Про освіту

Новини Великомостівського освітнього округу

ФАНТАЗІЇ НЕ БУЛО МЕЖ

На базі Великомостівського НВК проведений окружний етап конкурсу "Природа і фантазія". Щорічно він дивує нас все новими ідеями, композиціями, новими техніками виконання робіт. Здається, що фантазії немає меж. Це дивовижні квіти з паперу, бісеру, різнокольорових стрічок, вишиті; це різьблені вироби з дерева і лози, витинанки та коренепластика. Мабуть, саме природа і її мінливість, неповторність відіграють велику роль при підготовці робіт. Рівень виконання композицій з кожним роком все вищий, дуже часто можна побачити нові або забуті техніки виконання. Маємо надію, що і наступного року ми зможемо насолоджуватись такими прекрасними виробами. А переможці окружного конкурсу здобудуть перемогу у районному та обласному етапі конкурсу.

Іванна АНТОНЮК (Великомостівський НВК).

 

КОНКУРС ЧИТЦІВ

поезій Т.  Г. Шевченка відбувся у школі с. Борове. В ньому взяли участь учні 14 класів. Найкращими читцями стали Віталій Груба, Михайло Чава, Христина Васько  3 клас; Надія Дубецька, Василь Савіцький  4 клас; Тетяна Кісь, Оксана Кісілевич, Павло Васько  1 клас. На конкурсі були батьки наших учнів, які допомогли визначити переможців.

О. БІЛАШ.

 

ДІЛИЛИСЬ ДОСВІДОМ РОБОТИ

На базі Великомостівського НВК відбулося засідання ОМО вчителів хімії та біології з проблеми "Розвиток творчого мислення учнів на уроках хімії та біології".  Під час семінару керівник ОМО Н. Б. Галятовська та вчитель хімії Р. М. Владичко ознайомили з різними шляхами розвитку творчого мислення, поділились досвідом роботи над цією проблемою. Обговорено питання участі у природничих конкурсах, участь вчителів ОМО у конкурсах педагогічної майстерності, а учнів шкіл  у предметних олімпіадах.

Вчитель хімії Великомостівського НВК І. В. Пальцева провела майстерклас "Використання ІКТ на уроках хімії". Провели урок у 10 класі "Корозія металів, захист від корозії". Учасники семінару побачили можливості використання мультимедійної дошки на різних етапах уроку, використання відеоматеріалів для підтвердження теоретичного матеріалу, а також можливість використання мультимедійних презентацій, створених учнями.

Керівник ОМО Н. Б. Галятовська ознайомила присутніх із новинками методичної та педагогічної літератури.

Христина ГАЛЯТОВСЬКА (Великомостівський НВК).

 

У передсвятковий день 8 березня відбувся концерт для вчителів та дівчат нашої школи, який підготували хлопці 11 класу. Організувала його завуч Наталя Василівна Паращин. Також у школі пройшла активна підготовка до окружного конкурсу "Природа і фантазія". А ще у Бутинській школі учні готуються до  конкурсу "Увага на дорозі", малюють малюнки, пишуть вірші, фотографують.  Маємо надію зайняти призові місця. Бажаємо учасникам конкурсів успіхів і чекаємо з перемогою!                   

Ярина ЧИКАЛО,
Бутинська школа  медіацентр округу.

CВЯТО ДУХОВНОСНІ

Тема духовності  вічна тема, яка хвилюватиме світ допоки сонце світить на землі. Совість, честь, доброта, порядність  головні людські цінності. Але чи усвідомлюємо ми це у жорстокості сьогодення, творимо милосердя, поважаємо один одного, є справжніми християнами? Саме ця тема була піднята на святі духовності у Стремінській ЗШ I ступеня. Традиційним стало його проведення у нашій школі під час Великого посту. У святі взяли участь усі учні.

Без пісні немає народу, як сонця нема без тепла. Тим паче, якщо ці пісні благословенні самим Христом. У виконанні дітей прозвучали "Чи ти був на Голгофі?", "Боже, мій Боже", "Де шукати маю Бога", "Любов", "Дивись, яку любов нам дав Отець" та інші.

Поринути у світ духовної краси допомогли дитячі вірші та музичний супровід.

Шанованим гостем був отець Тарас, який із захопленням спостерігав, як маленькі діти свідомо й упевнено передають дійства Хресної дороги. Цікавою та повчальною була його розповідь про людські чесноти, про силу молитви, добрих справ, чистих думок та помислів. Всі присутні отримали Боже Благословення. Підготувала та провела свято вчитель початкових класів Ольга Іванівна Владика.

 Ю. СКОРОПАД.

 

РІДНА МОВА – НАЙДОРОЖЧИЙ СКАРБ

У  Великомостівському НВК "Загальноосвітня школа ІІІІ ступенівліцей" відбувся дуже цікавий, інформаційний, художньо насичений, яскравий концерт, який запам’ятається надовго усім глядачам. Він дав багато інформації для роздумів сьогоднішнім учням та майбутнім будівникам нашої держави та захисникам, прославителям найдорожчого, що у нас є  МОВИ! Глядачі змогли помандрувати в історію і відчути її "вікові страждання", пригадати як переборювалися перепони на її шляху, і тих людей, які несли іскорки надії у своїх серцях, і боролися за неї усіма силами. Адже історія української мови •та українського народу переплетена ниточками боротьби за виживання. Але сьогодні це мова у своїй державі і за законом ніхто не має права робити перепони на шляху її розвитку. Тому лунало багато українських пісень, які прославляють мову, її величність, красу та неповторність. Недаремно її було визнано однією із наймелодійніших мов світу.

Заснування Дня рідної мови сьогодні має велике значення, оскільки, за оцінками фахівців, з існуючих нині у світі 6000 мов дуже багато перебуває під загрозою зникнення найближчими десятиліттями.

Привернення уваги світової громадськості до цієї теми  серйозний крок до визнання необхідності захисту різних культур.

Адже "рідна та мова, яка вироблена рідним народом на його споконвічній землі й пристосована саме до його умов існування, до його способу думання. Вона є рідною не тільки для всього народу, а й для кожної окремої людини, що належить до цього народу, незалежно від того, з якою мовою їй довелося зіткнутися при появі на світ" (І. Ющук).

Це день, коли вшановується один з найбільших скарбів, які успадковує кожний народ від своїх предків. Рідна мова  неповторна, співуча і мелодійна, бо увібрала в себе всі звуки рідної країни: шум дерев, гомін полів; морів, запах лук, трав.

Сила ж слова безмежна. Хоч воно зазнавало безліч перепон. Коли переходило із покоління в покоління, воно вмирало з голоду і бідувало, переслідувалось і заборонялось, а зараз воно починає оживати, починає сміятися.

Це свято всіх мов, але так як ми українці, то рідною є українська мова, тому це ще один шанс згадати про сучасні проблеми, перепони, що є ще сьогодні на її шляху.

Христина КАЛІНІНА. (Великомостівський НВК).

 

МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ БУВ ЦІКАВИМ

дійснюючи навчальну, розвиваючу та виховну функції навчального процесу, школи району репрезентують свої найновіші методичні розробки, наочно представляють власні вміння та успіхи. Зокрема, нещодавно відбувся методичний тиждень у Реклинецькій ЗШ ІІІІ ст., під час проведення якого педагоги закладу мали можливість продемонструвати гостям школи свої методи досягнення найбільшої результативності в процесі проведення уроків, години класного керівника, виховних заходів, тренінгових занять.

Учасники тижня та гості ознайомилися з презентацією школи в електронному варіанті, поспілкувалися з педагогами, почерпнули їх досвід, разом розглянули дискусійні методичні питання.

На належному методичному та науковому рівні вчителі школи провели відкриті уроки, а саме: світова література (5 кл.), вчитель Г. І. Шпак; всесвітня історія (11 кл.), вчитель Р. В. Гоман; трудове навчання ( 7 кл.), вчитель О. В. Кроп; урок читання у 2 кл., вчитель О. П. Ілечко; українська література (7 кл.), вчитель Г. М. Кроп; фізика (8А), вчитель В. П. Кроп; англійська мова (7 кл.), вчитель О. С. Копанишин; музичне мистецтво (4 кл.), вчитель М. С. Пилипів; практичне заняття для вчителів англійської мови, вчитель Я. А. Міцковська.
Методичний тиждень продовжив виховний захід з англійської мови у 6 класі на тему "Попелюшка XXI ст." (вчитель Г. П. Білобран), година класного керівника у 8А класі на тему "Дослухатися до голосу серця" (класний керівник О. Ю. Пилипів), на яку запросили священика УГКЦ с. Реклинець о. Тараса Гнатіва.

Заступник директора школи Г. М. Кроп та психолог М. І. Левочко провели психологопедагогічний семінар на тему "Проблеми формування мотивації за сучасних умов" для заступників та психологів округу.

Варто зазначити, що на методичний тиждень школи прибули вчителі, заступники, психологи округу, методист РМК Г. М. Зажицька.
Тому хотілося б побажати педагогам школи та округу витримки, міцного здоров’я, вдячних учнів і, звичайно ж, нових досягнень та звершень.

Г. КРОП, заступник директора школи.

Голос Сокальщини на GoogleNews