Про освіту

Сокальська районна рада просить батьків висловити думку щодо навчання учнів у гімназії

Шановні мешканці району!

Останнім часом у мережі інтернет поширюється звернення батьків «майбутніх першокласників ліцею №1».

У зв’язку із тим, що це питання матиме надзвичайну вагу не тільки для окремих батьків, які зараз хочуть щоб їх діти навчалися у ліцеї №1, але і для батьків теперішніх учнів цього закладу освіти, а також батьків обдарованих учнів, які у майбутньому хотіли б навчати своїх дітей у ліцеї №1, хочемо повідомити громадськості району наступне:

Згідно нового ЗУ «Про освіту» у перший клас відбір учнів не передбачений і обов’язково зараховуються усі учні, які проживають на закріпленій території, а також ті учні, брати і сестри яких уже навчаються у цій школі та діти працівників. Інші діти зараховуються у межах наявних місць.

Більшість батьків, які оприлюднюють усі ці звернення, не проживають на закріпленій території, деякі з них мають право навчатися у ліцеї №1, оскільки старші діти тут навчаються.

Тобто згідно норм ЗУ «Про освіту» та поданих заяв батьків у ліцей №1 мають обов’язково зарахувати 22 учні. Тобто 1 клас. Інші учні – у межах наявних місць.

А тепер до уваги всіх інших батьків району – згідно наказу Міністерства освіти України, який регламентує порядок прийому учнів у п’яті класи можна відбирати учнів за якістю знань. Тобто, якщо зараз набрати один перший клас, то у п’ятому класі можна оголосити додатковий прийом учнів і набрати їх за конкурсом.

Таким чином школа, яку ми усі привикли називати «гімназія» змогла б залишатися школою для здібних учнів, ми могли б і надалі мати заклад для поглибленого навчання таких дітей. Тобто ви , батьки учнів району могли б після п’ятого класу відправити своїх здібних дітей у таку славетну «гімназію» де були б додаткові години на вивчення предметів (зокрема за профілем гуманітарним чи математичним), додатковий поділ на підгрупи для поглибленого вивчення предметів. У цьому навчальному році це становить додаткові 94 години!!!! (це ж робочі місця 5 педагогів). На сьогодні близько 50% учнів ліцею №1 – жителі навколишніх сіл та довозяться школяриками.

Тоді ж якщо набрати два класи у першому класі, то вони вже будуть навчатися до завершення школи і жодного додаткового набору у п’яті класи не буде. І наша славна «гімназія» стає звичайною школою. Чи хочуть цього батьки?

Просимо висловлювати думку батьків у коментарях.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Один коментар

 1. О гімназіє! З доброю славою
  У віках будеш нашою гордістю,
  Поступалась ти словом і назвою,
  Та ніколи – знаннями і совістю!..( Л.Бенедишин).
  По-перше, не беріть у лапки НАШУ ГІМНАЗІЮ!!! Більше того, згадайте, з чиєї ініціативи її реорганізовано й перейменовано (всупереч прикінцевим положенням згаданого Вами Закону України) ?
  По-друге, звідки цифра – 22 учні? (Для набору в 1 клас) ???
  По-третє, наша ГІМНАЗІЯ – одна з небагатьох в Україні вже багато років працює без початкової ланки. І жодного разу ми не нарікали на відсутність дітей для набору в 5 клас. І набирали успішно… З 10-15 різних шкіл району… без особливої конкуренції, проте брали всіх, хто бажав навчатися… І ставали ворогами для стількох же шкіл району, де «летіли» поділи або класи… І були чи не кісткою в горлі при організації підвезення, завжди без вини винні? Але ми наполегливо і терпляче робили свою роботу – вчили дітей і довіряли авторитетним очільникам. І тільки тоді, коли ВИ (як Засновник) люб’язно «зняли» поділи на підгрупи в допрофільних класах, почали бити на сполох про потребу готувати дітей з початкової ланки. Непросто. Адже відповідно до цього ж Закону «Про освіту» вирішальною є територія, на якій проживає дитина… Куди «втікла» НАША територія?
  По-четверте, чому в сусідньому Червонограді (у рідному Львові, недалекому Луцьку і в нашій великій Україні) були і залишаються гімназії з початковою ланкою (десь в окремому приміщенні або рекреації)? До речі, це не стає перешкодою для КОНКУРСНОГО набору в 5 клас ( і за старими законами, і відповідно до нового Положення про прийом учнів). Зрештою, завжди є відсоток тих, хто відчув, що важко… Хтось змінює місце проживання… Якщо залишається можливість конкурсного відбору, то чому результати ДПА в 4 класі не можуть стати таким засобом для руху учнів (звісно, незначного)… Але було б бажання…
  І от тепер, по-п’яте, а яке у Вас бажання допомогти?.. Є можливість забезпечити поділи з місцевого бюджету. І ЦЕ ЗАКОННО! І за це МИ ВАМ будемо ЩИРО вдячні! І наші учні! І, звичайно ж, їхні батьки, до думки яких ви сьогодні готові дослухатися. Будемо вдячні без лапок. І не беріть у лапки нашу гімназію!!!
  Змінюються закони, «новішають» реформи. Оцінку всьому зробить час. А сьогодні важливо професійно, послідовно і принципово робити свою роботу. У тій компетенції, яка покладена на кожного. Ми готові.
  З повагою – мама дітей двох гімназистів і вчитель рідної гімназії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.