"Бринить-співає наша мова…" – такими словами Олександра Олеся у Домашівській ЗШ ІІІ ст. розпочалася літературно-музична композиція "Краса і багатство українського слова", присвячена Дню української писемності.
Свято підготувала і провела вчитель української мови та літератури М. Шостак та її вихованці учні 9 класу. Вони розповідали про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови, відображали її красу і багатство, розкрили її необхідність у житті людини. А також читали власні і авторські поезії. У виконанні бандуристки Наталії Тимосевич прозвучали пісні "Присяга рідній мові", "Наша мова", "Любіть рідну мову".
Незабутнє враження залишилося у глядачів від інсценізації легенди про виникнення писемності та від "Зустрічі друзів".
Галина САНОЦЬКА, учениця Домашівської ЗШ ІІІ ст.
* * *
У День писемності у школі с. Острів відбувся конкурс читців віршів про українську мову. У ньому взяли участь учні середніх та старших класів. Серед номінацій були власні вірші, ліричні твори відомих авторів та патріотичні пісні.
На завершення конкурсу Ольга Возняк продемонструвала презентації у слайдах, присвячені 200річчю від дня народження Маркіяна Шашкевича та 500річчю від дня народження Івана Федорова, які підготували десятикласники. Школярі мали змогу більше дізнатися про видатних діячів української літератури та культури в цілому.
Христина ХАРКО, учениця Острівського НВК.
* * *
Кожен майстер слова потребує, щоб його вислухали, підтримали й зрозуміли. Саме на цю тему працівники та учні БДЮТ м. Белза провели літературний вечірконкурс під назвою "Княгиня осінь на поріг ступила".
Усі юні обдарування маленького містечка могли прийти сюди, щоб прочитати поезію, оповідання, казку чи інший літературний твір, який їм колись нашептав ангелик, даруючи натхнення, про цю золоту пору. Отож, гілку першості здобули: у номінації "краща поезія про осінь" Н. Сич (11 клас), автор вірша "Про що шептав осінній сад"; у номінації "кращий прозовий твір" В. Івануса (9 клас), котра написала чудову казку про осінь.
Переможців конкурсу привітала директор БДЮТ Ольга Трикоз, а наставник гуртка юних журналістів Наталія Яворська дала корисні поради учасникам конкурсу щодо написання творів. Переможців нагородили цінними призами.
Оксана ХОМИН, член гуртка "Юний журналіст" БДЮТ м. Белза.
* * *
Цікаво та змістовно у школі с. Низи пройшло свято "Лунай, прекрасна наша мово!". Його учасники розповіли про розвиток української мови, вшанували пам’ять преподобного Нестора Літописця, доторкнулися до витоків українського слова. Слухаючи вірші Т. Шевченка, В. Симоненка, А. Малишка, М. Рильського, Ю. Рибчинського та інших українських поетів, учні вкотре переконалися, що наша рідна мова наймилозвучніша. Пролунало багато пісень про мову та Україну. Учасникам свята щиро аплодували їх батьки та жителі села Низи.
Т. КУДРИК, вчитель української мови та літератури.
* * *
Небагато часу минуло з того часу, як у селі Глухові відкрили навчальновиховний комплекс, де навчаються учні молодших класів та працює одна різновікова група в дитячому садку.
Педагогічний колектив закладу працює над його методичним, науковим та матеріальним ростом. Завдяки такій співпраці видно здобутки.
Тут тепло і привітно зустрічають дітей, які мають можливість займатися у сучасних класних та дошкільних кімнатах. Педагоги та вихователі використовують всі здобуті знання і сучасні методи викладання уроків у проведенні занять для того, щоб школярам і дошкільнятам було цікаво відвідувати цей заклад. Девізом роботи працівників НВК є слова "Уміє вчити той, хто вчить цікаво".
О. ПОГРАНИЧНА, директор НВК.
* * *
Педагогічний колектив Стаївської загальноосвітньої школи III ст. імені Осипа Лещука працює над проблемою подолання духовної кризи. У тісному зв’язку з батьками, з громадськістю ми крок за кроком утверджуємо у свідомості школярів основні принципи загальнолюдської моралі, людських цінностей, кращих скарбів побуту, традицій, які залишили нам у спадок попередні покоління.
Важливим засобом у здійснені цих завдань є уроки християнської етики, які проводять вчителі школи: відмінник народної освіти М. Лотиш та Л. Ганиш. Цікавими розповідями і власним прикладом вони формують у дітей правильний погляд на природні і суспільні явища, вчать їх розуміти і виконувати заповіді Божі, протистояти небезпечним явищам нашого життя алкоголізму, наркоманії… Добре, що багато батьків стали нашими спільниками у вирішенні цих проблем.
Другим важливим засобом у формуванні належної свідомості школярів, їх поведінки є шкільний музей о. Осипа Лещука, нашого земляка, священика, письменника, професора богослов’я, мученика за віру та Україну. Тісна співпраця із сином Осипа Лещука Тихоном, професором НУ "Львівська політехніка", дає добрі результати, сприяє збагаченню музею новими експонатами.
Цінною є літературна спадщина Осипа Лещука. Був він організатором і керівником Маріїнських дружин у РавіРуській, видатним катехитом. Його педагогічні погляди заслуговують на вивчення та популяризацію. Учні з цікавістю знайомляться з життям видатних людей на тематичних шкільних лінійках, виховних годинах, при написанні рефератів. Готують діти матеріали до Літературного календаря та шкільної преси. Нещодавно у школі відзначали 200річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича. Діти дізналися, що був він ревним священиком, письменником, патріотом, великим захисником рідної мови.
Мирослава ІГНАТЮК, директор Стаївської ЗШ ІІІ ст. ім. Осипа Лещука.