Головна / Про освіту / Прощай, початкова школо!

Прощай, початкова школо!

Є школи великі, де повно учнів – від найменших до найстарших, а є невеличкі, затишні, де всі учні, мов на долоні. Як одні, так і другі мають свої плюси й мінуси. Та все ж батьки чомусь охочіше віддають дітей у ці маленькі школи, напевно тому, що вони якісь більш домашні. Саме такою школою впродовж десятиліть була Сокальська школасад: дитячий садок і школа водночас. За неписаними правилами вона вважалася базовою для гімназії та Сокальської спеціалізованої школи №3. У цьому році Сокальська початкова школа мала останній випуск, бо повернулася цілком до свого начала – дитячого садка. А останні учнічетвертокласники пташенятами вилетіли зі шкільного гнізда. І тут востаннє пролунав дзвоник. Тому й так зворушливо прощалися діти зі школою. Директор Оксана Пех разом з усім колективом зробили для своїх випускників тепле, сердечне прощальне свято. Було благословення о. Михайла Ментуха, бо саме у цій початковій школі колись навчалися троє його діточок, тому він, як душпастир і батько, з особливою теплотою говорив напутнє слово, поблагословив молитвою діточок, і всі разом – малята, випускники, вчителі, вихователі змовили «Отче наш» та «Богородице Діво». Дуже зворушливо звучали ці молитви з уст малят, які ще добре не вимовляли всіх літер, але молитви знали напам’ять.

У вишиванках, святково одягнені з букетами квітів стояли 35 випускників 4А і 4Б класів зі своїми першими вчительками Тетяною Стасишин та Ольгою Семенюк, а поруч – їх батьки, які так хвилювалися і розчулено втирали сльозу, радіючи за своїх синів і дочок, котрі успішно закінчили початкову школу.

До дітей, батьків, учителів і всіх працівників Сокальського НВК школасад звернулася директор Оксана Пех, котра, зокрема, сказала, що їй дуже приємно було трудитися з таким творчим педагогічним колективом, який виховав розумних, допитливих, чемних школярів. І шкода нині розлучатися з шкільною родиною. Тепер цей навчальний заклад виховуватиме лише дошкільнят. Те, що учні початкової школи, справді, досягли високих результатів у навчанні, свідчать грамоти переможців олімпіад, шкільних та районних, з різних предметів, участь у спортивних змаганнях та творчих пісенних і танцювальних конкурсах. За це усьому педагогічному колективу дякувала мама Оксана Леськів. Головний спеціаліст відділу освіти РДА Леся Ковалишин, котра кілька років працювала у Сокальській школісад, теж вітала учнів із закінченням, бажала їм і далі так добре вчитися, пам`ятати свою першу школу, наставників. Перші вчителі Тетяна Стасишин і Ольга Семенюк з сердечними напутніми словами зверталися до своїх вихованців, як матері, бажали їм доброї долі, здоров`я й успіхів у навчанні.

А скільки пісень і танців було цього дня! Співали і танцювали випускники, а їм дарували пісеньки та веселі таночки дошкільнята. Були щирі оплески, море квітів, сум і печаль в очах батьків, бабусь і дідусів, і щире «прощавайте» – з уст вчителів.

Затишна, невеличка, але з міцним підґрунтям знань, Сокальська початкова закрила свої двері для випускників, але навстіж відчинила для нових вихованців, сокальчандошкільнят, яких з кожним роком стає більше, бо дитячі садочки повертають свою первісну сутність.

Що ж – одним кажемо до побачення, в щасливу путь, а інших дитяча дошкільна установа № 7 радо очікує, щоб засівати в їх душі і серця зерна добра, порядності, патріотизму. Щоб через кілька років з міцним фундаментом знань, вже як школярі, переступили вони пороги шкіл Сокаля.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − thirteen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!