Про освіту

Подорож до міста Лева

Справжнє знайомство учнів Поторицької ЗШ з містом Лева почалося із спонтанного вивчення вузьких вуличок, що нагадують жилки кленового листя, часто наповнених ароматом кави; з маленькими музеями, що приховують у собі частинки історії; з широкими проспектами, вимощеними бруківкою, по якій вже декілька століть крокує час; з таємницями залишків широких мурів, які колись обступали місто, а тепер – у самому його серці. Зрештою, можна ще довго перераховувати, але Львів треба просто бачити. Це одне з тих міст, що зачаровують своєю атмосферою, яка супроводжує усюди.

Незважаючи на недовготривалість подорожі, ми встигли відвідати багато культурних осередків Львова: музейаптеку, Музей історичних коштовностей «Королівські Зали», Венеціанський дворик, площу Ринок, музей «Арсенал», майстерню шоколаду, стали очевидцями відтворення подій Листопадового чину 1 листопада 1918 року.
 
Першим теплими обіймами нас зустрів музейаптека. Тут можна придбати ліки, як і в будьякій іншій аптеці. Окрім численних скляночок та міхурців захоплюють різні гільйотини для подрібнення рослин та преси для тиснення цілющих рідин з різноманітних лікарських рослин. Також затримують на собі погляд касові апарати початку ХХ століття, якими користувалися аж до 70-х років.
 
Мандруючи центральною площею, учні все більше дізнавались про історичне «серце міста». Упродовж багатьох століть площа Ринок була центром усього життя Львова – економічного, політичного, культурного, який відвідували перси і англійці, турки і голландці, росіяни і французи. Фасади середньовічних будівель з химерами, віковічні скульптури і старовинна бруківка – все це частинка історії, яка таїть у собі неповторний дух Львова. Якщо є місце, де зберігається душа цього міста, то безсумнівно –це площа Ринок. 
 
Далі ми відвідали «Музей-Арсенал», у якому експонується унікальна колекція холодної і вогнепальної зброї, захисного обладнання і військового спорядження майже із сорока країн світу. За словами учнів: «МузейАрсенал» – це місце, де розмивається межа між казкою та реальністю і кожен може відчути себе лицарем».
 
Львів ще з середньовіччя славився «добрим солодким», а вже у 19 столітті шоколад зі Львова експортувався до всієї Європи. І було б дивно, якщо б ми не згадали про найсмачніший шоколад, який готують в Майстерні шоколаду. Тут за великою скляною вітриною ми побачили диво – процес виготовлення шоколадних цукерок. 
 
Наситившись досхочу враженнями та отримавши купу позитивних емоцій, ми повернулися додому із частинкою Львова у серцях.
 
Наталія ОЛІЙНИК, класний керівник 5 класу Поторицької ЗШ І-ІІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.