Про освіту

Новини Забузького освітнього округу

На базі Забузького НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей» відбулося чергове засідання клубу молодих педагогів Забузького освітнього округу «Рубікон» (на знімку).

Клуб створений з метою надання теоретичної і практичної допомоги молодим вчителям з питань саморозвитку і організації навчальновиховного процесу. Членами клубу є 11 молодих вчителів Забузького округу. Найбільш активними його учасниками є педагоги Тудорковицької ЗШ ІІІ ст. Андрій Лозовий та Ольга Винник.

Чергове засідання клубу відбулось на тему «Формування професійних компетентностей молодих спеціалістів». Молоді вчителі опановували методику впровадження самоосвітньої діяльності. Також в ході засідання було проведено тренінг «Розвиток креативності учнів та педагогів», під час якого його учасники моделювали проблемні ситуації з шкільного життя і шукали креативні підходи до вирішення певних проблем.

Ірина ДЕЙНЕКА,заступник голови ради округу з виховної роботи.

* * *

 Учні Забузького освітнього округу брали активну участь як в окружних, так і в районних олімпіадах з базових дисциплін, стали переможцями та здобули призові місця. Наталія Войтко, учениця дев`ятого класу Ільковицького НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок» брала участь в обласній олімпіаді і стала призером:

– Я пишаюся тим, що змогла захищати честь нашої школи на олімпіадах, – каже вона. Першою сходинкою стали окружні олімпіади, які проводилися у Забузькому НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей». Я брала участь в олімпіадах з української мови та літератури, історії, фізики, біології, основ християнської етики та правознавства. Наступним кроком стали районні олімпіади. З допомогою наших вимогливих і наполегливих вчителів мені вдалося здобути перемогу з української мови та літератури, основ християнської етики, а з фізики зайняла друге місце. Почалася підготовка до обласних олімпіад. Кожну вільну хвилину проводила за книжками. Як виявилося – недаремно. На обласній олімпіаді з української мови та літератури, яка проводилася в Національному університеті ім. Івана Франка, серед 35 представників різних округів я зайняла третє місце. В ту мить, коли дізналася результат, мене переповнювали безліч почуттів. Попереду у мене ще одна олімпіада з основ християнської етики. І докладу всіх зусиль, щоб з честю представити нашу школу і довести, що вона найкраща.

Марія ШТИКАЛО,кореспондент шкільної газети «Забузький округ».

* * *

В Ільковицькому НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок» проходив тиждень дитячої та юнацької книги, який підготувала і провела бібліотекар Леся Бицька. Протягом тижня учні всіх класів брали активну участь у різноманітних заходах, які пропагували бережливе ставлення до книги, бажання більше знати, вміння працювати із книгою. Запам’яталась конкурсна програма для шестикласників «Подорож у країну Знань», в якій брали участь команди «Юний ерудит» та «Юний читач». Учні із ентузіазмом змагалися у конкурсах «Літературний базар», «Розминкасмішинка», «Допитливі та ерудовані», «Впізнай автора за підказкою», «Коло знань», «Кіт в мішку». Команди показали хороші знання і відповідно із однаковим результатом закінчили змагання. Для учнів 3 та 4 класів провеликонкурс «Сторінки книжок завітних всіх нас доброму навчать». Команди змагалися у конкурсах «Народна мудрість», «Весела вікторина», «Щасливий випадок». Перемогу здобули третьокласники.

Марія ШТИКАЛО,учениця 10 класу Ільковицького НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок», член гуртка «Юний журналіст».

* * *

Вчитель біології Варязької  ЗШ ІІІІ ст. Надія Кріцак взяла участь в обласному конкурсі «Вчитель року» у номінації «біологія».  Успішно подолала усі етапи: презентація досвіду; написання контрольної та практичних робіт; проведення майстеркласу та відкритого уроку  з учнями Львівської правничої гімназії і посіла  перще місце.  Вона представлятиме Львівщину на Всеукраїнському конкурсі.

Працюючи  над проблемою «Формування компетенції самоосвіти та саморозвитку учнів через використання ігрових форм у навчальновиховному процесі з біології»,з метою активізації навчальнопізнавальної діяльності, на різних етапах уроку використовує ігрові технології, що передбачають роботу в парах, в групах, заохочує до самостійного дослідження навчального матеріалу, орієнтує їх на сприйняття одне одного як джерела інформації.

Ганна ЗАЖИЦЬКА,методист РМК.

* * *

У Перетіцькій школі ІІІІ ст. кожен класний керівник разом із учнями активно працюють над своїми проектами. З метою розширення уявлення школярів про значення лісу в житті людини, розвиваючи творчі здібності учнів, класний керівник 6 класу Галина Іванойко разом із своїми вихованцями реалізує проект «Бережімо ліси!». Учні цікавляться цією темою тому, що школа працює у напрямку «Учнівське лісництво». Під час захисту проекту учні представили свої творчі ідеї та фантазії, приклади святкового оздоблення осель із різноманітних замінників живої ялинки. Вони запропонували десятки творчих альтернатив хвойним деревам, щоб лишень зберегти їм життя. Усі ці композиції, сподіваються автори та організатори проекту, надихнуть присутніх виготовити власну прикрасу для своєї оселі, не знищуючи природи. Діти із захопленням побували на екскурсії у зимовому лісі, придивлялись до чарівного світу природи і прийшли до висновку: брати участь у природоохоронних акціях, пропагувати бережливе ставлення до природи.

Галина ІВАНОЙКО,класний керівник 6 класу.

* * *

Учні 9 класу і класний керівник Тетяна Харчук Перетіцької ЗШ ІІІІ ст. у ході місячника інноваційної діяльності класного керівника «Я і мій клас» взяли за мету дослідити походження і значення українських імен, організували пошукову роботу стосовно їх виникнення та походження. Внаслідок пошукової роботи ми довідалися, що є наука, яка вивчає імена, називається вона антропоніміка. Захід проходив у формі усного журналу, який складався з таких сторінок «Дохристиянські імена», «Календарні імена», «Значення імен». Перегортаючи сторінки журналу, кожен учень дізнався про походження свого імені, як воно впливає на характер і долю людини, створили кольорову веселку імен. Учні побували у ролі істориків, психологів, релігієзнавців, статистів, фольклористів, художників. Цікаво, що у Львівській області найпопулярнішими є чоловічі імена Назар, Маркіян, Тарас, Богдан, а жіночі – Анастасія, Софія, Анна, Дарина.

– Не маємо права забувати, що ім’я – це жива нитка, яка зв’язує нас із рідним народом, його культурою, історією, рідною мовою.

Олеся ГУДИМА,учениця 9 класу.

* * *

29 січня Україна вшанувала подвиг Героїв Крут. У Тудорковицькій ЗШ ІІІ ст. проведено усний журнал на тему «Спом’яни їх, не забудь». Учні 9 класу Вікторія Шепелюк, Оксана Дроник під керівництвом вчителя історії Г. М. Іщишин ознайомили присутніх із однією з драматичних сторінок вітчизняної історії – боєм між куренем студентів з більшовиками під Крутами у 1918 році.

 Найбільше присутніх вразила сценка «Героям Крут», учасниками якої були учні 8го класу. У кожного із нас назавжди залишиться у пам’яті подвиг Героїв Крут, їх мужність, любов до України є взірцем для нас .

Олександр ШВЕЦЬ,учень 8 класу Тудорковицької школи.

* * *

Україна і калина – нероздільні. Калина – наш національний символ. Цей невеличкий кущ з червоними ягодами увібрав у себе усю красу та щедрість нашої рідної землі, палку любов і патріотизм її народу. Недарма кажуть: «Без верби і калини нема України».

Такими словами розпочався захист проекту в Стенятинській школі під назвою «Свято червоної калини». Це зворушливе дійство приготували учні 4 класу. В залі, прикрашеному вишитими рушниками та калиною, зачаровано звучали українська пісня, поезія, приказки та загадки, інсценізували легенду про калину. Під запальні мелодії діти дарували глядачам чарівні таночки. Усі були в захопленні.

Четвертокласники за короткий час зуміли не тільки підготувати гарне калинове свято, а й організувати виставку малюнків та аплікацій з кольорового паперу. Всі, хто побували в цей святковий час у Стенятинській школі, не тільки приємно відпочили і дізналися багато цікавого про калину, а й смачно поласували пиріжками з калиною, спеченими батьками учнів.

На згадку про це чудове свято учні вирішили весною посадити біля школи кущ калини. Хай калина коло школи розквітає на весь світ, хай всміхнеться щиро доля, хай щасливим буде рід!

Зоряна ВІРА,класний керівник 4 класу.

* * *

У Стенятинській ЗШ ІІІІ ст. навчається талановита, обдарована і творча учениця 10 класу Соломія Середа. Вона на відмінно вчиться, багато читає, бере активну участь у конкурсах і змаганнях. Кожного року Соломія займає призові місця на районних олімпіадах, конкурсах знавців української мови ім. Петра Яцика, історичних конкурсах.

У 2011-2012 навчальному році Соломія Середа представляла Сокальський район на обласних олімпіадах з правознавства і української мови, і показала високий результат (ІІІ місце з правознавства). У майбутньому Соломія бачить себе юристом. Стенятинська школа пишається своєю ученицею і бажає, щоб всі її мрії збулися.

Оксана МАРОД,кореспондент шкільної газети «Забузький округ».

Голос Сокальщини на GoogleNews