Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Розвиток профтехосвіти Львівщини є одним з пріоритетів Львівської ОВА на 2023 рік

У Львівській ОВА провели слухання щодо потреб обласних закладів профтехосвіти, підсумків їхньої роботи за поточний рік та планів на 2023 рік.

Слухання відбулося під головуванням профільного заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка за участі керівників 32 обласних закладів ПТО.

У Львівській ОВА завершується формування показників проєкту обласного бюджету та обласних програм на 2023 рік. Водночас 1 листопада на Львівщині закінчилася вступна кампанія до закладів профтехосвіти, тож на слуханні обговорили контингент навчальних закладів, фінансові показники діяльності та актуальні потреби. У слуханні взяли участь директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска, директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда, начальник відділу розвитку профтехосвіти департаменту освіти і науки ЛОВА Іван Пикус, начальниця відділу фінансів освіти і культури департаменту фінансів Львівської ОВА Оксана Ілечко.

«Майже 10 закладів профтехосвіти області потребують нового дихання. Вони мають або слабкий контингент, або ж не мають належної матеріально-технічної бази. Це говорить про те, що керівник закладу і трудовий колектив не забезпечують його ефективної роботи, не приділяють належної уваги профорієнтаційній роботі. В окремих випадках в закладах є застарілі професії, які потрібно осучаснити або впровадити нові.

Головним завданням керівників є наявність у закладі відповідної кількості студентів і можливість для них здобувати навички, необхідні для робітничих професій. Як і зараз, так і у післявоєнний період робітничі професії будуть вкрай затребуваними.

Під час зустрічі ми детально проаналізували роботу кожного закладу, пропрацювали найбільш необхідні потреби і можливості їхнього вирішення у бюджеті 2023 року, адже розвиток профтехосвіти – це один із пріоритетів для начальника Львівської ОВА у наступному році», – зазначив Іван Собко.

Він також розповів, що до кінця цього року на Львівщині планують відкрити три навчально-практичних центри, на що з обласного бюджету виділили 9 млн грн. У планах і відкриття навчально-практичного центру альтернативної енергетики, де учні та студенти зможуть здобувати нову спеціальність електромонтера з обслуговування сонячних панелей. Під час слухання обговорили і важливість співпраці профтехосвіти з бізнесом, що дозволить забезпечити випускників закладів ПТО роботою, а підприємства – компетентними фахівцями.

Цьогоріч у семи закладах рівень контингенту перевищив позначку у 400 учнів, що в подальшому створює можливість відкриття у закладі навчально-практичного центру. У порівнянні з минулим роком у закладах профтехосвіти на Львівщині навчається на 1000 учнів більше.

Варто також зазначити, що у межах Програми реалізації пріоритетних інфстраструктурних проєктів у Львівській області тривають ремонти у 17 гуртожитках закладів профтехосвіти, на проведення яких в обласному бюджеті передбачено понад 100 мільйонів гривень.

Зазначимо, що на Львівщині зосереджено 49 закладів профтехосвіти (39 обласних, 17 – м. Львова), де навчаються 21 544 учні. Фахова підготовка здійснюється із понад 100 робітничих  професій та 10 спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший бакалавр». Цього року до закладів ПТО області вступили 8813 осіб (з них приблизно 300 – з числа ВПО). За кількістю закладів ПТО Львівщина – друга в Україні. Окрім того, на Львівщині функціонує найбільша кількість навчально-практичних центрів при закладах ПТО, а саме 40 НПЦ.

Exit mobile version