Про освіту

Освітяни Сокальщини за результатами олімпіад – одні з найкращих в області

Йде до завершення непростий для освітян 2013-2014 навчальний рік. Щорічно, у березні-квітні, Департамент освіти і науки Львівської ОДА проводить рейтингову оцінку за результатами окремих напрямів розвитку освіти регіону.

На березневій нараді начальників районних та міських управлінь освіти області проведено підсумки обласних етапів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу захисту науководослідницьких робіт, ряду інших учнівських та педагогічних конкурсів.

Приємно, що на шкалі рейтингової оцінки результатів обласних олімпіад Сокальський район посів другу позицію серед усіх районів та загальну сьому позицію серед 36 районів та міст (в тому числі – районів м. Львова). Загалом – це 46 призових місць (найкращий результат олімпіад за всі роки).

За рейтинговою шкалою аналізу якості (рівня виконання завдань) виступів учнів на олімпіадах обласного рівня – команда Сокальського району займає одну з кращих позицій в області.

Незважаючи на те, що можливості сільського району не дозволяють впроваджувати поглиблене вивчення предметів та профільне навчання у сільських опорних школах (а, скажімо, 92 відсотки загальноосвітніх навчальних закладів Львова мають профільне навчання), учні наших шкіл продемонстрували одні з кращих результатів у порівнянні з учнями інших районів, а саме: перший результат якості виконання завдань з української мови та літератури, фізики, фізичної культури, правознавства; другий та третій показники якості ще із семи предметів. А найнижчий показник учнів району – сьома позиція із тридцяти шести рейтингових місць. Отже, більше як з половини предметів, з яких відбувалися обласні олімпіади, юні інтелектуали шкіл Сокальщини продемонстрували найвищі результати. Це свідчить про високий рівень організації навчальновиховного процесу, модернізацію роботи з обдарованими дітьми у наших школах, об’єктивність проведення районних олімпіад та визначення їх переможців.

Ще однією високою перемогою освітян є визнання юних науковців на обласному етапі Всеукраїнського конкурсузахисту науководослідницьких робіт учнівчленів МАН. За рейтинговою оцінкою Департаменту з питань освіти і науки – це перша позиція серед районних МАН та загальне третє рейтингове місце в області.

Отож, за зведеною оцінкою «Загальний рейтинг районів (міст) за кількістю переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та Всеукраїнського конкурсузахисту науководослідницьких робіт учнівчленів МАН» Сокальський район зайняв першу позицію серед районів та загальне п’яте місце в області (див. діаграму).

В арсеналі перемог педагогів та обдарованих учнів за вересеньберезень 2013-14 н. р. більше сотні перемог обласного та всеукраїнського рівнів на різноманітних конкурсах: перша позиція в області за результатами обласного конкурсу «Новітній інтелект України» (10 із 16ти переможців та призерів); перша позиція в області за результатами екологічних конкурсів; одна з кращих позицій за результатами літературних, мовних конкурсів (кілька призових місць у ІІІ турі Міжнародного мовнолітературного конкурсу ім. Тараса Шевченка, перше місце в Україні у конкурсі юних літераторів «Розкрилля душі» та ін.), історикокраєзнавчих конкурсів та туристичних змагань. Лідери учнівського самоврядування перемогли в обласному вебквесті обласного учнівського парламенту, члени Євроклубу Сокальської СШ ІІІІ ст. №3 стали переможцями Всеукраїнського форуму демократії та прав людини; творчі учні Сокальської гімназії ім. Олега Романіва та Сокальської СШ ІІІІ ст. №3 здобули п’ять призових місць на обласному конкурсі «Різдвяне відеопривітання для Євромайдану».

Високим є проміжний рейтинг району по виховній роботі: в обласному конкурсі кращих виховних програм та виховних проектів перемогла Стаївська ЗШ ІІІ ст.; в обласному конкурсі проектів виховних справ «Шевченко і наш край» призерами стали Сокальська гімназія ім. Олега Романіва, Сокальська СШ ІІІІ ст. №3, Сокальська ЗШ ІІІІ ст. №5.

І це тільки невеличка частка перемог наших обдарованих дітей. Освітяни очікують високих рейтингових місць за результатами спортивних та творчих змагань, конкурсів, які будуть проаналізовані наприкінці навчального року.

Високі здобутки обдарованих учнів – це величезна творча праця педагогів, які за результатами педагогічних конкурсів займають теж одну з кращих позицій в області. Так, за результатами основного конкурсу для педагогів «Учитель року-2014», Сокальський район зайняв першу рейтингову позицію у Львівській області (4 лауреати обласного етапу з п”яти учасників). Здобула перемогу в обласному етапі конкурсу «Джерело творчості» педагог Сокальського БДЮТ Оксана Сумбаєва у номінації «Кращий керівник гуртка».

Цьогоріч найкращі результати в області продемонстрували бібліотекарі ЗНЗ району: у Всеукраїнському конкурсі «Портфоліо шкільного бібліотекаря» перемогла бібліотекар Великомостівського НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей» Галина Михалюк і ІІ місце у цьому ж конкурсі та звання кращого молодого бібліотекаря отримала бібліотекар Острівського НВК «ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок» Наталія Павлів; переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільний бібліотекар» стали бібліотекар Сокальської гімназії ім. Олега Романіва Любов Пушкарська та бібліотекар Варязької ЗШ ІІІІ ст. Мар’яна Бобко.

Педагоги дошкільних навчальних закладів району вже декілька років поспіль займають перше рейтингове місце за результатами педагогічних змагань. У цьому навчальному році, наприклад, стали лауреатами Всеукраїнського професійного конкурсу «Розвивальне середовище дошкільного закладу».

Отож, висловлюємо повагу та щиру подяку педагогам, учням за пророблену роботу, батькам – за підтримку своїх дітей. Пишаємося високими досягненнями педагогів шкіл Сокальщини, які незважаючи на нелегкі часи для нашої держави, складні умови проведення конкурсів та змагань обласного та Всеукраїнського рівнів, наполегливо, творчо та результативно працюють, захищають честь нашого регіону, позитивний імідж педагога Сокальщини.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ, начальник відділу освіти райдержадміністрації.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.