Головна / Про освіту / Ознайомлення першокласників з бібліотекою в Стаївці

Ознайомлення першокласників з бібліотекою в Стаївці

Вже три місяці минуло з того часу, як нашу шкільну сім’ю поповнили першокласники. Згадую, як на урочистій лінійці вручили їм Букварі, і вони тут же з цікавістю почали розглядати їх. А директор школи Мирослава Володимирівна Ігнатюк сказала: "Сьогодні, діточки, кожен з вас одержав доброго, мудрого приятеля і порадника. Якщо ви з ним міцно подружитесь, то легко вам буде мандрувати шкільними стежинами по країні Знань, успішно долатимете перешкоди, які зустрінуться вам у навчанні. Цим приятелем є Буквар. Він розповість вам багато цікавого, отже, бережіть і вивчайте його".

Навчити дітей читати швидко вчителі початкових класів нашої школи вважають одним з основних завдань. А тому уже з першого класу виховуємо у дітей  любов до книжок, проводимо бесіди про їх цінність, про те, що книжка є найкращим подарунком. Заохочуємо учнів купувати книги, зберігати їх. Радіємо з того , що усі наші першокласники уже читають. На уроках вони працюють з дитячою книгою. Знайомляться, де записано її назву, автора, видавництво, вчаться розуміти зміст прочитаного вчителем тексту.

Нещодавно першокласники вперше завітали до Стаївської сільської бібліотеки. Ознайомилися з будинком, де "живуть" книжки, як вони чекають своїх друзів  школярів. Завідуюча бібліотекою Галина Дзюба провела з дітьми вікторину у формі гри "Хвилинка ввічливості". Вони розучували скоромовки, декламували віршики, вивчені з батьками та вчителькою; вивчили напам’ять прислів’я.

На згадку про екскурсію маленьким відвідувачам, майбутнім читачам, Галина Теодорівна подарувала книжечки, які стануть першими цеглинками фундаменту, на якому буде зростати у кожного своя бібліотечка.

Думаю, що такі заходи є дуже потрібні і дають добрі результати при систематичній роботі по вихованню у дітей любові до книг, до праці над ними.
Всі ми повинні пам’ятати слова видатного педагога В. Сухомлинського: "Людина, для якої книжка вже з дитинства стала такою необхідною, як скрипка для музики, пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною".

Світлана СНІЖИНСЬКА, вчитель початкових класів  Стаївської ЗШ ІІІ ст. імені Осипа Лещука, керівник 1-го класу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

7 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!