Головна / Про освіту / Новини Сокальського освітнього округу

Новини Сокальського освітнього округу

15 травня у приміщенні ДЮСШ відбулися спортивні змагання серед дошкільнят "Веселі старти". Участь взяли п"ять команд, які представляли ДНЗ №№1, 5, 7, 8, 9. Це був, можливо, перший у їхньому житті крок у веселе спортивне життя. Серед журі – вихователі дитячих садочків.
Перед змаганнями начальник Сокальського відділу освіти Роман Монастирський привітав учасників і підтримав їх теплими словами.

Змагання складалися з восьми конкурсів, серед яких: "Кричівки", "Збери м’ячі", "Коники", "Перешкоди долаємо разом", "Спритні кубики", "Пострибун". Гра була веселою та захоплюючою. Між конкурсами ми спостерігали за веселими музичними перервами. Тут були і бджілки, і юні вболівальники, і маленькі джентльмени. Активну участь у проведенні свята взяв кумедний клоун, який допомагав дітям, демонструючи виконання завдань на власному прикладі. Організатори підбадьорювали маленьких спортсменів і заохочували їх до розв’язування спортивних загадок. Найспритнішими виявилися малята з дитячих садочків №8 та №5, які за підсумками всіх конкурсів здобули перемогу. Друге місце розділили сильні та спритні маленькі спортсмени з ДНЗ №9 та №7. Команда садочка №1 також гідно зіграла у всіх конкурсах та здобула третє місце.

Вітаємо учасників з таким веселим стартом і надіємося, що колись вони досягнуть чимало успіхів у спорті. А результат уже сьогодні – загартований спортивний дух і позитивні емоції, завдяки яким зростають наші діти здоровими і веселими! Під час змагань ми мали змогу згадати дитинство і вкотре переконалися, що спорт – це весела, а головне – корисна справа.

Ліліанна ЧЕПІЛЬ, Наталія ЗЕЛІСКО, учениці Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

* * *

2729 квітня у Львові проходив VІ Міжнародний дитячий фестиваль, програма якого відзначалася надзвичайною насиченістю заходів для дітей та юнацтва. Головними подіями "фестивалю фестивалів" стали свято дитячого читання "Книгоманія", фестиваль дитячої творчості, акція "Книжка від зірки", ярмарок дитячих книжок "Форум – дітям", різноманітні майстеркласи.

Організатори такого грандіозного свята не забули і про обдарованих дітей усієї Львівщини та освітян, які душею і серцем вболівають за рідне українське слово. У завершальний третій день фестивалю в конференцзалі Палацу мистецтв відбулася церемонія нагородження школярів загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини, які мають найвищі досягнення у літературномовознавчих конкурсах і олімпіадах, та педагогів, які підготували учнівпереможців. Серед нагороджених за вищеназвані досягнення були представники і нашого району. Це Владислав Чабан, учень•3го класу Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4 – ліцей"; Наталія Боберська, учениця 7го класу Великомостівського НВК "ЗШ ІІІІ ст. – ліцей"; Христина Мигасюк, учениця 8 класу Сокальської гімназії імені Олега Романіва, та вчителі, які їх підготували – Надія Михайлівна Пинка, Оксана Богданівна Райта, Оксана Михайлівна Трошина. За призове місце в мовнолітературному конкурсі імені Тараса Шевченка відзначено ученицю Сокальської ЗШ ІІІІ ст. № 5 Вікторію Ляльку та її вчителяконсультанта Ірину Олександрівну Федащук.

Талановитих дітей та їхніх наставників нагороджено пам’ятними грамотами Львівського обласного відділу освіти і Форуму видавців та цінними призами. Серед призів – книги, цікаві й захопливі для дітей та потрібні у вчительській роботі, чудово художньо оформлені та надруковані відповідно до вимог сучасного книгодрукування.

Кращих вчителів області та їх вихованців привітали заступник начальника обласного управління освіти Богдана Біляк; організатор фестивалю, президент Форуму видавців Олександра Коваль; віцепрезидент Ліги українських меценатів, голова асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк.

А ще учні, їхні батьки та вчителі мали прекрасну можливість поспілкуватися з відомими митцями Марією Чумарною і Марією Людкевич, відвідати презентації нових книжкових видань, поспостерігати за майстеркласами зі створення листівок, виготовлення лялькимотанки та розпису писанок. Усе побачене спонукало наших педагогів до роздумів, що творча особистість народжується в поєднанні трьох взаємопереплетених світів – світу мистецтва, літератури і читання.

Любов ПЛЮХІН,•методист райметодкабінету.

* * *

Уже п’ятий рік поспіль в Сокалі відбувається пластовий фестиваль "Під покровом святого Юрія". Цьогоріч він був найчисельнішим за останні роки, і не дивно, адже станиця поступово збільшується кількісно і якісно. На фестивалі були присутні пластуни з шкіл Сокаля, Хлівчан, Двірців, Куличкова, Забужжя, Савчина, Тартакова, Стенятина. Гостинно приймала пластунів у своїх стінах школа, яка вже близько 20ти років, з часу відновлення Пласту на Сокальщині, плекає пластові ідеали, це – Сокальський НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2 – ліцей".

У програмі фестивалю, крім традиційних пластових церемоніалів, творчих виступів, презентацій діяльності осередків, пластової ярмарки, захоплюючих пластових забав, відбулися й цікаві мистецькі: скульптура, писанкарство, орігамі, бісероплетіння та інші. Їх провадили митці Сокальщини, керівники гуртків Сокальського БДЮТ, батьки пластунів і самі пластуни (Богдан Ямовий, Алла Мулька, Марія Бобешко, Оксана Сумбаєва, Марія Шийка, Наталя Глюз, Наталя Тхір, Іра Демидонт, Надя Кашуба).

Активні гуртки нагороджено подяками і подарунками від відділу освіти Сокальської РДА, а кожен пластун одержав на згадку календар зі світлинами відомих пластунів Сокальщини – Василя Сидора"Шелеста", Івана Климіва"Легенди", Андрія П’ясецького, Петра Саноцького, Галини Гарасовської, який був випущений до 100річчя Пласту за сприяння відділу у справах молоді і спорту Сокальської РДА.

Фестиваль завершився. Пластуни, повні юнацького запалу та енергії перед таборовим літом, роз’їхались по домівках, а навздогін "Школярикам", що розвозили учасників фестивалю, ще довго лунали слова відомої пластової пісні: "Я люблю волю, простір, далечінь…".

Євген МАТВІЇВ,•директор Савчинської ЗШ ІІІІ ст. представник Сокальського осередку "ПластуНСОУ".

* * *

У Жвирківській ЗШ ІІІІ ст. проходив "Тиждень книги", в рамках якого проведено певні заплановані заходи. В них взяли участь учні 111 класів та вчителі. Бібліотекар О. Левицька організувала інформаційну виставку у бібліотеці, цікаві повідомлення на дошці оголошень, а також провела брейнринг між учнями 5х класів. До журі були залучені психолог школи Л. Бурчин та голова навчальної комісії учнівського самоврядування – переможців та учасників нагородили призами.

У рамках тижня відбулося "Свято казки", учасниками якого стали учні 14 класів. До свята долучилися хореографічний колектив (керівник М. Маковська) та вокальний ансамбль (О. Федюк). Допомогли його провести заступник директора школи з виховної роботи, класні керівники та вчителіпредметники. Учасники свята були в красивих костюмах, розказували вірші, співали, танцювали, а також інсценізували казки.

Активних учасників тижня нагороджено подяками.

Галина РЯБОВА,•учениця 10А класу.

* * *

Ось і позаду дев’ять місяців навчання в школі. Це час радостей і невдач, щасливого сміху і щирих сліз. Але – і перших перемог. За цей час учні першого класу Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5 навчилися добре читати та писати. 17 травня у першачків відбулося найважливіше свято для кожної людини, яке вже стало традиційним у школі. Свято найголовнішої книги першого класу – Букваря! Вони з великим задоволенням готувалися до нього: співали пісні, розказували веселу абетку, танцювали, жартували. Також завітали на свято підручники, які навчатимуть учнів у 2 класі: Читанка, Українська мова, Математика, Я і Україна. Свято пройшло весело, яскраво та закінчилось врученням дипломів.

Отож, бажаємо першокласникам творчих злетів, наснаги, впевненості у собі, вірити у свої сили і не боятися ніяких перешкод. Успіхів вам, наші маленькі друзі, в океані навчання, і нехай ваш класний корабель оминає всі перешкоди.

Лілія ВОЛКОВА,• учениця 5 класу Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twelve − one =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!