Про освіту

Наша мова – мила, рідна, чарівна

Мова…Мила, рідна, чарівна. Для кожного вона своя і неповторна, найчарівніша і найпрекрасніша серед усіх інших. І для нас, українців, українська мова теж найкраща. Саме тому щорічно 9 листопада у нашій країні відзначають День української писемності та мови. Також про це, одне з наймолодших державних свят, не забули і працівники Завишенського народного дому, які підготували святковий концерт.

Народний дім зустрів нас написом: "Моя рідна мова  ти лагідна, пишна. Нагадуєш маму мені". Концерт був розпочатий піснею "Мова наша, мова", яку виконала Олена Пікунова.

Після звучання чарівномелодійної пісні "Колискова" до слова запросили бібліотекаря Ганну Коваль. У її промові лунали слова про те, що кожен має задуматись над значенням української мови. Тернисту, страждену дорогу зазнала наша рідна мова. Ніякі перешкоди, заборони не знищили її. Коли знищена мова  знищений і народ. Нащо дивитись на минуле, розгадувати і перегортати сторінки історії, якщо можна просто тверезим поглядом поглянути на сьогодення, ми побачимо, як у нашій державі витісняють і ставлять на друге місце рідну українську мову. Якщо наші діти  наше майбутнє, будуть дбайливо ставитись і не засмічувати мову, вона житиме вічно.

Переможцям конкурсу "Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці мені" вручили подарунки.

На цьому концерт не завершився. Під гучні оплески вийшов наступний учасник Давид Лукашевич, який зачарував присутніх грою на бандурі.

До участі у концерті були залучені учні 2 класу Завишенського НВК "ЗШ І ст.  дитячий садок" Юлія Гнатюк, Олег Дикий, Вікторія Ничай, Олег Гейко та учні Жвирківської ЗШ ІІІІ ст. Ірина Дика, Оксана Шостак, Максим Лесик, Вікторія Лесик, Віталій Гейко, Анастасія Верхолюк, Ірина Обух, Олена Оліщак.  Не можна не зауважити, що під час концерту ведучі намагалися зацікавити і зайняти хлопчиків та дівчаток. Пролунало безліч цікавих загадок, що розвеселило діток, а настрій їм підняли заохочувальні призи.

Якщо є початок, то завжди є кінець і свято писемності підійшло до завершення. А завершилося воно запитанням: "Чи переконали ми вас що наша мова  чарівна, дивовижна, милозвучна?". Зі всіх куточків приміщення пролунали дзвінкі дитячі голоси "Так!!!".

Ірина МАЗУРИК, учениця 11 класу Поторицької ЗШ ІІІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews