ДОПОКИ СОНЦЕ З НЕБА СВІТИТЬ, ТЕБЕ, ТАРАСЕ, НЕ ЗАБУТЬ…
Кожного року, у перші весняні дні, Лучицький НВК "ЗШ ІІІІ ст. дитячий садок" вшановує пам’ять славного пророка, великого поета, володаря думки і слова, могутнього Кобзаря, борця за волю української держави Тараса Григоровича Шевченка.
До 198 річниці від дня народження митця у школі проводився захід "Допоки сонце з неба світить, тебе, Тарасе, не забуть", який було організовано з метою популяризації творчої спадщини генія світового значення, утвердження його духовних заповідей, виховання почуття патріотизму та національної гордості за народ.
Привернули увагу глядачів портрет і виставка творів "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття", на якій було представлено різні видання "Кобзаря".
Протягом години школярі якось поновому відкривали для себе Шевченка, коли чули продекламовану поезію, яка лилася з уст тих, хто стояв на сцені. Учні 59 класів намагалися донести до кожного у залі Шевченкове слово та його силу, розповісти про тяжку долю поета, великого сина українського народу, і водночас звичайну людину, зі своїми болями, мріями та бажаннями.
Розпочалося літературномистецьке свято покладанням хліба та солі на вишитому рушнику до портрета Тараса Григоровича ученицею 5 класу Діаною Швайчак. Зі сцени святково прибраного залу лунали пісні у виконанні учнів 9 класу, під керівництвом С. Й. Свінцицької, таких як Б. Кузьмич, О. Чесак, Н. Марцинюк, О. Рибки, О. Сорочук. Неабияке хвилювання викликала пісня "На Тарасовій горі" у виконанні учениці 7 класу Соломії Мартинюк.
Цікаво були розіграні сценки: "Мати з сином Тарасиком", "Зустріч Шевченка з Долею, Музою і Славою". Вразила також і сценка побудована у формі діалогу митця із Катериною, Тополею, які стали русалками, бо загубили своє життя, а також Україною, яка ожила у піснях та віршах.
Закінчилося свято словами ведучих про те, що Шевченко завжди житиме у серцях мільйонів людей, адже поетове слово містить у собі глибинну філософію, яку ні з чим не можна порівняти, яка завжди буде притягувати до себе й залишиться колодязем мудрості та наснаги. Ми повинні черпати із нього не лише 9 березня, а й упродовж всього життя.
Підготувала разом з учнями це цікаве свято вчитель української мови і літератури Оксана Богданівна Шевчук, за що всі їй дуже вдячні
Олег ДЕНИСЮК, учень 9 класу.
ТУРНІР "ЛИЦАРІВ" • і "ДЖЕНТЛЬМЕНІВ"
У Горбківській ЗШ ІІІ ст. відбувся конкурс "Нумо, хлопці!". У ньому взяли участь усі хлопці початкових класів. Змагалися команди "Лицарі" і "Джентльмени". Капітанами команд були Даніел Романюк (4 клас) і Андрій Верхолюк (3 клас), які підготували дуже цікаве інтерв’ю про своє село. Всі члени команд взяли активну участь у різних конкурсах на спритність, увагу. Найбільш цікавими з них були "Чудові кухарки", "Причеши сестричку", "Хто кого переспіває?", "Хто швидше з’їсть?" та ін.
Перемогу отримала команда "Лицарі". Усі дівчатка початкових класів вітали учасників конкурсу піснями, танцями і жартами.
Ірина КОВАЛІВ, директор школи.
«РОДЕ НАШ КРАСНИЙ, РОДЕ НАШ ПРЕКРАСНИЙ»
Про кого кожний з нас згадує в першу чергу, коли на життєвій дорозі нам приходиться долати труднощі? Про найрідніших людей маму і тата. Адже тільки вони приходять нам на допомогу, не думаючи про наслідки і свою вигоду. А як часто ми згадуємо про них, коли нам добре?
Зламати цю традицію спробували у стінах Тартаківського НВК. Класний керівник 5 класу Світлана Демченко підготувала з своїми учнями та за участю Народного дому (директор Стефанія Масинник) велике родинне свято "Роде наш красний, роде наш прекрасний" та провела його разом з татом учня Володимиром Мельничуком. На свято було запрошено не лише матусь і татусів, а й бабусь, дідусів, братиків та сестричок.
Та найголовнішим із гостей був настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Богдан Лилик, який поблагословив усіх учасників і гостей свята.
Учасники проявили творчі здібності та ініціативу. Родини представили свої захоплення у персональних творчих виставках: вишивки родина Мельничук, ткацтва родина Шеремети, виробів з бісеру родина Фарини, малюнків родина Сойко.
Були відверті розмови, діалоги мами з сином (Петро та Наталія Мельничук, Святослав та Любов Фарина), бабусі з онуком (Богдан Добранський), комп’ютерні презентації, пісні…
Кожний із присутніх почув теплі слова привітання та подяки. Мами за недоспані ночі, за любов і ласку. Татусі за перший, самостійно відремонтований велосипед, за першу риболовлю. Бабусі за першу казку і терпеливість. Дідусі за розуміння та добрі поради.
Яскравих барв святу додав танок "Господинька" у виконанні дівчаток 35 класів. Родини пригощали всіх присутніх власноруч виготовленими смаколиками.
Ще одним яскравим моментом було виконання родинами пісень "Мамина сорочка", "Мої батьки, мов голуби, сивенькі", "Дай Бог вам, друзі та родино". А в серці росла і міцніла віра в те, що ніколи і ніхто не знищить наш народ. Адже його створили такі міцні, такі завзяті, такі творчі родини!
Задоволення отримали учасники й гості.
Орися ЗВАДЮК.