Про освіту

Пріоритети у навчанні іноземних мов

У Сокальській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №3 відбулося засідання кафедри іноземних мов. Учителі обговорили план роботи на 2013-2014 н. р. та визначили пріоритетні завдання у навчанні іноземних мов. Зокрема, було вказано на різноманітність форм та методів роботи зі школярами для підвищення інтересу до вивчення іноземних мов. Члени методоб’єднання відзначили, що 2013/2014 навчальний рік є особливим для учнів п’ятих класів. Адже саме з 1 вересня в основній школі розпочалось поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін.

Подоланню труднощів періоду адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі сприятиме цілеспрямована координація дій вчителів, їх професіоналізм та досвідченість.

Як відомо, головною метою навчання іноземної мови є формування в учнів комунікативної компетенції, яка дозволить їм здійснювати спілкування в усній та писемній формах у межах сфер і тем, визначених програмою.

Навчально-виховний процес у школі здійснюватиметься з опорою на такі теоретичні положення-принципи: комунікативної спрямованості навчання; ситуативності та тематичної організації навчального матеріалу; діяльнісного характеру навчання; соціокультурного спрямування навчального процесу; домінуючої ролі вправ і завдань; аналізаторів для досягнення належного рівня сформованості навичок і умінь.

У роботі методоб’єднання кафедри взяв участь Ганс-Юрген Болліг – волонтер-представник Євросоюзу (вчитель німецької мови, історії, політики і театру у минулому), а нині журналіст газети «General Anzeiger». Мета його приїзду – знайомство з українською системою освіти та допомога у викладанні німецької та англійської мов. Виступаючи перед членами кафедри, Ганс-Юрген, зокрема, сказав, що спілкування з вчителями та учнями школи приносить задоволення. Педагоги – інтелігентні та комунікабельні, а учні – розумні, виховані, просто європейці. Він повідомив, що планує відвідати нашу школу в січні наступного року.

Вчителі кафедри іноземних мов завжди раді зустрічам з носіями іноземних мов, які сприяють співробітництву з європейськими державами та розвитку євроінтеграції.

Леся ДРАГАНЧУК,
заступник директора з іноземних мов Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.