Головна / Про освіту / Оксфордський Острог чи Острозький Оксфорд

Оксфордський Острог чи Острозький Оксфорд

Острозьку академію часто називають "Українським Оксфордом". Та чи справді їх можна порівнювати? Хочу сказати наперед, що ані секунди не сумніваюся, що у цих двох визначних університетів є багато спільного, але як майбутній юрист, звикла довіряти лише перевіреним фактам. Тому пропоную вам разом зі мною вирушити в уявну подорож до Оксфорду, щоб порівняти його з нашою альма-матер.

Історія і атмосфера закладу

Розпочнемо з минулого – з історії. Оксфордський університет є найпершим університетом Великобританії та найстарішим англомовним університетом у світі. Заснований у 1117 році. Острозька академія – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, найстарша українська науково-освітня установа заснована у 1576 році.

Найчастіше Оксфорд та Острог об'єднує саме атмосфера, яка панує в цих двох затишних містечках. Зокрема, так говорив Мауріціо Сорбелло – італійський юриспрудент, почесний член Міжнародної правничої асоціації ELSA International, доктор права Університету міста Палермо, який в 2011 році відвідав академію та прочитав кілька лекцій для студентів-юристів. Ось що він сказав: "…На мою думку, Національний університет "Острозька академія" – це український Оксфорд, принаймні атмосфера закладу мені дуже це нагадує…"

В Оксфорді пахне квітами і травою, тут усюди газони з рівно вистриженою травою, на якій хочеться повалятися. Окрім того, місто пронизане безліччю вузьких і спокійних водних каналів, на яких плавають каченята. В Острозі газони нічим не гірші та академічний міні-зоопарк. Студенти Оксфорду часто сидять на газонах. Керівництво Острозької академії також не забороняє студентам готуватися до занять та іспитів на зеленій травичці.

Велике студентське містечко

Отже, Оксфорд, як і Острог, є "великим" студентським містечком, де молоді й амбіційні можуть не лише здобувати знання, а й розвиватися духовно. Оксфордський університет, завдяки якому це місто відоме всьому світові, теж у старовинних будівлях. Це чудове місце для того, щоб надихати письменників, які пишуть історичні романи чи фентезі. Острог також став відомим завдяки відновленню Острозької академії, а її мури та нові сучасні стіни надихають письменників, художників, науковців.

Студент ОА – на все життя!

Один із студентів Оксфорду сказав, що "…тут навчалися Адам Сміт, Томас Мор, Тоні Блер, Біл Клінтон, два королі Норвегії та багато інших. Якщо хочете зробити собі політичну кар’єру, тоді вам сюди. Річ у тім, що навчання в Оксфорді дає не тільки гарну освіту, але й чудові і міцні зв’язки. Якщо ти навчався тут, то залишився оксфордцем на все життя". Так само може сказати кожен студент чи випускник Острозької академії. Звісно, ми не можемо похвалитися

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!