Про освіту

Нова сторінка Куличківської школи

Були часи, коли в Куличкові, невеличкому селі неподалік Великих Мостів, не було ні школи, ні церкви, та й вважалося воно неперспективним. Невдовзі з`явились храм і початкова школа, згодом її реорганізували в основну. Змінилося село, і його громада почала вболівати за справи громадські, а священик і освітяни стали центром духовності, освіченості і патріотизму.

Сьогодні Куличківська школа має статус НВК III ст.  школасадок. І тут до родини школярів доєдналися дошкільнятамалюки.

Цього вересневого ранку до навчального закладу знову завітало свято  дітки, педагоги одягнули вишиванки, а до школи потягнулися людські потічки: йшли молоді батьки з молодшими дітьми, бабусі. Навіть прабабусі, забувши про справи господарські, поспішали подивитися на своїх внучат, які вперше переступили поріг дошкільної групи у дитсадку, що оселився в школі.

Як мудрий керівник, досвідчений педагог, щиро поматеринськи гостей вітала директор школи Марія Руда. Звучала музика, малюки тримали букети осінніх квітів. Розпочалася урочиста лінійка. Під звуки маршу, оплески присутніх у залу зайшли винуватці урочистостей  дошкільнята разом з дорослими заспівали гімн України, а потім, бо ж живемо в час війни, хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих вояків, які віддали своє життя за соборність і незалежність України. Наймолодші  на вишитому рушникові хлібом і сіллю вітали гостей: голову Сокальської РДА Олега Кожушка, голову Сокальської районної ради Ігоря Дацюка, директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА, депутата обласної ради Олександру Небожук, начальника та головного спеціаліста відділу освіти Сокальсьської РДА Романа Монастирського і Лесю Ковалишин, Великомостівського міського голову Ярослава Ройка, місцевого пароха о. Івана Купровського. А також подарували їм квіти та віршовані строфи. Юні козаки затанцювали козацький танок.

З такої гарної нагоди педагогів, дітей, батьків вітали представники влади, духовенства.

Олег КОЖУШКО,голова РДА:

– Приємно, що у такий непростий для України час, ми пам`ятаємо про підростаюче покоління, про наше майбутнє. Свідченням цього є те, що у районі відкривається двадцять другий навчальновиховний комплекс. І дивлячись на цих чудових діточок в українських вишиванках, впевнений, що ми переможемо у цій війні і будемо мати  світле майбутнє. Нехай вам усім щастить.

Ігор ДАЦЮК,голова районної ради:

– У вашому селі свято, бо відкривається навчальновиховний комплекс, і вже від сьогодні  малята  підуть до дитячого садочка. Для розвитку дитини дуже важливо, коли вона змалечку отримує добре виховання, любов, тепло і щирість, знання, перші навички дисципліни. Це все для малят  дасть НВК. Бажаю, щоб діти росли  здоровими. А нам усім зичу, щоб у цій війні Україна перемогла. Дай Боже, щоб ми мали змогу розпочати реформи і наша держава міцніла і розвивалася.

Олександра НЕБОЖУК,директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА, депутат  Львівської обласної ради:

– Завжди з трепетом приїжджаю у рідну Куличківську школу, бо саме тут розпочиналася моя педагогічна діяльність, тут отримала той перший освітянський досвід завдяки цьому талановитому колективу. Тепер в обласній раді мені довелось відстоювати такі мікропроекти, які дають змогу не лише міським, а саме сільським школам удосконалюватися,  зміцнювати матеріальнотехнічну базу, покращувати навчальновиховний процес. Дуже хочу, щоб учні Куличківської школи нічим не поступалися міським дітям. Сьогодні відкрилася ще одна сторінка у моїй рідній школі. Бажаю діточкам, щоб вони були чемними, щоб слухали своїх вихователів і щоранку з великим задоволенням  йшли у дитсадочок. Шановні вихователі, на вас покладено великі завдання, ви повинні навчити малюків учитися і прищепити їм любов до України. Прошу  Бога, щоб це наше юне покоління жило для України, а не вмирало за неї.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ,начальник відділу освіти:

– Сьогодні справді неординарна подія  у вашій школі і в селі. Сподіваюся, що ви давно чекали на те, щоб і у вас була дошкільна установа, де б наймолодші вихованці могли здобувати дошкільну освіту. Приємно, що у цьому році ми реалізувати дві програми "Шкільні туалети" і "Розвиток дошкілля". І в  їх реалізації вагома частка  вашої громади. У непростий час нині живемо, Україна у стані війни і багато коштів іде на потреби армії, тому й складно  і нам утримувати навчальні заклади. Та завдяки тому, що спільно вирішуємо проблеми школи: влада, громада, батьки,   маємо у Куличкові такий затишний, гарний і комфортний заклад. Ця дошкільна група поки що  працюватиме у режимі короткотривалого робочого дня.  Але, якщо спільно з вами попрацюємо, то ще до кінця року переведемо її на повний робочий режим. Вже цього тижня ми забезпечимо  групу дошкільнят спальним інвентарем,  озеленимо приміщення. Дорогі вихованці, бажаю вам доброго старту і всіх гараздів.

Ярослав РОЙКО,Великомостівський міський голова:

– Крок за кроком змінюється село Куличків. Спочатку провели газ, а тепер    Куличківська школа стала НВК. Маємо жити майбутнім, щоб воно для наших  дітей було щасливим, кращим, щоб діти отримали повноцінну освіту і нічим не відрізнялися від дітей з міських шкіл. Дасть Бог налагодиться мирне життя в Україні, щоб пройшли реформи, місцеві громади отримали більше можливостей для свого розвитку. А сьогодні щиро дякую батькам і всім жителям, хто підтримує нашу школу. Діточкам бажаю, щоб росли здоровими, щасливими на  радість батькам і гордість Україні.

Марія РУДА,директор Куличківської школи:

– Без перебільшення можна сказати, що сьогодні в нашому селі радісна подія, яка сприятиме розвитку навчальновиховного комплексу, забезпечить доступ до дошкільної освіти діточок дошкільного віку. Приємно, коли бачиш спільну турботу влади і громади про дітей. Про це свідчить сьогоднішнє відкриття дошкільного  відділення. Адже завдяки спільним зусиллям усіх гілок влади нам вдалося реалізувати найзаповітнішу мрію  відкрити дошкільну групу, щоб малята росли фізично здоровими, були доглянутими, а головне  підготовленими до навчання у школі. Вдячна районній владі  голові РДА Олегу Кожушку та голові Сокальської районної ради  Ігорю Дацюку, бо саме вони у такий непростий для держави час зуміли знайти  кошти, щоб з районного бюджету  профінансувати наш проект. Найщиріші слова вдячності  начальнику відділу освіти  Сокальської РДА Роману Монастирському, адже саме він надихнув нас на проект "Розвиток дошкільної освіти" і завдяки його наполегливості і бажанню творити добро, сьогодні маємо змогу прийняти у нашу шкільну сім`ю дошкільнят. Вдячні підприємцю Петрові Пилипчуку, адже працівники його підприємства зуміли виконати  всі  ремонтні роботи. Вітаю щиро вас, батьки і вчителі, які доклали чимало зусиль, щоб школа мала такий затишний вигляд.

о. Іван КУПРОВСЬКИЙ, священик:

– Сьогоднішній день запам`ятаємо надовго, бо  відкриваємо у школі дитячий садок. Це мрія багатьох батьків, учителів. Бо тут наші наймолодші діточки зможуть разом навчатися, молитися. Звертаюся до батьків, вихователів: пам`ятайте, що дититна, то дуже ніжне сотворіння, яке потребує від вас багато любові, терпеливості, доброти. Наша любов до дітей колись окупиться сторицею. Дякуймо Богу за  його опіку, за його ласки, які Він дарує нам.

Пластуни, учні школи подарували малюкам синьожовті прапорці і  символи України. Голова  Сокальської  районної ради Ігор Дацюк від імені влади, відділу освіти  вручив директору школи Марії Руді сертифікат на придбання меблів,  постелі, м`якого інвентаря,  депутат обласної ради Олександра Небожук  чудовий фотоальбом, приурочений до 200річчя від дня народження Тараса Шевченка. А мама, Катерина Скалецька, від імені всіх батьків подякувала представникам влади, начальнику відділу освіти Сокальської РДА Роману Монастирському, педагогічному колективу, громаді за те, що всі разом  зробили добру справу  в школі створили групу дошкільнят, і поматеринськи щиро  привітала діточок  з початком нового, незвіданого для них життя, побажала  здоров`я, бути чемними і здобувати знання.

Представники влади перерізали символічну стрічку перед приміщенням, де буде дитячий садок.  Священик о. Іван  покропив  його свяченою водою і благословив діточок, даруючи кожному образки.

Тішилися батьки, бабусі, дідусі, і навіть прабабусі: раділи з  того, що їхні нащадки виховуватимуться в таких гарних умовах. Від щастя втирали  сльози. Тож хай щастить цим  малятам, хай виростають  здоровими і розумними на славу Українській державі.

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.