Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Новини Сокальського освітнього округу

МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ ПРОЙШОВ ТВОРЧО

У Жвирківській ЗШ ІІІІ ст. проходив методичний тиждень. Тридцять шкільних творчих лабораторій відкрили свої двері для учнів, гостей, для власного вираження і морального задоволення самого педагога.

Проведено 30 відкритих уроків, 3 виховних заходи: районне методичне об’єднання вчителів образотворчого мистецтва; окружне методичне об’єднання вчителів географії та економіки; музики, історії та правознавства, класних керівників, свято родини та з нагоди дня народження Лесі Українки.

Творчо працювали 42 педагоги, 397 учнів школи. На уроках побували 74 гостейвчителів, залучено до співпраці 48 батьків учнів.

Всі вчителі брали участь в окружних, районних методоб’єднаннях. Керівниками районного методоб’єднання вчителів світової літератури є Т. Шустакевич, окружного методоб`єднання вчителів початкових класів (3 кл)  М. Гарасимчук. Школу молодого вчителя математики та фізики веде Г. Зджанська. Працює своя школа наставництва, якою керує Л. Монастирська. Вчителі початкових класів активні в окружних творчих групах. Протягом певного періоду школа працює над реалізацією проблеми "Дотримання на основі Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті вимог до сучасного уроку, диференціації навчання; формування в учнів правової культури та навичок життєвого самовизначення особистості".

Присутні на уроках вчителі інших шкіл, методист райметодкабінету Н. Куртіна відзначили, що уроки відповідають всім вимогам сучасності і заслуговують високої оцінки. Усі учителі будують навчальновиховний процес на особистісно зорієнтованих засадах: враховували потреби кожної дитини у близькому спілкуванні, уміло підтримувалася та спрямовувалася їхня емоційність.

За підсумками проведення методичного тижня відбувся "круглий стіл" за участю педагогічного колективу, методистів, гостей.

Заступник директора школи Н. Іванойко проаналізувала уроки, на яких побували вчителі інших шкіл, методисти, та зачитала відгуки про них. Її розповідь супроводжувала цікава мультимедійна презентація методичного тижня, автором якої була вчитель математики Г. Зджанська.

Психолог Л. Бурчин ознайомила присутніх з підсумками анкетування, які проводила напередодні з батьками та учнями, а також провела цікавий тренінг з учасниками “круглого столу”.

З глибоким аналізом методичної роботи колективу, відвіданих уроків, огляду школи виступила методист РМК відділу освіти Н. Куртіна. Підсумував роботу педагогічного колективу під час методичного тижня директор школи О. Когут.

Лариса ХАРЧИНА,
заступник директора з виховної роботи •Жвирківської ЗШ IIII ст.

 

«ВЕЛИЧ ШЕВЧЕНКОВОГО СЛОВА»

Кожного року в Сокальському НВК "ЗШ •І  ІІІ ст. №3  колегіум" проходять Шевченківські дні. 7 березня вчителі української мови та літератури С. С. Токаж та Л. М. Шукатка серед учнів 56 класів провели конкурс читців на краще виконання творів Т. Г. Шевченка "Велич Шевченкового слова". Вчителі початкових класів Г. О. Кіселик та В. С. Максимець для учнів 2х класів провели свято "Вшановуємо Кобзаря". Також очі милувала виставка малюнків за творами Шевченка "Шевченко очима дітей" (серед учнів 26 класів). Відбувся конкурс стіннівок "Вклоняємось тобі, Кобзарю".

Вчитель української мови та літератури Софія Георгіївна Мигаль провела тематичні інформаційні хвилинки "Шевченко  художник".
 Для учнів 3х класів проведено тематичні виховні години "Йдемо до Шевченка" та "Тарас Шевченко  син українського народу". З. П. Ваник та Є. Я. Гонтарик розповіли учням про Шевченкове дитинство та про те, що він народився в сім’ї кріпаків, не цурався свого роду, боровся за незалежну українську мову.

Під керівництвом класних керівників 4х класів Н. С. Сідельник та О. І. Тимошик пройшла вікторина "Чи знаєте ви Шевченка".

Протягом тижня в бібліотеці школи була тематична виставка "Шлях до Тараса". Бібліотекар О. І. Прус із задоволенням розповіла дітям про життєвий шлях Шевченка та про його творчість. Також для учнів 911 класів вона провела конференцію "Шевченко і сучасність".

Вчитель музичного мистецтва Н. В. Криштальська та І. С. Вовк за участю учнів 1А, •5Б, 9А класів провели інсценізацію творів •Т. Шевченка.

Оксана ПРУС,
керівник гуртка журналістики. 

 

«НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ – РІДНА МОВА»

 У світі є чимало таємниць, і одна з найбільших  мова. У вигляді мови нам дано неоціненний дар, і ми повинні не тільки користуватись рідним словом, але й натхненно ростити, оберігати його коріння й леліяти його цвіт.  Ось тоді воно буде запашним та співучим, сповнене музики, життєвої правдивості й поетичності. Потрібно плекати цей дар, щоби жодні нападники не могли відібрати його в нас. В актовому залі нашої школи відбулась літературномузична композиція під назвою "Передамо нащадкам наш найбільший скарб  рідну мову". Виступ відбувся за участі учнів 6х класів, яких підготували класні керівники та вчитель музики Л. Б. Ксенюк. Школярі декламували вірші, гуморески, співали та танцювали. Програма була надзвичайно насиченою. Учасники з ентузіазмом поставилися до підготовки свята. Кінцевим акордом стала "Молитва до мови" і пісня "Молитва" у виконанні С. Козловського.

Захід допоміг зрозуміти необхідність рідного слова у житті людини.   

Н. СМОЛИНЕЦЬ, М. ОБДИРКО,
класні керівники 6А кл., 6Б кл.
Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4ліцей". 

 

ТИЖДЕНЬ ДУХОВНОСТІ

У нашій школі з 19 по 23 березня проходив тиждень духовності. І більшість заходів присвячувались 120річчю від дня народження Йосипа Сліпого. Це радіолінійка, інформхвилинка, тематичні уроки з історії і християнської етики, конкурси презентаційних робіт, стіннівок, перегляд фільмів.

Важливо, що тиждень розпочав духовний наставник школи отець Ярослав Валюх. Разом з вчителем християнської етики І. М. Шевчук, учнями 8Б і 6А  класів Н. Ільницькою та Ю. Кантором отець по шкільному радіо читав спільну молитву за шкільну родину, дітей, молодь, за дітей з особливими потребами.  Кожен день ми розпочинаємо зі спільної молитви, яку читають по радіо учні різних класів. А 20 березня відбулися духовні зустрічі отця Ярослава з учнями. В актовому залі священик спілкувався з різними категоріями дітей, демонстрував їм фільми "Ти особливий" (14 кл.), "Німа молитва" (57 кл.), "Жертва одного" (811 кл.).  Учні намагаються бути стриманими, вихованими, толерантними. Але, як наголошує отець Ярослав, тиждень духовності не закінчився 23 березня, а має тривати продовж цілого нашого життя.

 І. ШЕВЧУК, вчитель християнської етики, Г. МИГАСЮК, керівник гуртка •"Юний журналіст" Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2ліцей".

 

ШКОЛА БАГАТА ТАЛАНТАМИ

У Волицькій школі проходив конкурс "Школа має таланти", у якому взяли участь учні 511 класів. Учні вправно танцювали, декламували написані самостійно поезії, демонстрували свої акторські здібності, розказуючи різноманітні смішинки з шкільного життя.

 Членами журі були Ольга Михайлівна Чоп, Юлія Олегівна Савка, Надія Анатоліївна Стецюк та заступник директора Ганна Петрівна Кус. Глядачі захоплено спостерігали за побаченим та голосно аплодували учасникам конкурсу.

 Відбувся конкурс і між учнями14 класів. Їх готували до цього свята учні 810 класів. Малеча вправно танцювала, розказувала вірші, інсценізувала різноманітні шкільні смішинки та народні українські казки. Відзначились учні 4 класу. Вони підготували танець у стилі 80тих. Учасники були у красивих костюмах. Вони танцювали рокнрол. Глядачі приємно здивовані таким запальним "танком". Інші класи теж були підготовлені добре. Глядачі та педагогічний колектив подякували нашим юним талантам та їх учнямпедагогам за сумлінну працю. На святковій лінійці всім учасникам конкурсу "Школа має таланти" урочисто вручили грамоти.          

Ольга ЛУЦИК, Ольга ПІСКЛЯК, учениці 8 класу.           

Exit mobile version