Про освіту

На Львівщині у профтехах навчатимуть нової професії – оператор цивільного дрона

У профтехах різних областей України навчатимуть нової професії – «Оператор дистанційно керованих апаратів» або просто: оператор цивільного дрона. А почалося все з ініціативи Департаменту освіти і науки Львівської ОДА

Ще у 2022 році була запропонована така ідею представництву ЄС у нашій державі і вона відгукнулося. Про це наголошують у Львівській ОВА.

Згодом Міністерство освіти і науки України погодило міжрегіональну робочу групу, яка напрацювала основу для нової професії. Зокрема вдалося створити три навчальні програми: первинна професійна підготовка, курсова підготовка та гурткова робота.

Першими професію взялися запроваджувати профтехи Львівщини та Дніпропетровщини. Згодом долучилися ще пʼять навчальних закладів у Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.

Представництво ЄС закупило 28 дронів та організувало навчання для 14 викладачів, які тепер передають знання студентам.

У нашій області цю професію у комплексі з іншими уже можна здобути у двох закладах профтехосвіти.

На цьому етапі затвердили професійний стандарт, який описує вимоги до компетентностей майбутніх операторів дронів. На підході – освітній стандарт. Сподіваємося, що після того, як заклади успішно пройдуть ліцензування, з цієї осені студенти зможуть здобувати таку професію як основну.
Плануємо, що згодом операторів цивільних дронів навчатимуть ще у трьох закладах професійно-технічної освіти Львівщини.

«Оператор цивільного дрона – вкрай важлива та актуальна спеціальність, адже люди вмітимуть керувати безпілотниками для розмінування територій; оцінки збитків, яких інфраструктурі та екосистемі завдала війна; моніторингу стану сільськогосподарських та лісових угідь; медійного висвітлення. І це ще далеко не повний перелік можливостей. Дякую МОН та представництву ЄС European Union in Ukraine за підтримку дійсно важливих освітніх змін», – очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Голос Сокальщини на GoogleNews