Про освіту

Освітні події в Угринові на Сокальщині

Відійшов у минуле останній місяць осені, сповнений багатьма подіями, які відзначали у нашому селі. 1 листопада вчителі та учні Угринівської школи провели захід, приурочений утворенню ЗУНР. З розповіддю про цю подію та про першого Президента Євгена Петрушевича виступила вчитель історії Світлана Курцеба. Завідувач сільської бібліотеки Ганна Ковалів познайомила з публікаціями, творами, які стосувалися цієї теми. Учні декламували вірші про Україну та співали пісні. На святі були присутні й членкині місцевого осередку Союзу українок Ганна Цяпич і Софія Бутринська. 

До Дня української писемності та мови були проведені такі заходи: конкурс знавців рідної мови імені П. Яцика, конкурс творчих робіт «Мова – душа нації», інформаційні хвилинки «Безцінна спадщина мого народу», конкурс власних віршів про мову та дитячого малюнка «Рідна мова на чужині ще милішою стає» та інші. Тиждень закінчився святом, яке підготували вчителі української мови та літератури спільно з бібліотекарем «До мови серцем пригорнусь».

Також відбулася Мала академія, присвячена Дню працівників сільського господарства, де вели мову про землю – нашу годувальницю. Піснями і віршами прославляли наш рід.

З 19 листопада був проведений тиждень пам’яті. Розпочався він зі загальношкільної лінійки «Трагічні події голодомору 1932-1933 років в житті українського народу». Вчителі провели виховні години на тему: «Жертви голодоморів та політичних репресій». А вчитель історії Світлана Курцеба – урокреквієм «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає». 

Завершився тиждень конкурсом на кращий малюнок «Україна пам’ятає» та акціями «Незабудки пам’яті» та «Засвіти свічку». Вразила до сліз сценка «Мама з дочкою», в якій виконували ролі учні 9 класу Наталія Мацюра і Наталія Ферко. Підготувала їх виступ вчитель української мови та літератури Тетяна Шостак. Учні 1-9 класів, в пам’ять про загиблих від голодомору, прикріпили витинанки – сині незабудки – на пам’ятному полотнищі. 

Олександра МАЦЮРА, вчитель початкових класів Угринівської школи.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.