У Сілецькій загальноосвітній школі ІІІІ ст. відбувся семінар-практикум директорів шкіл. Керівники навчальних закладів говорили на тему державногромадського управління школою, висвітлювали аспекти співпраці школи, влади, громади, сім’ї. Директор Сілецької школи Петро Побережник і завідувач районного методичного кабінету Галина Гібляк провели цікаву презентацію про взаємодію громадських організацій і школи. Говорили про досягнення і проблеми шкіл в державі загалом. Розмова відбувалась у формі живого дискусійного діалогу, в якому взяли участь лідери педагогічних колективів. У ході роботи семінару напрацьовані і прийняті до уваги принципи співпраці школи і громади, які базуються на довірі, взаємній користі, діалозі та рівності. Важливим стало ствердження ролі школи, як провідного ініціатора розвитку громади. Обговорювали питання сім’ї і школи, пройшли презентації на екологічну, історичну та етнографічну теми. Директор школи Петро Побережник зупинився на конкретному прикладі співпраці своєї школи з колективом ДВАТ "Шахта "Надія", з церквою, з учасниками бойових дій, владою, а також літературномистецькими об’єднаннями.
Цей цікавий, змістовний захід мав несподіваний акцент на роль і вагу митців слова у вихованні молоді, у творенні історії рідного краю. Тому в актовій залі школи разом зустрілись кілька десятків керівників шкіл, учасники бойових дій і місцеві поети.
Оксана Карнага поетеса, голова літературномистецького об’єднання "Оберіг", Ольга Голузинець, Марія Лобай, Любов Степчук та Леся Преведа учасниці літературномистецького об’єднання "Третій горизонт" говорили про призначення Поета, про свою участь у суспільному житті, читали патріотичні поезії і співали чудові пісні. Митці Сокальщини презентували вчительській інтелігенції свої видання.
Господарі школи учнівський і педагогічний колективи також показали творчий потенціал своїм гостям. Зустрівши хлібомсіллю, дарували поетичне і пісенне слово. Вокальний ансамбль "Надія" зачарував українською піснею, учні щирою поезією, яку творять під мудрі поради вчителів і митців рідного краю. Лунали звуки бандури, які завжди милі українській душі…
Екскурсія оновленою школою ремонт зроблено ДВАТ "Шахта "Надія" не залишила байдужими учасників семінару. Гарна, сучасна сільська школа оснащена технікою і зручними меблями. Виховані діти і вчителіпрофесіонали. Семінарпрактикум тільки підкреслив співдружність всіх ланок шкільного буття Сілецької ЗШ ІІІІ ступенів.
Віра ОЛЕШ.