Головна / Про освіту / Новини Белзького освітнього округу

Новини Белзького освітнього округу

ШКІЛЬНІ НОВИНИ

У Себечівській ЗШ ІІІ ст. пройшов тиждень української мови під девізом "Мова  душа народу". Проведено різноманітні заходи із залученням учнів 29 класів. У День рідної мови відбулося літературномузичне свято "Мова моя барвінкова". Учасники розповідали вірші, співали пісні. Усі присутні могли відчути, яка багата і мелодійна наша мова.

Упродовж наступних днів відбувалися  конкурси малюнків "Літературний герой" та читців, у якому перше місце посів учень 3 класу Віталій Стронський (серед молодших школярів) та учениця 8 класу Юлія Свердан (старші класи).

Дівчата нашої школи показали знання у мовній вікторині "Я  україночка". Всім було весело і цікаво.

Уже традиційно в перших числах березня провели Шевченківські дні. Цьогорічні наші випускники на чолі з класним керівником Л. В. Демідонт підготували виступ "Наш Шевченко дорогий".

Спричинилися до свята завідувач Народним домом Оксана Стронська та завідувач бібліотекою Галина Дубенчук.

Тетяна МАРЧУК, учениця 9 класу.

 

ТИЖДЕНЬ ВЛАДАРЮВАЛА МАТЕМАТИКА

В Острівському НВК "ЗШ ІІІІ ступенівдитячий садок" стало традицією щорічно проводити тижні математики. Цього року він розпочався з виступу вчителів на загальношкільній лінійці з короткою інформацією про план роботи.

Більшість знавців математики взяла активну участь у проведенні вікторини "Математика", конкурсів "Розгадай кросворд" та "Кращий зошит", а також учні ознайомилися з математичними цікавинками.

Під пильним наглядом компетентного журі проходив математичний брейнринг між 5 та 6 класами. Підготувала і провела його вчитель математики Леся Василівна Паращин. Капітанами команд були Дмитро Петльований (5 кл.) та Вікторія Пристайко (6 кл.). Перемогла команда "Ейнштейнів" (5 кл.). Проведено також інтелектшоу "Еврика"  між учнями 8 класу, у якому перемогла Анна Петльована і одержала титул "Кращий математик2012 р.".

Відбувся Міжнародний конкурс "Кенгуру", у якому взяли активну участь учні 211 класів. Кожен учасник нагороджений  календариками від його організаторів.

На завершення тижня математики  відбувся конкурс знавців математики серед  учнів  7 класу. Переможцем став Володимир Григоращук. Проведений й конкурс на кращу презентацію на тему "Математика в нашому житті". У ньому взяли участь учні 811 класів. Переможцями стали Катерина Трофимчук (9 кл.) та Галина Щерба (8 кл.).

Упродовж тижня стіни Острівського НВК прикрашали математичні газети, кросворди та висловлювання видатних людей  про "царицю" наук. Учні мали можливість дізнатися багато цікавого і корисного з математики.

Анна ПЕТЛЬОВАНА, учениця 8 класу.

 

ЧИ «ЗДОРОВА» В ШКОЛІ ФІЗКУЛЬТУРА?

Предметом з предметів у будьякій школі без перебільшення є і буде фізичне виховання. Адже саме від нього залежить  здоров’я дітей, усвідомлення  ними  правильного способу життя. Гостро, як, може, ніколи досі, ця проблема стоїть саме сьогодні, коли з різних причин здоров’я молоді суттєво підупало. І хто, як не вчитель фізичної культури, просто зобов’язаний дбати, аби наші юні вихованці якомога активніше долучалися до занять з улюблених видів спорту, що неодмінно згодиться їм у подальшому навчанні, службі в армії, на виробництві.

15 березня Стаївська ЗШ ІІІ ст. імені Осипа Лещука гостинно приймала вчителів  фізичної культури нашого округу. Чергове засідання ОМО вчителів  фізкультури було присвячене питанням організації самостійної оздоровчої діяльності дітей шкільного віку, впровадженню зберігаючих технологій  у школі.

Педагоги  відвідали відкритий  захід  з  дітьми 56 класів "Свято спорту і здоров’я", який   підготували і  провели  вчителі   Стаївської ЗШ ІІІ ст.  М. В. Возьна,  С. Ф. Підкуймуха, С. Я.  Гнідець. У різноманітних  конкурсах,   естафетах, спортивній вікторині   змагалися команди "Усмішка" та "Міцний горішок". 

Непросто було членам журі визначити сильніших, адже команди   ішли  плічопліч. Діти дуже старалися і  показали вищий клас! Врешті перемогла дружба. Всі  учасники отримали   грамоти.  Змістовними  і  цікавими  були музичні паузи свята, де показали   свої  таланти учні школи. До юних спортсменів приходив лікар Айболить, щоб перевірити стан здоров’я, навідувалися і лісові звірята, які виконали для всіх присутніх веселий танок. Дівчатка 8 класу продемонстрували танець з м’ячиками  (керівник С. Я. Гнідець), а гумореска Павла Глазового "Краса і сила" у виконанні  Марти Остапик розвеселила  і  учасників змагань,  і гостей свята.

Після відкритого заходу учасники семінару поділилися досвідом  викладання фізкультури, цікавими та різноманітними формами роботи з учнями.  М. В. Возьна коротко охарактеризувала свою роботу з використання здоров’я, зберігаючих технологій, презентувала методичну розробку "Здоров’я зберігаюче навчання і виховання.

Педагоги обговорили шляхи удосконалення роботи вчителів фізичної культури, підвищення їх професійної компетентності, застосування різноманітних засобів і форм у роботі з дітьми.

На засіданні також розглянули питання, пов’язані із сучасними підходами в організації та плануванні фізкультурнооздоровчої роботи в освітньому окрузі. Затверджено запропонований відповідальним за спортивну роботу в Белзькому ОО Б. Г. Петрашкевичем план проведення окружних спортивномасових заходів на 20122013 н. р.

Мирослава ІГНАТЮК,
директор Стаївської ЗШ ІІІ ст. імені Осипа Лещука.

ГРА – СКЛАДОВА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

У Борятинському НВК відбулося  засідання окружного методичного об’єднання вчителів англійської мови. Вони відвідали урок англійської мови у 3 класі, який провела Іванна Петрівна Величко. Вчитель працює над проблемою "Ігрова діяльність на уроках англійської мови", бо впевнена, що гра  величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається живий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гості нашої школи мали змогу побачити, як саме Іванна Петрівна реалізує метод гри в навчальному процесі.  Працюючи над  темою "Професії" з третьокласниками, вчителька створила особливу атмосферу співпраці, яка сприяла формуванню в учнів стійкого інтересу до уроку.

Використовуючи мультимедійні засоби навчання, вона провела ігри  "Відгадай мою майбутню професію", "Одягни людей різних професій", "Заховані слова", роботу в парах. Саме ігрова діяльність збуджує у дітей увагу і уяву, допомагає вчителю в навчальному процесі досягти очікуваних результатів.

Марія ДУМАНСЬКА, вчитель початкових  класів, член редколегії НВК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!