Про освіту

Мандрували Закарпаттям

Побувати в долині нарцисів мрія чи не кожного з нас. А учні 1-Б класу Сокальської гімназії ім. Олега Романіва втілили цю мрію у життя. Травневими вихідними класний керівник Юлія Ігорівна Ожга організувала поїздку у Закарпаття. 

Кілька годин в дорозі й перед нами розкинулися чудові краєвиди Карпат. Високі гори, наче зливалися з небом, милували наш зір. 

Долина нарцисів розташована у казковому місці: довкола гори, а посередині рівнина, вкрита шовковою травою, в якій ростуть нарциси. Коли віяв легенький вітерець, ми вдихали ніжний квітковий аромат. Також ми дізналися, що у долині нарцисів є 300 видів метеликів. Вразила усіх і легенда про те, як появилася долина нарцисів. 

Захоплюючою була екскурсія в Мукачівський Замок Паланок. Замок є історичною і архітектурною пам'яткою XI-XVI століття. Замок Паланок входить у 5 замків, які збереглися у Європі до сьогодні. Посередині подвір'я – пам'ятник власнику замку Федору Корятовичу. За розповідями екскурсовода, той хто торкнеться пальця князя, може загадувати бажання й воно обов'язково збудеться. Привернули нашу увагу і висока вежа замку, на якій є чотири годинники (з усіх боків вежі) і вони сьогодні у робочому стані. Тут є і криниця глибиною 86 метрів. Захоплено слухали розповідь про мужню і мудру княгиню замку Ілону Зріні. Замок Паланок збудований з каменю на високій горі, а довкола розкинулись неповторні карпатські краєвиди і місто Мукачеве видно як на долоні.

Під час поїздки у Закарпаття ми ще й оздоровились у термальних водах, з гарячими гейзерами, які б'ють із глибин землі, також покупались у басейні, вода якого містить кремній. 

Ночували у сучасному європейському готелі "Гелікон", де нас привітно зустрів його власник й розмістив у зручних номерах та запропонував смачну вечерю. 

Також ми помітили, що місцеві мешканці спілкуються угорською мовою й вивіски на будинках та державних установах на українській і поруч – угорській мовах. 

Наша подорож наближалась до кінця. Усі дуже хотіли побувати на горі Захар Беркут у Славську. І, незважаючи на те, що небо було захмарене і починав накрапати дощ, ми піднялися на гору на підйомнику, де ми знову насолоджувались чарівною природою Карпат. 

По дорозі додому ми ділилися приємними враженнями, співали пісні про чарівні Карпати, дякували Юлії Ігорівні за чудову подорож й прекрасно проведені вихідні.

Олександра ШАВАЛЮК, учениця Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.