Головна / Про освіту / Новини Великомостівського освітнього округу

Новини Великомостівського освітнього округу

Питання екологічного виховання є надзвичайно актуальним на сучасному етапі. Вже з молодшого віку ми зобов’язані формувати у дітей якості доброго і дбайливого господаря, який охороняє і примножує природні багатства. Незірваний пролісок, посаджене деревце, збережений мурашник – це і є конкретна справа дитини в охороні природи. Законів багато про охорону природи, але найважливіший для кожного з нас – це наша совість. З цією метою і провели в Борівській ЗШ І ст. екологічне свято «Будь природі другом!». Діти розказували вірші, ставили сценки, грали екологічні ігри (на знімку внизу). Наприкінці виступу учні вручили батькам і гостям пам’ятки «Бережіть природу!». Успіх у розв`язанні екологічної проблеми можливий лише при тісній співпраці школи і сім`ї. Тому провели батьківські збори «Засоби екологічного виховання дітей у сім`ї». Адже позитивний приклад батьків сприяє виробленню загальних уявлень про необхідність бережного ставлення до природи, виховує почуття особистої відповідальності за все живе на Землі.

М. ЗАБЛОЦЬКА, директор Борівської ЗШ І ст.

* * *

У квітні учні Великомостівського НВК взяли активну участь у проведенні місячника озеленення і благоустрою. Уже традиційно впорядковували територію школи, взяли участь в «Параді квітів біля школи», висаджували дерева. Так, як і кожного року, навесні, допомогли у впорядкуванні території міста, а саме, прибирали міський парк. За це вдячні учням 9Б класу, які під керівництвом класного керівника Ірини Більо, які зуміли вивезти велику кількість сміття. А також і міському голові Ярославу Ройку та начальнику ЖЕКу Оресту Грицаю за те, що підтримали ініціативу у проведенні акції і виділили транспорт для вивезення сміття. Маємо надію, що таким красивим парк буде протягом року і усі жителі підтримуватимуть чистоту в ньому і надалі.

Христина КАЛІНІНА, Великомостівський НВК.

* * *

У приміщенні Великомостівського навчальновиховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІІІ ступенівліцей» відбувся окружний відбірковий тур конкурсу, приуроченого правилам дорожнього руху. У ньому взяли участь учні Двірцівського НВК, Сілецької ЗШ і Великомостівського НВК. Перемогу отримала команда «Карапудр» Великомостівського НВК. Це був старт для нашої команди, адже їх чекав Сокаль, з сильними, підготовленими командами. Наша не підвела свій округ.

У районному конкурсі взяли участь 5 команд. За результатами усіх конкурсів наша команда «Карапудр» посіла третє місце. Дуже приємно було отримувати грамоту, а також цінний подарунок.

Микола СОБОЛЬ, Великомостівський НВК.

* * *

Великомостівський навчальновиховний комплекс «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей» працює в еколого-натуралістичному напрямку, тому з особливою ініціативою підтримує та ініціює різноманітні проекти. Історія Великих Мостів нерозривно пов’язана з лісом, який оточив місто з усіх сторін.

Тому і сьогодні відбувається постійне оновлення, насадження молодих дерев. У квітні учні 9 класів допомагали у відтворенні лісових масивів нашої околиці. Відбулась спільна акція Великомостівського НВК і Бутинського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство». Спочатку лісничий Бутинського лісництва Микола Дудка провів інформаційну роботу, показав, як вирощується розсада сосни у розсаднику. Потім школярі вибирали матеріал, який мали садити, викопували саджанці. І усі разом з керівниками Іриною Більо, вчителем трудового навчання, і Оксаною Ферендович, керівником екологічного гуртка, вирушили на ділянку. Майстер лісу Богдан Крук пояснив тонкощі посадки сосни і дуба. Із великим ентузіазмом усі взялись до роботи. Учні разом з керівниками висадили саджанці на трьох гектарах. Такі акції допоможуть нам, молодому поколінню, слухати природу і допомагати їй.

Директор ВНВК Галина Стадницька подякувала лісничому Бутинського лісництва Миколі Дудці за співпрацю у такій великій справі.
Ніна ВАСЕЧКО, Великомостівський НВК.

* * *

14 квітня у Великомостівському навчальновиховному комплексі «ЗШ І  ІІІ ст. – ліцей» відбулися вибори президента школи, оскільки попередній Тамара Денисова закінчує школу в 2011ому. На цю посаду запропонували три кандидатури: Уляна Бранець – 9А кл., Марія Занько – 9А кл., Тетяна Плюта – 9В кл. У голосуванні взяли участь учні 511 класів і педагогічний колектив. Всього проголосувало 461 учень і 44 вчителі. За результатами голосування третє місце здобула Марія Занько з результатом 127 голосів, друге місце заступника президента, здобула Уляна Бранець. Перемога ж за Тетяною Плютою.

Ось програма, за якою вона планує поліпшити роботу шкільного самоврядування: провести озеленення шкільного подвір’я, відновити роботу спортивного майданчика, організувати більше екскурсій, провести озеленення шкільних коридорів, надати можливість активістам та відмінникам школи хоча б раз на місяць безкоштовно відвідувати басейн, удосконалити роботу радіовузла (щоб на перервах грала музика, звучали привітання, цікаві новини).

На шкільній лінійці, де підсумовують роботу за попередній тиждень, новий президент Тетяна Плюта проголосила присягу, у якій присягнула на вірність школі і учням. Після цього отримала вітання від колишнього президента Тамари Денисової, заступника президента Уляни Бранець, учнів школи, директора ВНВК Галини Стадницької, які побажали їй успішного і сумлінного виконання роботи.

Вікторія ШВЕД, Вікторія ІВАНІСІК, Великомостівський НВК.

* * *

У Великомостівському НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей» відбулось засідання методоб’єднання вчителів української мови та літератури. Обговорено питання, які найбільше хвилюють учителівфілологів: підготовка учнів до ЗНО, робота з обдарованими та здібними школярами.

У ході засідання проведений тренінг на тему «Мова – дзеркало душі», де учасники могли проявити себе у різних педагогічних ситуаціях, висловити власну думку щодо важливості культурного спілкування учнів. Фінальним етапом тренінгу був «суд над лихослів’ям», на якому педагоги в один голос заявили: «Українська мова повинна бути без лихослов’я!».

Оксана РАЙТА, голова ОМО учителів української мови та літератури Великомостівського ОО.

* * *

Конкурс «Книгоманія-2011» надихнув мене на написання цього вірша.

Книгоманія

Сьогодні це, напевно, кожен знає,
Що кожен рік нас Книгоманія єднає.
Усі ми любимо читати,
Казковий світ ми хочемо пізнати.
Бібліотекар – це наш провідник,
А книга – наш надійний путівник.
На конкурс цей прийшли не навмання,
А хочем показати ми свої знання.
У конкурсі не прагнем ми перемогти,
А друзів – книгоманів ми хочемо знайти.
І про цікаву книжку розказати,
Щоб всім хотілося її читати.
Нас Книгоманія сьогодні об’єднала,
В цім теплім крузі знову читачів зібрала.

Брати участь у цьому конкурсі мені надзвичайно сподобалось. Знайшла багато нових друзів, перевірила рівень знань і набралася нових цікавих вражень. Мені дуже сподобалась вікторина, що проводилась під час другого етапу конкурсу. Задавали багато цікавих питань з різних галузей. Деякі моменти конкурсу були переповнені хвилюванням, проте деякі – радістю і бажанням йти вперед. І мені приємно було почути, коли оголосили про мою перемогу. Це ще більший стимул читати книги і дізнаватися багато нового і цікавого, і звичайно ж, натхнення до написання нових віршів. Хотіла б порадити своїм меншим товаришам брати участь у цьому конкурсі.

Наталія РУДА, переможець обласного конкурсу «Найкращий читач України», Великомостівський НВК.

* * *

У Львівській школі №1 відбувся X обласний конкурс «Екологічна агітбригада в дії». Сокальський район на ньому представляли гуртківці екологічного клубу «Зелений міст» Великомостівського центру дитячої та юнацької творчості. Семеро дітлахів віком від 5 до 9 років на чолі з керівником Ольгою Сенютою склали достойну конкуренцію агітбригадам зі Львова, Бродів, Добромиля, Сопошина та інших міст і селищ області – всього виступало 10 команд.

Поважне журі мало нагоду і щиро посміятися, і задуматися, адже справа охорони навколишнього середовища – це не лише справа дорослих, а й дітей. Тим паче, що вони, ці світлі голівоньки, не такі уже й безпорадні на природоохоронній ниві. Третє місце – з таким результатом привітав великомостівчан директор Львівського обласного дитячого екологонатуралістичного центру Андрій Кийко. Юним членам агітбригади «Зелений міст» вручили грамоту та сувенірсимвол конкурсу, а також диск із екопросвітницьким журналом.

Дитячій радості не було меж! Відразу після нагородження «бронзових» призерів привітали директор Великомостівського ЦДЮТ Оксана Ковальовська та батьки, що супроводжували малих конкурсантів.

Після виступу агітбригад відбувся святковий концерт, у якому взяв участь танцювальний колектив «Каблучок» Великомостівського ЦДЮТ (керівник Оксана Ключка). 16 дівчаток у барвистих костюмах потішили своїми чудовими танцями і призерів, і дипломантів конкурсу.

Додому у Великі Мости їхалося весело і гордо – везли хай поки що найнижчу, але все ж сходинку переможного п’єдесталу. І для юних мостівчан ця нагорода (маємо надію) є доріжкою до першого місця.

Тетяна ПЛЮТА, гурток «Юний журналіст» Великомостівського ЦДЮТ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!