Про освіту

Служба у справах дітей Сокальської РДА про свою працю

Працівники служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації проводять значну роботу щодо влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ї громадян. Пріоритетними формами влаштування, насамперед є усиновлення, влаштування під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

На обліку служби у справах дітей перебуває 29 дітей-сиріт та 101 дитина, позбавлена батьківського піклування. В цьому році п’ять подружніх пар усиновили п’ятеро дітей, під опіку родичів влаштовано 87 дітей, в інтернатних закладах перебуває 28 і 5  під опікою ліцеїв. Особливо потрібно відзначити, що на Сокальщині функціонують сім прийомних сімей  у Сокалі, селах Тартаків, Войславичі, Лучиці, Муроване, Хлівчани та один дитячий будинок сімейного типу у селі Цеблів. Загалом громадяни взяли на виховання 10 дітей.

З метою соціального захисту ведемо облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, таких маємо 81, щодо яких скоєно насилля в сім’ї  2, дітей, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання  1. Регулярно виїжджаємо у сім’ї (121 виїзд), перевіряємо умови проживання дітей, надаємо консультативну, гуманітарну допомогу, яку цього року отримали 25 дітей. За поданням нашої служби під соціальним супроводом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА перебуває 36 неблагополучних сімей, які отримали допомогу – побутову хімію. При необхідності питання виховання дітей у неблагополучних сім’ях виносимо на засідання комісії з питань захисту прав дитини РДА. В цьому році їх відбулось 13, на них розглянуто 118 питань, пов’язаних із захистом прав дитини, в т. ч. виносилися питання доцільності позбавлення батьківських прав. Ми також подали чотири позовні заяви до Сокальського районного суду щодо позбавлення батьківських прав шести батьків відносно восьми дітей. З метою профілактики скоєння правопорушень неповнолітніми, порушень громадського порядку, боротьби з алкоголізмом і наркоманією служба у справах дітей спільно з ВКМСД Сокальського райвідділу внутрішніх справ та дільничними інспекторами міліції організувала та провела 35 спільних рейдів під умовними назвами "Діти вулиці", "Вокзал", "Підліток", "Канікули", "Літо", під час яких виявили 29 неповнолітніх, які без поважних причин пропускали заняття в учбових закладах. Трьох із них влаштували в притулок для дітей м. Львова, пізніше двох повернули в сім’ю, одну дитину влаштували в Червоноградську школуінтернат.
На виконання вимог Закону України "Про освіту" наша служба спільно з відділом освіти Сокальської РДА з вересня по жовтень ц. р. проводила рейд "Урок". За цей період виявлено 15 дітей, які першого вересня не приступили до занять, з них 9 дітей віком шістьдесять років та 6 неповнолітніх, які не продовжили навчання після закінчення 9 класу.

З метою правової освіти дітей, запобігання негативним проявам, поширенню шкідливих звичок в молодіжному середовищі, працівники служби у справах дітей прочитали 37 лекційбесід в навчальних закладах району та у 14 пришкільних таборах. На загальношкільних батьківських зборах інформуємо батьків про їх відповідальність в разі ухилення від виконання батьківських обов’язків, знайомимо з альтернативними формами сімейного виховання. Одним словом, робимо все для того, щоб діти, обділені батьківським піклуванням і ласкою, росли в нормальних умовах, всебічно розвивались, були соціально захищені.

Галина ФЕДАШ,
начальник служби у справах дітей Сокальської РДА. 

Голос Сокальщини на GoogleNews