Про освіту

Новини Сокальського освітнього округу

У Сокальському НВК "ЗШ І ст. – дитячий садок" проведені уроки, присвячені 80річчю від дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко.

В 4А класі проходив урок позакласного читання на тему "Ліна Костенко – поет ніжний і благородний". Вчителька Ольга Снітко та учні заочно мандрували життєвими стежинами поетеси, читали поезії. В 4Б кл. вчителька Тетяна Мірецька провела виховну годину на тему "Поетична світлиця Ліни Костенко". Діти з захопленням декламували твори майстрині художнього слова.

Поезія Ліни Костенко увібрала в себе дві найбільші людські доблесті – мужність і розум. Водночас – це поезія ніжної і прекрасної жінки, що володіє могутньою силою почуттів. Її вірші – дивосвіт любові, що дарує радість, нагадує, що світом рухає краса серця. Поетичні образи для дітей особливі: вони пробуджують почуття прекрасного, прилучають дітей до художнього сприйняття світу.

Оксана ПЕХ, директор Сокальського НВК "ЗШ І ст. – дитячий садок".

* * *

Дуже добру результативність показують вихованці туристськокраєзнавчого гуртка та гуртка "Юний журналіст Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Олег Черешневський). Член гуртка "Юний журналіст" Наталія Зелізко виборола І місце у номінації "Науково-пошукова робота" районного етапу обласного конкурсу науковопошукових і творчих робіт "Церква, що постала з руїни". Наталія Безпалько, яка теж займається в гуртку "Юний журналіст", була першою у номінації "Сучасні українські науковці" районного етапу обласного конкурсу науководослідницьких робіт "Забуті українські імена в науці і техніці".

Вихованка туристсько-краєзнавчого гуртка Іванна Яремко зайняла І місце у напрямку "Нарис – опис із історії села", а член цього ж гуртка Юлія Базилевич також була першою у напрямку "Туристськокраєзнавчий маршрут" районного етапу Всеукраїнської історикогеографічної експедиції учнівської молоді "Історія міст та сіл України". Команда туристськокраєзнавчого гуртка Сокальського БДЮТ стала переможцем районного етапу чемпіонату України з туристськоспортивних походів "Ступеневі походи".

Члени туристсько-краєзнавчого гуртка відзначилися також у обласних конкурсах. Іванна Яремко виборола перше місце, а Ольга Маслечко – третє в обласному конкурсі "Зводу пам’яток природи, історії, культури та архітектури Львівщини". Світлана Криштальська зайняла ІІ місце у напрямку "Конкурс на кращу дослідницьку роботу" обласного "Славетні імена України2010. Андрей Шептицький". Команда туристськокраєзнавчого гуртка Сокальського БДЮТ була першою в обласному етапі чемпіонату України з туристськоспортивних походів (клас "Ступеневі походи").

Олег ЧЕРЕШНЕВСЬКИЙ, керівник гуртків туристсько-краєзнавчого і "Юний журналіст" Сокальського БДЮТ.

* * *

У Сокальському НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4 – ліцей" відбулися цікаві й змістовні заходи, присвячені 140річчю від дня народження Лесі Українки (на знімку).

Учні 6 класів разом з класними керівниками (О. Грева, Л. Кровіцька) підготували літературномузичну композицію "Ні! Я жива! Я буду вічно жити!". Глядачі душею і серцем змогли доторкнулися до трагічної долі талановитої поетеси, до її прекрасної поезії, зрозуміли, що потрібно бути сильними духом, мужніми і непохитними, вміти долати труднощі й негаразди, любити рідну землю і гордитися тим, що ми – українці.

Десятикласники на чолі з М. Салигою та Г. Матвієвою організували "круглий стіл" "Я в серці маю те, що не вмирає!": діти презентували слайди "Увічнення пам’яті Лесі Українки", читали поезії та поринали у спогади тогочасників про поетесу як людину.

Також у школі відбулася святкова лінійка "Стежками Лесі Українки" (7Б кл., вч. В. Бачинська), виставку малюнків "І всетаки до тебе думка лине, мій занапащений, нещасний краю!" (57кл., вч. О. Худоба) та літературних газет "Видатна Українка" (59 класи), тематичні уроки "Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі?" (510 класи, вчителіпредметники).

* * *

"Обніміться ж, брати мої, прошу вас, благаю…". Під такою назвою у Жвирківській ЗШ IIII ст. відбулася літературно-музична композиція, присвячена дню народження великого сина України Тараса Григоровича Шевченка, яку підготувала вчитель української мови та літератури О. Гейко.

Виступ розпочався словами дівчини України (Віка Войтович) про Шевченкапророка і молитвою "Отче наш" у виконанні ансамблю "Берегиня", членкинь Сокальського осередку Союзу українок, які були гостями свята.

Ведучі Галина Рябова та Володимир Калюга розповіли про нелегку долю поета, про Шевченків "Кобзар" – Біблію українського народу, якій судилось бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.

Усі присутні, затамувавши подих, слухали полум’яні вірші Т. Шевченка у виконанні Мар’яна Мульки, Віталія Гейка, Наталії Лози, Романа Каравана, Христини Шкаврін, Тараса Криштофа, Галини Бобешко, Дмитра Щигля, Андріани Зубенко, Остапа Тимчука, Богдани Кулик.
Задушевно звучали пісні "Тарасова весна", "Кирилівка – Шевченкове село", "По шляхах Кобзаря", "Розрита могила", які виконали учасниці вчительсько – учнівського ансамблю під керівництвом вчителя музики О. Федюка.

Окрасою свята став виступ танцювального колективу школи, який показав танці "Господиня" і "Поліська полька" (керівник М. Маковська).
Щедрими аплодисментами нагородили глядачі учасниць ансамблю "Берегиня" за прекрасне виконання пісень "Думи мої", "Світе тихий", "Живи, Україно", "Єднаймось, діти України". Остання пісня об’єднала всіх присутніх, змусила задуматись над долею держави, адже ніщо в світі Шевченко так не любив, як Україну. Він вірив у щасливу долю свого народу, закликав до єдності і братерства.

На закінчення свята ансамбль "Берегиня" і всі присутні в залі виконали Шевченків "Заповіт", а ведучі звернулися до Кобзаря з такими словами:

Спи спокійно, поет!
Образ огнений твій
Не зітерти ні бурі, ні часу.
В українській сім’ї, славній, вольній, новій,
Ми тебе не забули, Тарасе!

Христина МОНАСТИРСЬКА, учениця 9 класу.

* * *

18 березня відбулося свято дитячої поезії на тему: "Перша спроба пера". Захід підготувала вчитель Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5 Любов Шульган разом зі своїми першокласниками. На святі в гостях побували вчителі початкових класів – члени творчої групи. Учні декламували вірші українських поетів, співали пісні, вчилися римувати власні поезії. Учасниками свята були батьки, які також читали улюблені вірші. Родзинкою поетичної зустрічі став виступ сокальської поетеси, вчителя початкових класів Галини Дробиняк, яка подарувала всім присутнім свої чудові вірші. Л. Шульган пишається вихованцями, які роблять свої перші несміливі проби пера.

Такі творчі зустрічі, безумовно, залишать приємні враження та незабутні спогади для всіх присутніх.

Іванна ГОРДІЙЧУК, педагогорганізатор Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5.

* * *

Традиційно у ДНЗ №8 "Журавлик" пройшли Шевченківські дні. Музичний керівник Наталя Сушак та вихователі підготовчої групи Галина Семенюк та Світлана Далик підготували незабутнє свято для батьків, дітей, гостей.

Маленькі учасники свята донесли до слухачів життя і творчість Т. Г. Шевченка від народження до самої смерті, демонструючи свої таланти. Яскраві інсценізації творів Тараса Шевченка, пісні, вірші, зробили свято незабутнім. Свої таланти дітки показали, виконуючи відомі мелодії, присвячені поету, на народних інструментах. А як весело та завзято діти грали в ігри, в які бавився маленький Тарасик, а виконання таночка тих років захопило всіх глядачів. Використання мультимедійних засобів під час свята додало вражень не лише діткам, але і гостям свята.

Наталія ШУЛЬГАН, заступник голови округу з навчальновиховної роботи.

* * *

Сокальський НВК "ЗШ ІІІІ ст. № 2 – ліцей" майорів різнокольоровими вишиванками. Це вчителі й учні прийшли в народному одязі, щоб віддати шану великому Кобзарю.

Діти прикрасили коридори школи стінгазетами, малюнками на Шевченківську тематику.

9 березня прийшли на поклін до Тараса учні початкових класів. Діти з любов’ю читали поезії Шевченка, ставили сценки про дитинство поета. Варто відзначити А. Семеновича  (2А), музичнохореографічну композицію "Зацвіла в долині" у виконанні учнів 3 класів, виступ першачків. Нікого не залишив байдужим перегляд художньої стрічки "Мені тринадцятий минало", який став можливим за наявності в школі мультимедійних засобів навчання.

Учні 9А класу з вчителем української мови та літератури віддали шану Великому Тарасові, положивши квіти до його пам’ятника у нашому місті.
Відбулося свято для учнів середніх та старших класів, яке підготували педагогорганізатор Г. Мигасюк та вчитель музики А. Базарко. Як живі постали перед глядачами герої Шевченкових творів: Муза (П. Ямова), Доля (В. Ільницька), малий Тарас (З. Панюта), Лілея (Ю.Кіт).

Прекрасно звучали поезії Кобзаря у виконанні юних бандуристів: М. Середи, Д. Лукасевича, М. Хомин. Виразно декламували вірші Т. Дубенчук, Б. Фінів. Вокальні ансамблі різних класів під керівництвом А. Базарко професійно виконали пісні на слова Шевченка. Із захопленням дивилися юні українці уривки з документального фільму "Давно те діялось".

О. КАНТОР, вчитель української мови та літератури.

Голос Сокальщини на GoogleNews