Про освіту

Школа має шанс стати багаточисельним навчальним закладом

Школа в Угринові знаходиться у старому приміщенні, яке було свідком буремної історії цього патріотичного села, має вже понад сто літ. До Другої світової  війни у селі налічувалося понад тисячу осіб, а сьогодні – понад 300. Нині ж в Угринова є шанси знову стати населеним пунктом, де вируватиме життя, через те, що вже функціонує митний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів», а отже і розвиватиметься відповідна інфраструктура. Можливо, молодь залишатиметься у селі і оселі угринівців наповняться дитячим щебетом та сміхом. І школа оживе.

– Були часи, коли у нашій школі навчалося понад вісімдесят, а потім понад п’ятдесят учнів, – розповідає директор школи Вікторія Заяць. – Сьогодні лише тридцять один. У 2011 році до старого приміщення добудували нове, завдяки начальнику відділу освіти Сокальської РДА Роману Монастирському та колишньому директору Івану Курцебі. Бо в перспективі думали, що на базі школи буде навчально-виховний комплекс. На добудові школи працювали батьки, вкладали свої власні кошти. Тепер у нас є їдальня, внутрішні туалети. Учні можуть комфортно навчатися. Я дуже сподіваюся, що з відкриттям митного переходу мешканці Угринова матимуть перспективу отримати роботу, тому залишатимуться в селі, а їх діти навчатимуться у нашій школі, яка буде і надалі першого та другого ступенів.

Зараз же у школі є класи з індивідуальним навчанням, це в другому і четвертому, п’ятому та шостому і у дев`ятому. А восьмого класу в Угринівській школі цього навчального року немає. Проте школа живе. Тут не лише навчаються школярі, а вона також служить просвітницько-патріотичним осередком Угринова. У навчальному закладі відбуваються національно-патріотичні свята, на які сходиться все село. Класні керівники пишуть сценарії, готують дітей до виступів на різних урочистостях. У школі є затишна їдальня, в якій учні початкових класів та пільгових категорій харчуються за бюджетні кошти, а старшокласники – за гроші батьків. Є умови для комфортного навчання і виховання дітей. Педагогічний колектив віддає свої знання і вміння, щоб учні школи виростали освіченими, вихованими людьми, патріотами свого села і України.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.