є не лише об“єктивні чинники, але й суб“єктивні. Зокрема, треба звернути увагу на виконання бюджету, орендну плату та плату за землю.

Члени колегії прийняли відповідне рішення, у якому, зокрема, йдеться: виконавчому комітету Межирічанської сільської ради забезпечити виконання заходів, включених в акт перевірки та обстеження стану екологічної та техногенної безпеки територій, які зазнали негативного впливу від експлуатації та закриття вугільних підприємств ДП «Львіввугілля», ВАТ «Львівська вугільна компанія» та ДВАТ «Шахта «Надія», розташованих у м. Червонограді та Сокальському районі та листа Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 2 серпня 2011 року №2.211560. Забезпечити виготовлення нового генерального плану села Межиріччя. Подати пропозиції в управління економіки РДА щодо завершення будівництва газопроводу; розробити проектнокошторисну документацію сміттєзвалища відповідно до «Санітарних правил улаштування та утримання полігонів для твердих побутових відходів»; розробити схему санітарної очистки с. Межиріччя та с. Бендюга по збору, транспортуванню, утилізації твердих побутових відходів (сміття), не допустити створення стихійних звалищ сміття та інші.

З третього питання також доповідав начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський, який зазначив, що у 2011 році відпочинком та оздоровленням охопили 5105 дітей, що становить 51,4 відсотка від загальної кількості дітей шкільного віку. З районного бюджету на організацію та проведення оздоровчої кампанії виділили 409,1 тис. грн., використано 348, 786 грн., з них на пришкільні табори 248966 грн.; 99820 грн. – на путівки в оздоровчолікувальний комплекс «Ровесник». Протягом оздоровчого періоду з 30 травня по 16 червня (14 днів) працювало 50 пришкільних таборів із денним перебуванням, у яких відпочило 4960 дітей, що становить 50,6 відсотка від загальної кількості дітей віком від 7 до 16 років (9921 учень). Першочергово були охоплені відпочинком у пришкільних таборах діти пільгових категорій.

Співдоповідав з даного питання начальник відділу у справах молоді та спорту РДА Ярослав Тарасюк, який повідомив, що діти відпочивали у таких таборах: «Артек», «Чайка» (АР Крим), «Молода гвардія» (м. Одеса), «Лісотехнік» (смт. Рибаківка, Миколаївська обл.), «Романтик», «Ластівка» (м. Скадовськ, Херсонська обл.), «Світанок» (м. Трускавець), «Ровесник» (Сокальський район), «Одісей», (смт. Кирилівка), «Мрія» (м. Бердянськ), «Веселка» (Дрогобицький район), «Сперанца», «Богатирьонок» (смт. Сергіївка, Одеська обл.), «Політехнік3» (смт. Коблево, Миколаївська обл.).

Серед пільгових категорій оздоровили: п’ятеро дітейсиріт, 12 дітей, позбавлених батьківського піклування, двоє – дітейінвалідів, 81 дитину з багатодітних та малозабезпечених родин, одна дитина, яка перебуває на диспансерному обліку, 24 обдарованих та талановитих дітей, відмінників навчання, одна дитина загиблого військовослужбовця під час виконання службового обов’язку, четверо дітей працівників АПК та соціальної сфери села, ще 11 дітей отримали путівки, за умови працевлаштування одного з батьків.

З розглянутого питання члени колегії прийняли відповідне рішення.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews