Головна / Про освіту / Прощай, початкова школо!

Прощай, початкова школо!

Є школи великі, де повно учнів – від найменших до найстарших, а є невеличкі, затишні, де всі учні, мов на долоні. Як одні, так і другі мають свої плюси й мінуси. Та все ж батьки чомусь охочіше віддають дітей у ці маленькі школи, напевно тому, що вони якісь більш домашні. Саме такою школою впродовж десятиліть була Сокальська школасад: дитячий садок і школа водночас. За неписаними правилами вона вважалася базовою для гімназії та Сокальської спеціалізованої школи №3. У цьому році Сокальська початкова школа мала останній випуск, бо повернулася цілком до свого начала – дитячого садка. А останні учнічетвертокласники пташенятами вилетіли зі шкільного гнізда. І тут востаннє пролунав дзвоник. Тому й так зворушливо прощалися діти зі школою. Директор Оксана Пех разом з усім колективом зробили для своїх випускників тепле, сердечне прощальне свято. Було благословення о. Михайла Ментуха, бо саме у цій початковій школі колись навчалися троє його діточок, тому він, як душпастир і батько, з особливою теплотою говорив напутнє слово, поблагословив молитвою діточок, і всі разом – малята, випускники, вчителі, вихователі змовили «Отче наш» та «Богородице Діво». Дуже зворушливо звучали ці молитви з уст малят, які ще добре не вимовляли всіх літер, але молитви знали напам’ять.

У вишиванках, святково одягнені з букетами квітів стояли 35 випускників 4А і 4Б класів зі своїми першими вчительками Тетяною Стасишин та Ольгою Семенюк, а поруч – їх батьки, які так хвилювалися і розчулено втирали сльозу, радіючи за своїх синів і дочок, котрі успішно закінчили початкову школу.

До дітей, батьків, учителів і всіх працівників Сокальського НВК школасад звернулася директор Оксана Пех, котра, зокрема, сказала, що їй дуже приємно було трудитися з таким творчим педагогічним колективом, який виховав розумних, допитливих, чемних школярів. І шкода нині розлучатися з шкільною родиною. Тепер цей навчальний заклад виховуватиме лише дошкільнят. Те, що учні початкової школи, справді, досягли високих результатів у навчанні, свідчать грамоти переможців олімпіад, шкільних та районних, з різних предметів, участь у спортивних змаганнях та творчих пісенних і танцювальних конкурсах. За це усьому педагогічному колективу дякувала мама Оксана Леськів. Головний спеціаліст відділу освіти РДА Леся Ковалишин, котра кілька років працювала у Сокальській школісад, теж вітала учнів із закінченням, бажала їм і далі так добре вчитися, пам`ятати свою першу школу, наставників. Перші вчителі Тетяна Стасишин і Ольга Семенюк з сердечними напутніми словами зверталися до своїх вихованців, як матері, бажали їм доброї долі, здоров`я й успіхів у навчанні.

А скільки пісень і танців було цього дня! Співали і танцювали випускники, а їм дарували пісеньки та веселі таночки дошкільнята. Були щирі оплески, море квітів, сум і печаль в очах батьків, бабусь і дідусів, і щире «прощавайте» – з уст вчителів.

Затишна, невеличка, але з міцним підґрунтям знань, Сокальська початкова закрила свої двері для випускників, але навстіж відчинила для нових вихованців, сокальчандошкільнят, яких з кожним роком стає більше, бо дитячі садочки повертають свою первісну сутність.

Що ж – одним кажемо до побачення, в щасливу путь, а інших дитяча дошкільна установа № 7 радо очікує, щоб засівати в їх душі і серця зерна добра, порядності, патріотизму. Щоб через кілька років з міцним фундаментом знань, вже як школярі, переступили вони пороги шкіл Сокаля.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!