Головна / Про освіту / Новини Забузького освітнього округу

Новини Забузького освітнього округу

Учні Войславицької ЗШ ІІІ ст. під час екологічного місячника благоустрою прибрали територію школи, вулиці села, відремонтували спортивні майданчики, розбили нові клумби, посадили молоді саджанці дерев. Восьмикласники під керівництвом класного керівника провели літературнокомпозиційне свято "Великодні дзвони". Дівчата і хлопці декламували вірші поетів Павла Тичини "Скорбна мати", Олекси Степановича "Христос Воскрес!", Тараса Шевченка, Бориса Пастернака "Гетсиманський сад".

Вчитель образотворчого мистецтва О. Гануляк з учнями 4 та 5 класів оформила колажі "Пасха  свято Великоднє", "Світле свято Великоднє".

Є. ДАЙНЕКА, вчитель Войславицької ЗШ ІІІ ст.

***

Педагогічний колектив Хоробрівської ЗШ ІІІІ ст. вирішив створити у школі куточок духовності. 7 квітня, на Благовіщення, в цей радісний день ми мали нагоду освятити фігуру матері Божої, в якої просимо захисту для себе, для дітей, батьків, родин, для України. Посвячення розпочалося молебнем із молитвою посвяти, яку провели священики нашого села, отець Василій та отець Роман, настоятелі церкви Косми і Дем’яна. Вони звернулися з палкими словами до всіх присутніх, закликали щоденно звертатися з молитвою до Матері Божої.

На святі були присутні вчителі, учні, сільський голова Володимир Сава, депутат районної ради Михайло Веклин, односельчани.

Директор школи Л. Костюк подякувала вчителям, священикам, фермерам, хто долучився до окраси духовного куточка і розділив з нами цю радість.

Вікторія БИЛЕНЬ, вчитель світової літератури Хоробрівської ЗШ ІІІІ ст.

***

Учні Тудорковицької загальноосвітньої школи ІІІ ст. об’єднали свої зусилля у справі захисту довкілля. Кожен школяр взяв активну участь у акції "Довкілля". Учні садили дерева, прибирали навколишні території. Цікавими були різноманітні ігри і конкурси про те, як ми повинні обережно поводити себе на лісових галявинах та берегах річок, не залишаючи після себе сміття. Дев"ятикласники, як майбутні випускники, вирішили залишити згадку про себе, посадивши багаторічні квіти на центральній клумбі шкільного подвір’я, щоб вони милували наше око не один рік.

Якщо ми і надалі проводитимемо такі акції, то це й буде вагомим внеском у справу збереження природи.

Софія ВАСЬКО, учениця 9 класу.

***

Найпоширенішою формою зустрічі весни в Україні були дівочі хороводи та веснянки. Оскільки пробудження весни тривале, то й свято можна проводити навіть у квітні. Таке свято було проведено у дошкільній ланці Ільковицького НВК "ЗШ ІІІІ ст. дитячий садок", адже наш напрямок роботи  народознавство. Напередодні свята вихователь провела серію спостережень на природі, акцентуючи увагу на пробудженні рослин, тварин, поверненні птахів із вирію, появі весняного сонечка. На заняттях з художньої літератури та в індивідуальній роботі, музичних заняттях вивчали з дітьми веснянки, заклички, весняні ігри, забави, залучали дітей старшого віку до роботи з тістом, виготовляючи обрядове печиво. Батьки, дідусі та бабусі також брали активну участь у підготовці свята  збирали місцевий фольклорно етнографічний матеріал.

І ось під веселу музику дошкільнята заходять у зал, розміщуються на килимках і закликають весну. Весна, почувши голоси дітей, прилітає на свято із першими птахами. Дошкільнята радіють її приходу, декламують вірші, співають веснянки, грають в ігри, ведуть хороводи, а Весна пригощає дітей та всіх присутніх "жайворонками", "гусочками", "голубами".

Ганна ХОМИН, заступник директора з навчальновиховної роботи.

***

Цікаво і змістовно проходять тематичні тижні в Ільковицькому НВК "ЗШ І ІІІ ст.  дитячий садок". Із 4 по 8 квітня учні взяли активну участь у тижні інформатики, який підготувала вчитель інформатики Марія Гужельнік. Проведено "Конкурс на кращий малюнок про інформатику” (переможець  Наталія Войтко, уч. 8 кл.), творчий "Якими я бачу комп’ютери в майбутньому" (переможець  Марія Штикало, уч. 9 кл.), "Придумай назву". Цікавою була презентація буклетів, яку підготували учні 911 класів. Найкращий представила уч. 11 кл. Наталія Білик, друге місце посіла Оксана Кнейчук, третє  Марія Штикало (9 клас).

Не менш цікавим був тиждень художньоестетичного циклу, який пройшов з 11 по 15 квітня. Його підготували Б. Кійко, вчитель музичного мистецтва та художньої культури, Н. Кріль, вчитель християнської етики та І. Баштик, вчитель образотворчого мистецтва. Восьмикласники підготували усний журнал "Пісні зламане крило", присвячений відомому українському співакові Назарію Яремчуку. Учні 58 класів випустили тематичні газети, розгадували ребуси та кросворди, взяли участь у конкурсі малюнків "Краса української землі" (І місце  В. Горбачук, 5 кл., ІІ  О.

Грицюк, 7 кл., ІІІ  О. Сосна та Ю. Солудчик, 6 кл.), презентували реферати про відомих українських композиторів та художників.

***

Учні Ільковицького НВК "ЗШ ІІІІ ст. дитячий садок" взяли активну участь у спортивних змаганнях, які проходять в Забузькому освітньому окрузі. Наші спортсмени постійно виборюють перемогу та призові місця. Дівчата зайняли перше місце з баскетболу серед шкіл Забузького ОО (кращим гравцем стала Наталія Шубрат), друге завоювали наші хлопці у змаганнях з волейболу і третє  з гирьового спорту.

Марія ШТИКАЛО, Оксана КНЕЙЧУК, члени гуртка журналістики.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!