Про освіту

Синьо-жовті барви та вишиванки – ознака цьогорічного першовересня у школах

Колись Сокальська загальноосвітня школа №5 йменувалася базовою через те, що студенти Сокальського педучилища проходили у стінах цього закладу практику. Згодом вона була восьмирічною. І вже декілька останніх років тут учні здобувають повну середню освіту. У цьому році школі виповниться дев`яносто років.

А першовересневого ранку стара школа помолодшала від дитячих усмішок, вродливих юних облич, різнобарв`я вишиванок і національної символіки. Всі учні та педагоги школи одягнули вишиванки, дівчаткавипускники – неповторні вишиті сукні. І кожен разом з букетом тримав синьожовтий прапорець. Лунала музика, тридцять першокласників, яких батьки вели за ручки, на чолі з першою вчителькою Любов`ю Шульган, під оплески шкільної родини вишикувались навпроти одинадцятикласників. Урочиста лінійка розпочалася. Звучав Державний гімн. Співали усі: школярі, педагоги, батьки. А за «Ще не вмерла України…» пролунала журлива пісня «Пливе кача…» як шана героям, які на 23 році нашої незалежності полягли за волю України.

Та все ж у ці непрості часи ми думаємо про майбутнє Української держави, і власне, це майбутнє, таке допитливе, гарне, причепурене, стояло на подвір`ї п`ятої школи. Урочисту лінійку з нагоди Дня знань вела заступник директора з виховної роботи Світлана Практика. Учнів сердечними словами вітала директор Валентина Михайлевич, яка підкреслила, що «сьогоднішнє свято об`єднує всіх: учнів, вчителів, батьків, дідусів і бабусь, бо кожен з нас колись вперше переступив поріг рідної школи. Сьогодні розпочинається загадковий і неповторний рік для першокласників. Сподіваюся, що цей навчальний рік відкриє для наших школярів нові обрії, принесе визнання і зміцнить авторитет педагогічних працівників, а батькам – віру в щасливу долю дітей. Нехай цей рік стане благодатним і щедрим, а головне – мирним».
Школярів поблагословив, побажав добре вчитися, дотримуватися християнських засад о. Андрій Дутчак. Заступник директора школи з навчальновиховної роботи Наталія Курило вручила шкільній команді «Сокіл» грамоту та кубок за зайняте перше місце в обласному проекті «Веселі перегони». Щирим, сердечним і мудрим було слово батька о. Петра Звіра, старший син котрого у цьому навчальному році залишить стіни п`ятої школи, а молодший став першокласником.

Перша вчителька Любов Шульган до мікрофона вийшла зі своїми маленькими учнями, які подитячому щиро декламували віршовані строфи, а вона поматеринськи бажала своїм вихованцям бути здоровими, добре вчитися, і любити нашу Батьківщину. А першокласник Роман Парніцький з «чарівної скрині» школи дістав золотий ключик до знань і приніс його своїм однокласникам. Десятикласниця Марта Курій співала про Україну, а в цей час учениці школи розтягнули на шкільному подвір`ї синьожовтий стяг і випустили в небо білих голубів.

Одинадцятикласники Дмитро Кішовар та Мирослава Іванишин привітали своїх наймолодших товаришів, побажали успіхів у навчанні. Старшокласники вручили першокласникам подарунки. А потім учні дарували букети квітів своїм улюбленим вчителям. І ось довгоочікувана мить – одинадцятикласник Олександр Авдонін і першокласниця Еліна Луцик взяли у руки дзвінок. І шкільний багатоголосий дзвоник покликав усіх за шкільні парти. Розпочався новий навчальний рік.

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews