Головна / Про освіту / Свято Стрітення присвячене зустрічі Зими з Весною

Свято Стрітення присвячене зустрічі Зими з Весною

У приміщенні Народного дому села Угринів відбулося свято, присвячене зустрічі Зими з Весною. З давніх часів це свято називають Стрітенням.

Святково одягнені в українські національні строї діти зібралися на сцені Народого дому, де в центрі – муляж замку з написом «Фортеця Зими», а обабіч – варта: Владислав Царинський, Юрій Шевчук, Андрій Христофоров в костюмах зимових місяців, які охороняли цей замок.

Ведучі Мар’яна Лещак і Тетяна Турок розповіли присутнім про народні звичаї та традиції святкування Стрітення. Зима, роль якої виконувала Діана Орисюк, не хотіла здавати своїх позицій, але на сцену виходить Весна – Аліна Люта зі своїми прихильниками. Вони кличуть сонечко, співають веснянки, прославляючи весну.

Посланець Зими – Микола Баранник – запропонував помірятись силою і перевірити, хто дужчий – Зима чи Весна. Весна перемогла. На сцену вийшла Галинка Шевчук із оберегом свята Стрітення – свічкою і попросила, щоб вона принесла достаток, здоров’я і найголовніше – мир. І тут з’являється Уляна Васьків – Масляна, тримаючи в руках таріль з млинцями. Вона сказала, що прийшла на весь тиждень. Сім днів пригощайтеся м’ясом, ковбасами, варениками, а найголовніше млинцями – символом Сонця. Взявшись за руки діти вели танок, Масляна пригощала всіх млинцями.

В кінці свята, на подвір’ї Народного дому, спалили «Опудало Зими», а діти і дорослі водили хороводи і грали забави, висловлюючи подяку Зимі і прославляючи Весну.

Організаторами свята були вчителі початкових класів Угринівської ЗШ І-ІІ ст., завідувач Народного дому Олександра Копитчак.

Я вірю, що оберіг пам’яті торкнувся кожного серця, що у всіх з’явилося бажання шанувати традиції і звичаї українського народу. Любіть народне: чи то пісню, чи вишивку, чи звичай, який дав життя нашій нації. Вітайте з весною один одного, бажайте добра і щастя, сонця і хліба, пісні і миру всім, хто живе на нашій прекрасній Україні.

Олександра МАЦЮРА, вчитель початкових класів Угринівської ЗШ І-ІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!