Головна / Про освіту / Наші дітки розумні, допитливі та веселі

Наші дітки розумні, допитливі та веселі

Цей ряд позитивних епітетів, якими охарактеризувала дошкільнят, котрих побачила на заняттях у дошкільній установі «Сонечко» селища Жвирка, можна ще продовжувати і продовжувати. Вони, направду, як на свій вік, то великі розумники. Хочуть багато знати, намагаються правильно і виразно говорити, логічно висловлюють свою думку. Чотирирічні діти знають, що земля крутиться навколо своєї осі, багато можуть розповісти про пори року, знають про інші планети у космосі, можуть пояснити чому ніч переходить у день. Хлопчики і дівчатка самі займалися дослідницькою роботою, очищали воду. А ще вони розповідали про чарівну природу України і підкреслювали, як то важливо берегти її ріки, гори, ліси. Вихованці старшої групи розповідали про видатну українську поетесу Лесю Українку, 140річчя від дня народження якої нещодавно відзначали, її життя, творчість. Дуже щирою і безпосередньою була їх розповідь. А потім зворушливо декламували вірші й інсценізували казку. Через гру, казку діти характеризували пташок, котрі весною прилітають в рідний край, знайшли їх подібність з деякими геометричними фігурами. А скільки прислів`їв про птахів вони знають. Було ще й мовне завдання, діти назви птахів схематично розкладали на склади. Як на мене, то в цих заняттях було сконцентровано кілька виховних моментів, поперше, дітки навчалися виразно говорити і логічно висловлювати свою думку, вони пізнавали наш світ, торкалися глибокої мистецької криниці українського народу, і особливість кожного заняття – це через пісню, казку, природу, традиції вкладати у душі маленьких українців велику любов до нашої України.

Ігрові кімнати, у яких відбувались заняття, естетично і патріотично оформлені, а скільки там квітів, у горщиках зеленіла цибулька, а у клітках мирно спали дитячі пестунчики – морські свинки. Заглянула у спальні, рожеві, голубенькі стіни, штори і така ж постіль, здавалось, що тут і справді поселилась сондрімота. У «Сонечку» чисто, тепло, затишно і дуже сонячно. Видно, що завідуюча Оксана Хома дбає про дошкільний заклад, щоб вихованці росли здоровими, розумними, вихованими. І в цьому їй допомагає увесь колектив.

Після тематичних занять в старшій групі на тему «Природа у творчості Лесі Українки» (вихователь Світлана Ковальчук), у середній – «Ми – діти планети Земля» (вихователь Людмила Бельо), методист з дошкільного виховання Сокальського райметодкабінету Марія Тимошик, завідувачі ДНЗ Сокальського освітнього округу обговорювали їх через призму теми «Внутрішній контроль за організацією освітнього процесу в ДНЗ відповідно до вимог програми «Я у Світі». Тематичний контроль». Відбувся діалог «за круглим столом»: завідуючі дошкільними закладами та навчальновиховними комплексами Сокальського освітнього округу Леся Калька, Оксана Хома, Валентина Возняк, Ірина Свінціцька, Оксана Пех, Галина Мазурак, Людмила Венгерак, Любов Працун, Оксана Борнак обмінювались досвідом, давали методичні рекомендації.

Підсумувала семінарпрактикум методист з дошкільного виховання Сокальського РМК Марія Тимошик, порадила вихователям більше звертати увагу на активність мовлення дітей під час занять, набратися терпіння вислухати до кінця відповіді дітей. Також вона роздала усім завідуючим методичний посібник «Тематичний контроль в дошкільному навчальному закладі», який сама уклала і видала. В процесі дискусії, обговорення я бачила бажання керівників дитячих дошкільних установ покращити виховний процес, думаючи про здоров`я і культурнопатріотичне становлення дитини, адже, як твердять науковці, саме у перші роки життя формується характер, особистість людини.
Ми залишали затишний дитячий садок «Сонечко», а з вікон виглядали десятки допитливих оченят, «маленьких сонечок», розумних, непосидючих, цікавих і дуже щасливих.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 5 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!