Про освіту

Новини Тартаківського освітнього округу

У Горбківській школі відбулося свято осені. Вчителі 1 і 2 класів Л. Євчун і Р. Стандричук підготували цікаву програму. Зал прикрасили осінніми композиціями, панно, які діти виготовили власноруч. Школярі розказували вірші про осінь, осінні місяці. Лунали веселі пісні "Осінь  чарівниця", "Дарунки осені". Під пісню "Парасольки" дівчатка танцювали танець з кольоровими парасольками.

Цікавою і смішною була сценка "Пан Гарбуз", де Гарбуз серед інших овочів вибирав собі господиню. Той же пан Гарбуз примирив овочів у сценці "Сперечались овочі". Також всі побували на "Осінньому ярмарку".

На святі були присутні батьки, учні, вчителі. Всі з веселим настроєм і з осінніми гостинцями пішли додому.

Лариса ЄВЧУН,•вчитель початкових класів.

* * *

"Рідна мова чиста, як роса"  під таким гаслом відбулося святкування Дня української писемності та мови у Матівській ЗШ ІІІ ст. На інформаційних хвилинках класні керівники провели бесіди серед учнівської молоді, виховуючи у них любов, пошану до рідного слова.
Вчителі початкових класів підготували дуже цікаві, веселі відкриті тематичні уроки. Учні 3 класу разом з О. Кушнір вивчали будову слова в цікавих місцях на уроціподорожі, мандруючи захоплюючими куточками нашої рідної мови.

"Моя Батьківщина  Україна та мова її солов’їна"  такими словами М. Магера розпочала урок розвитку зв’язного мовлення у 2 класі.
Дев’ятикласники спільно з бібліотекарем Г. Рожило підготували літературне свято "Великий літописець", на якому розповідали про святого Нестора  одного із найавторитетніших печерських старців свого часу, якого по праву можна вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

Перевірити свої знання з української мови, а також проявити ерудицію, кмітливість, творчі здібності учні 79 класів мали можливість у вікторині "Буду я навчатись мови золотої…" під керівництвом вчителівсловесників Л. Кушнір та О. Семенюк. Перемогу здобули дев"ятикласники.
Мова  живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад нашого поета Максима Рильського.

Галина ДЯЧОК,•директор Матівської ЗШ ІІІ ст.

* * *

У Княжівській школі відбулося методичне об’єднання вчителів української мови та літератури Тартаківського освітнього округу, а також учнівськовчительська конференція, присвячена 155й річниці від дня народження Івана Франка.

Учні 7 класу Наталія Станько та Наталія Панас підготували презентацію про дитинство письменника. Учні 10 та 11 класів Мар’яна Борис, Марта Грева, Іванна Яремко та Ольга Маслечко презентували дослідження поетичної збірки Івана Франка "Зів’яле листя" та особистої долі митця. Ірина Масляк та Надія Гаврилюк, опрацювавши матеріал про складні моменти життя Великого Каменяра, випустили газету "Іван Франко  геній українського народу" і ознайомили учасників конференції з її змістом.

Вчитель зарубіжної літератури Надія Шушко виступила з доповіддюпрезентацією "Перекладацька діяльність Франка", а вчитель української мови та літератури Марія Харук розповіла про долю нащадків Івана Франка.

Іванна ЯРЕМКО,•учениця 11 класу Княжівськoї ЗШ ІІІІ ст.

* * *
У Княжівській ЗШ відбулося ряд заходів. Учні 6 класу разом із класним керівником Л. Човагою провели літературномистецьке свято "Збережемо наш скарб  рідну мову", на яке запросили батьків, представників місцевого самоврядування. Активними учасниками були Діана Сірко, Лілія Сагайдак, Лариса Новосад, Вікторія Плетінка та Олексій Котюк, які декламували вірші та співали пісні про рідну мову.
Учні 10 класу Любов Якімчук, Мар’яна Борис та Ігор Скиба випустили святкову газету "Нестор Літописець: увічнюючи минуле  служив майбутньому".

Класні керівники 111 класів провели інформаційнопросвітницькі хвилинки, приурочені Дню української писемності та мови. У 8, 10, 11 класах проведено тематичні уроки української мови.

Дев"ятикласники разом із вчителем української мови та літератури М. Харук підготували літературну композицію "Провісник національного відродження"  до 200річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича.

Мар’яна БОРИС,•учениця 10 класу Княжівської ЗШ ІІІІ ст.

* * *

У Тартаківському НВК "ЗШ ІІІІ ст.  ліцей" пройшов тиждень, присвячений Дню української писемності та мови. Учні всіх класів випустили стінгазети.

7 листопада між учнями 14 класів відбувся конкурс на кращу творчу роботу "Українська мова у моєму житті та житті моєї родини". Вчителі української мови та літератури С. Бондарчук, М. Матерна, О. Звадюк провели вікторини, диктант "Я  найграмотніший", "круглі столи", на яких розповіли про шляхи розвитку української писемності. Діти також підготували вірші, реферати про мову.

День писемності був насичений яскравими вишиванками. Учні та вчителі української мови та літератури підготували захід "Рідна мова чиста, як роса". А ввечері учні 811 класів писали радіодиктант разом з вчителями.

11 листопада педагог організатор Р. Братунь провела лінійку, на якій підсумувала тиждень. Оголошено переможців конкурсів, які проводили протягом тижня.

Ірина МАЛИЧКОВИЧ,•учениця 11го класу Тартаківського НВК "ЗШ ІІІІ ст.  ліцей".

* * *

У День проголошення ЗУНР учні Тартаківської школи вшанували пам"ять борців за волю України. Отецьдекан Богдан Лилик освятив могилу Січових стрільців та доктора теології і права Петра Саноцького. Він відправив панахиду й освятив пам’ятник, щиро подякував всім меценатам, які взяли участь у благоустрої комплексу поховань. Із промовою виступила колишній політв’язень Марія Грицай. Перед усіма присутніми учні школи читали поезії, а у виконанні церковного хору прозвучали патріотичні пісні.

Світлана ФАРИНА,•учениця 8го класу.

* * *

Відповідно до планів роботи відділу освіти, методичного кабінету та з метою активізації творчої активності педагогів, розвитку їх ініціативи, поширення кращого досвіду вчителів з впровадження інноваційних технологій, створення умов для ефективної педагогічної співпраці вчителів освітнього округу, з 14 по 18 листопада в нашому НВК проведено методичний тиждень для керівників, вчителів Тартаківського освітнього округу.

Під час тижня колектив НВК продемонстрував результати роботи над науковометодичною проблемою "Підвищення ефективності навчальновиховного процесу шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій ".

Проведенню тижня передувала певна робота. Надзвичайно велику допомогу в організації його проведення, забезпечення методичною літературою, діловими професійними порадами надала завідувач райметодкабінетом Галина Гібляк. Заступник директора з навчальновиховної роботи З. Забавська провела методичні консультації для організації запланованих заходів, подала рекомендації для успішного проведення відкритих уроків.

Методичний тиждень відвідали 76 педагогів освітнього округу. У школі відбулося сім засідань окружних методичних об’єднань (ОМО) вчителів світової літератури, історії та правознавства, географії та економіки, класних керівників, фізики, музичного мистецтва, математики, РМО педагогіворганізаторів, під час яких проведено відкриті уроки, методичні діалоги, практичні заняття, тренінги для вчителів відповідно до тем засідань, обговорено питання впровадження інновацій,

Відгуки від побаченого щоденно вивішували на стенді "Методичний бюлетень школи". Найбільше запам’яталося і отримало схвальні відгуки від колег родинне свято "Мужай, прекрасна наша мово". Активними учасниками цього свята стали учні 7 класу і їх батьки, настоятель храму Гліба і Бориса с. Лучиці о. Володимир Мартинюк. "Адже українська мова  не просто засіб спілкування. Це  наша історична пам’ять, невичерпна духовна і культурна скарбниця. Це  живий зв’язок між тисячолітнім минулим, сучасністю і майбутнім нашого великого народу". Такі слова стали лейтмотивом цього свята, яке організувала і провела вчитель трудового навчання та української мови З. Федченко, класний керівник 7 класу. Провели також районний семінар педагогіворганізаторів. Для його учасників педагогорганізатор нашого НВК О. Петрига організувала поїздку на екскурсію в с. Зашків, де знаходиться родинна садиба Коновальців, в якій народився полковник армії УНР, військовий діяч і політик, голова Проводу українських націоналістів Євген Коновалець. Сучасний урок музичного мистецтва з використанням електроінструменту, методу проектів, ІКТ, карооке, який став окрасою засідання ОМО вчителів музичного мистецтва, провела С. Свінцицька На ньому були присутні і вчителі інших предметів, які відзначили надзвичайну ефективність уроку у вихованні в дітей художньоестетичних смаків.

Пріоритетним напрямом позакласної роботи НВК є туристичне краєзнавство. Цьому напрямку роботи присвятили виховний захід "Я люблю Україну", який вміло провела вчитель географії Г. Войтюк. Надзвичайно плідними стали засідання ОМО з історії, математики, світової літератури, фізики, керівниками яких є вчителі нашого НВК (відповідно Г. Зарицька, Л. Бойко, Б. Войтюк,•С. Бойко). Керівник ОМО вчителів світової літератури Б. Войтюк провів тренінг "ІКТ в роботі вчителя світової літератури". Були запропоновані нетрадиційні уроки, які педагоги змогли відвідати під час тижня: урокиподорожі по темі "Чергування звуків "і" з "о","е" в іменниках чоловічого та жіночого роду" (4 клас, вчитель О. Мамчур), математики  "Дії над звичайними дробами" (6 клас, вчитель М. Мамчур), урокипрезентації з фізики в 10 класі з використанням ІКТ "Закони Ньютона" (вчитель С. Бойко), з історії "Морські походи козаків" у•8 класі (вчитель Г. Зарицька), урокзмагання в 2 класі "Додавання і віднімання десятків" (вчитель Г. Федиків), урокказка читання в 3 класі "Кобиляча голова" (вчитель М. Гнатюк). Треба відзначити й уроки вчителів О. Шевчук, В. Федуня, С. Іванської, Н. Джугало,•О. Петриги, О. Степанюк, які вони провели на високому науковометодичному рівні. Досить змістовно пройшло заняття "Дари осені" в дошкільній групі, яке разом із вмілою вихователькою і ведучою М. Кошлай підготували заступник директора з дошкільного виховання•М. Джугало і вихователь І. Мамчур.

Гості оглянули навчальні кабінети, тематичні куточки, ознайомилися з виставками виробів гуртків, поспілкувалися з учнівським та вчительським колективами.

Тиждень працювала виставка новинок методичної літератури та виставка "Мужай, прекрасна наша мово", які організувала бібліотекар Г. Король. Педагогічна виставкаярмарок "Планконспект відкритого уроку" продемонструвала цікаві підходи учителів до реалізації означеної проблеми. На педагогічній виставціярмарку вчителі не тільки представляли свої розробки, але і мотивували обрані ними форми і методи, аналізували їх ефективність та вплив на результативність навчальновиховного процесу в цілому.

І виставка і, власне, сам методичний тиждень показали як сильні, так і слабкі сторони педагогів в реалізації означеної проблеми.
На засіданні методичної ради школи підсумовано роботу, вказано на окремі недоліки і упущення, розроблено методичні рекомендації.

Степан БОЙКО, директор Лучицького НВК "ЗШ ІІІІ ст.  дитячий садок".

Голос Сокальщини на GoogleNews